Jump to content
golf-agu

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν Τα 270Αρια ! (Hybrid & Big Turbo Setups) [Βελτίωση 3ου Σταδίου]

Recommended Posts

Θα φανει μετα το καλοκαιρι...Προς το παρον,δεν κανω τιποτα...

Μπραβο γιαννη, συγχαρητηρια για το εργαλειο. Καλα και ασφαλη χιλιομετρα . Και παντα καλη βενζινη !

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια χαρά τα πολλά αλογάκια.

Θα το ήθελα και εγώ αλλά το θέμα μου είναι τι προβλήματα σας εχουν βγάλει με τόσα άλογα??

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι με φώναξε ο Κρίτωνας στο δυναμόμετρο! Μου είπε πως με λίγο ψάξιμο-διάβασμα είχε βρει τρόπο να ανέβει το αμάξι πιο ψηλά! Και σαν κόφτη και σαν άλογα! Πήγα λοιπόν με την ελπίδα να δουλέψει το αμάξι λίγο πιο ψηλά κρατώντας ταυτόχρονα και τη δύναμη του σε όλο το φάσμα!

Βέβαια το αποτέλεσμα για να πω τη αλήθεια δεν το περίμενα!!!

Τα σχόλια δικά σας!

bc049f10-ca60-9741.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το αμάξι δεν δουλεύει στο 100%! Μπορεί να πάρει άλλα 10 άλογα και άλλα 15 με torco! ;)

Από κει και πέρα με big turbo κάνεις παπάδες!

Link to comment
Share on other sites

Ροπή γύρω στα 45 κιλά! Πιστεύουμε πως με γραμμική αύξηση της ιπποδύναμης(σταθερή ροπή) δεν θα χει πρόβλημα μέχρι τα 360-380 άλογα!

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια ... πραγματικα απιστευτο νουμερο!!!

(που ειναι ολοι εκεινοι που έλεγαν μη παρεις golf 5 gt γιατι τα 170άλογα έιναι πολλα κ το μοτερ δεν αντεχει...)

Link to comment
Share on other sites

Όταν το είχα stage1 έβγαλε πρόβλημα στην τουρμπίνα η οποία αλάχτηκε εντός εγγύησης! (είχε όμως πιθανότατα πρόβλημα από το εργοστάσιο)!

Από όταν πήγα στους etuners μόνο μία N75 έχω αλλάξει! ;)

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

Όταν το είχα stage1 έβγαλε πρόβλημα στην τουρμπίνα η οποία αλάχτηκε εντός εγγύησης! (είχε όμως πιθανότατα πρόβλημα από το εργοστάσιο)!

Από όταν πήγα στους etuners μόνο μία N75 έχω αλλάξει! ;)

Αλήθεια Stage 1 Που Το Είχες;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τη διαφορά μου από το εργοστασιακό! Ξέρω όμως πως είμαι στα επίπεδα ενός full stg1

Link to comment
Share on other sites

εχουν κυκλοφορισει πιστόνια.τουρμινες κτλ για το μοτερ μας...

όλα αυτα δεν έχουν μπει σε κανενα μοτερ να δουμε αποτελεσματα???!!!

δεν εχουμε κανενα νεο απο εξωτερικο ή απο καμια εφαρμογη σε ibiza cupra?

Link to comment
Share on other sites

πιστονια υπάρχουν και τουρμπίνα μαζι με πολλαπλη υπάρχει της LOBA . Ενα FABIA VRS στο εξωτερικο φοράει αυτη την τουρμπινα

εδω ελλαδα τα δυο πιο δυνατα Cupra το ενα παιζει υβριδιο και το αλλο με στοκ τουρμπινα αλλα και τα δυο με αλλα εμβολα

Link to comment
Share on other sites

Με 5-6 Gti 1ου σταδίου πως πάει το αμάξι σου ?

Με Λεον 20Vt ko3s 1ου σταδίου ?

Link to comment
Share on other sites

πιστονια υπάρχουν και τουρμπίνα μαζι με πολλαπλη υπάρχει της LOBA . Ενα FABIA VRS στο εξωτερικο φοράει αυτη την τουρμπινα

εδω ελλαδα τα δυο πιο δυνατα Cupra το ενα παιζει υβριδιο και το αλλο με στοκ τουρμπινα αλλα και τα δυο με αλλα εμβολα

Υπάρχουν Θεσσαλονίκη Ibiza Cupra με υβριδική πολύ δυνατά.

Link to comment
Share on other sites

Στο αμάξι μπήκε fmic και καταργήθηκε τελείως το S3 i/c. Μάλιστα μου έχει μείνει κιόλας αν το θέλει κάποιος...

Φωτός:

img0018sx.jpg

img0015pye.jpg

img0016sw.jpg

Τώρα μένει η εγκατάσταση ενός κιτ water injection και ξανά ρυθμίζουμε επιθετικά!

Φιλε νικο να σε ρωτησω το τερας χωρεσε κανονικα πισω απο τη μαμα τραβερσα η εχεις κανει καποια αλλαγη??

Link to comment
Share on other sites

Χώρεσε οριακά και για να κουμπώσει ο προφυλακτύρας κόπηκε γύρω στα 7-8 χιλιοστά σε 2 σημεία που έβρισκε πάνω στο cooler!

Link to comment
Share on other sites

Χώρεσε οριακά και για να κουμπώσει ο προφυλακτύρας κόπηκε γύρω στα 7-8 χιλιοστά σε 2 σημεία που έβρισκε πάνω στο cooler!

Ευχαριστω για την απαντηση! :)

Link to comment
Share on other sites

το ξεφτελισες το θεμα μετα 270 αλογα....χαχαχαχα γαματη ροπη μαλλον μου ριχνεις και μενα...παλι καλα που μου μενουν τα κυββικα.....

ερωτηση τα ελατηρια στις βαλβιδες γιατι θελει καποιος να τα αλλαξει??και τι επιλογες υπαρχουν?

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.