Jump to content
panoskr

Golf Vi Tsi 160Ps

Recommended Posts

Ο πρώτος που θα τα βάλει έχει κερδίσει αυτόματα δώρο ένα μεγάλο πορτοφόλι-μάρσιπο από μένα! mf_tshirt.gif

Γιατί το λες αυτό? :drinks: Είναι τα φώτα που φοράει το νέο Golf R... Original είναι, δεν είναι τίποτα after market καγκουρίστικο...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι είναι εργοστασιακά και όχι aftermarket ΣΑΝ τα εργοστασιακά...?

Μπες στο γερμανικό site της VW να τα δεις και μόνος σου στο Golf R...

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, εμένα το κοντέρ τόσα έγραφε...στην Βούτα!

Τα 700 μέτρα τα μέτρησες από το κοντέρ του αυτοκινήτου ή με GPS?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν το αμάξι βγαίνει με περιπου 185 χαω από το 700άρι, θέλει άλλα 5-6 δευτερόλεπτα για το χιλιομετρο. Πόσο παραπάνω νομίζετε ότι θα ανεβάσει σε 5 δευτερολεπτά? Ειναι αρκετά τα χιλιομετρα αυτα και ενα μαμα αυτοκινητο δεν ανεβάζει γρηγορα από εκει και πάνω.

Δλδ μπορεί ο Αλέξενδρος(Katana) να βγηκε από το 700αρι με 185 κοντερισια που παιζει να ειναι γυρω στα 175 πραγματικα και αν συνεχιζε για το χιλιομετρο να επιανε τα 184 πραγματικα που λεει το τεστ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια δεν βρισκω λογια που να χαρακτηριζουν το Golf μου. Το εχω 9 μηνες, εχει 30.000 χλμαυτη τη στιγμη και απο την αρχη μεχρι τωρα εχω παρατηρησει τα εξης αυτοανοσα προβληματα:

1.- Η σκουριασμενη κουνια αν και μου εμφανιστηκε απο τα 1.500 χλμ, απο τα 21.000 χλμ και επειτα δεν ξανακουστηκε.

2.- Η πρωτη ταχυτητα [αγχος τρελο στα φαναρια] χρειαζοταν αρκετη δυναμη για να κουμπωσει και πολλες φορες δεν κουμπονε αν δεν επαιζες πρωτη- δευτερα. Μετα τις 7.000 χλμ περιπου κουμπωνει χωρις κανενα απολυτως πλεον προβλημα και χωρις κοπο.

Ελπιζω να επιλυθει και το τελευταιο προβλημα που προεκυψε απο την βενζινη [100αρα] με αποτελεσμα υστερα απο αλλαγη φιλτρου βενζινης και υγρου καθαρισμου για τα μπεκ να παιρνει εμπρος κατευθειαν κι οχι να χτυπα η μιζα στον διπλασιο χρονο. Με αυτο το αυτοκινητο ολα ειναι πιθανα και για αυτο το γουσταρω απιστευτα!!!!!!!!! & εννοειται πως δεν το αλλαζω με κανενα αλλο!!!!!!!!! Επισης new_happybirth.gifnew_iloveyou.gif να τα εκατοστησεις VW Club..

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα μπήκε! Έπεται δυναμομέτρηση σύντομα για να δούμε και τα αποτελέσματα με νούμερα. Στο δρόμο πάντως γαζώνει και το DSG δείχνει να δουλεύει ρολόι... ίδωμεν :blink:

Link to comment
Share on other sites

ωραιος πανο! πως το βλεπεις; δινει;

με το kick down αληθεια στα dsg τι γινεται; αλαζει κατι με το προγραμμα; ανεβαζει ψηλοτερα;

Link to comment
Share on other sites

Αν δίνει? Τρελά! Τα 200 τα έχει πανεύκολα. Εάν το βάλεις στο Manual δεν κάνει Kickdown οπότε κάνεις ότι θες, γεμίσματα 3ες, 4ες κλπ. Εάν το βάλεις στην θέση Sport... ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ! :blink: Σκυλιάζει, σε πάει από 4.000 στρ και πάνω και 1η, 2α, 3η μένει κάτω τ΄αμάξι!

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα στην Overload, που φαντάζομαι την ξέρεις, (φόραγα και στο προηγούμενο αμάξι μου και στην ουσία πλήρωσα μόνο τη διαδικασία μεταφοράς - επαναρύθμισης του προγράμματος 80 ευρώ). Κανονικά έχει 450 - 400 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα μπήκε! Έπεται δυναμομέτρηση σύντομα για να δούμε και τα αποτελέσματα με νούμερα. Στο δρόμο πάντως γαζώνει και το DSG δείχνει να δουλεύει ρολόι... ίδωμεν :D

Αμάάάάάάάάάν!!!!Μου άναψες φωτιές τώρα!!!! fire.giffire.giffire.giffire.gif:lol: :lol:

Καλορίζικο και αναμένουμε και άλλες εντυπώσεις εφόσον γίνει και το addaption πλήρως!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα στην Overload, που φαντάζομαι την ξέρεις, (φόραγα και στο προηγούμενο αμάξι μου και στην ουσία πλήρωσα μόνο τη διαδικασία μεταφοράς - επαναρύθμισης του προγράμματος 80 ευρώ). Κανονικά έχει 450 - 400 ευρώ.

Την βοήθεια σας αγαπητοί φίλοι..

έχω 1500 κμ με το golfακι μου και μπορω να πω ότι είμαι τρελλά ερωτευμένος -

το αυτοκίνητο είναι παραπάνω από ζωντανο ,πρόθυμο και γενικά μαμάτο .

πρίν έιχα ένα focus με 100 ps και πιο πριν ένα punto sporting με 86 ps ,μέρα με νύχτα to golf από επιδόσεις από ποιότητα κλπ..

όμως, είχα την τύχη μέσω γνωστού πριν κανένα χρόνο να κάνω test drive ένα focus st 225 και ένα cupra leon με πρόγραμμα από revo με 310 ps για 2 μέρες το καθένα -

η συγκίνηση που αποκόμισα από την επιτάχυνση από τα δύο παραπάνω αυτοκίνητα δεν περιγράφεται...

η αλήθεια είναι ότι θα ηθελα κάτι παραπάνω από το golf μου σε επιδόσεις που 'ισωσ εάν δεν είχα κάνει test drive τα συγκεκριμένα αυτοκ΄νητα να μην είχα καν τέτοιες ανυσηχίες.

να σας πω ότι το αυτοκίνητο καθημερινά κάνει γύρω στα 60 χλμ για δουλεια συν τα όποια προσωπικά μου χλμ (βόλτες ταξίδια κλπ) δηλαδή περίπου 20000 κμ το χρόνο

λοιπόν οι ερωτήσεις μου είανι οι εξής :

-εάν βάλω πρόγραμμα (με δεδομένο ότι τηρώ τα γνωστα για το ξεκίνημα και γενικότερα για την χρήση του turbo) με αυτά τα 20000 κμ το χρόνο θα έχω περισσότερες πιθανότητες για βλάβη από το εάν δεν βάλω πρόγραμμα?

-μήπως εάν αλλάξω μόνο εξατμιση (ολόκληρη )θα είναι καλύτερα? (πιθανότητες βλάβης)

- εσείς που έχετε αναβαθμίσει το συγκεκριμένο τι ακριβώς διαφόρα έχει το αυτοκίνητο με 50+ Ps και σε ποιές στροφές?

αυτά τα ολίγα ,.. συγνώμη για το μακρύ post

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις 80 χιλιόμετρα με στο κιβώτιο έχεις 4 (σε DSG) δηλαδή κάπου στις 2-2.500 στροφές και πατήσεις τέρμα το γκάζι θα κατεβάσει σε 3η ή θα παραμείνει με 4η ;;;

Edited by TwoFaCe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.