Jump to content
Sdvoudouris

Αγωγή - Polo Gti Ελαττωματικοί Κινητήρες

Recommended Posts

Φιλε Voudouris , με ολο τον σεβασμο αλλα κανεις μπαμ οτι πειρα απο δικαστηρια δεν εχεις.Οταν παρεις πτυχιο θα δεις πως ειναι λιγο διαφορετικη η πρακτικη απο τα βιβλια του Ανδρουλακη και του Καρρα.Εαν πας να κανεις αυτο που λες με το 290ΠΚ βλεπω τον πελατη σου με μηνυσουλα σε βαρος του για ψευδη καταμηνυση (στην χειροτερη) και στην καλυτερη απλη δυσφημιση,η δυσφημιση ανωνυμου εταιριας.

Και αν πιστευεις,πως θα περπατησει μηνυση με τοσο περιπλοκο τεχνικο θεμα,οπου πας να υπαγεις στο 290ΠΚ το οτι ο τσι καιει λαδι,αν βγαλεις καταδικαστικη αποφαση (σε βαρος του αντιδικου σου,γιατι σε βαρος του πελατη σου βλεπω να βγαινει στο τελος βασει 366ΠΚ),να σου χαρισω το δικο μου τσι.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Voudouris , με ολο τον σεβασμο αλλα κανεις μπαμ οτι πειρα απο δικαστηρια δεν εχεις.Οταν παρεις πτυχιο θα δεις πως ειναι λιγο διαφορετικη η πρακτικη απο τα βιβλια του Ανδρουλακη και του Καρρα.Εαν πας να κανεις αυτο που λες με το 290ΠΚ βλεπω τον πελατη σου με μηνυσουλα σε βαρος του για ψευδη καταμηνυση (στην χειροτερη) και στην καλυτερη απλη δυσφημιση,η δυσφημιση ανωνυμου εταιριας.

Και αν πιστευεις,πως θα περπατησει μηνυση με τοσο περιπλοκο τεχνικο θεμα,οπου πας να υπαγεις στο 290ΠΚ το οτι ο τσι καιει λαδι,αν βγαλεις καταδικαστικη αποφαση (σε βαρος του αντιδικου σου,γιατι σε βαρος του πελατη σου βλεπω να βγαινει στο τελος βασει 366ΠΚ),να σου χαρισω το δικο μου τσι.

Τιιιιιιιιιιι? Πωωωωωως ?

Δεν είναι τα πράγματα εκεί έξω όπως μας τα μάθανε στα σχολεία και στα πανεπιστήμια ?

Όχι ρε γαμώτο.....Και τώρα?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να τονίσω ότι το κροτάλισμα στα ατμοσφαιρικά τουλάχιστον polo 6r! όπως και το δικό μου είναι φυσιολογικό όταν ακούγεται στα χαμηλά με 2ερα η 3τριτι ταχύτητα! λόγο το ότι ζορίζεται ο κινητήρας. και αυτό το διαπίστωσα όταν προσπάθησα να ξεκινήσω με χαμηλές στροφές! αλλα χωρίς ταχύτητα στο σασμάν. και δεν ακουγόταν τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ειμαι ενας απο αυτους που αλλαξαν ολοκληρο κινητηρα και παλι καιω λαδι.Υπαρχει τροπος να δω ποτε κατασκευαστηκε ή ανακατασκευαστηκε το μοτερ που εχω τωρα???Αντιπροσωπεια δε παω για τον λογο οτι παλι θα σφαχτουμε εκει μεσα με το υφακι που εχει η συμβουλος service μου (λεμε τωρα,μονο να γραφει στο pc κ αυτο με δυσκολια μπορει) καθως και ο παντογνωστης μηχανικος ο οποιος ξερει τα παντα (οπως οτι οι κινητηρες bmw ειναι μαπα,το ακουσα κ αυτο,ενω μεχρι στιγμης σαν οικογενοια εχουμε αλλαξει 7 bmw απο e30 εως e92 και το μονο προβλημα που ειχαμε στα πανω απο 1000000km ηταν μια ασφαλεια abs στην m3 e46 my2004 και ενα ελλατωματικο μπεκ στιν 320 e90 my2010 και τιποτα αλλο).Νομιζω οτι την εχουν δει καπως επειδη τους πληρωσαμε και πουλανε σαν τρελοι και απο γνωσεις δε ξερουν τι τους γινεται.Οταν τους ελεγα οτι το παλιο μου 1,2tsi εχανε λαδια απο προβληματικα σωληνακια ο αρχιμηχανικος μου ελεγε οτι ειναι τα κερια της μηχανης και οταν το ξαναπηγα με οδικη πια,λογω wastegate και λαδιων καηκε η τουρμπινα,ελεγε οτι δε το ειχα αναφερει ποτε,ευτυχως καποιος απο εκει μεσα ειπε την αληθεια και ο μεγας μαστορας λουφαξε.Ημαρτον πια...Κατι πρεπει να γινει με τους καραγκιοζηδες που παιζουν με τα λεφτα και την υπομονη μας.

Edited by thodorispolo
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ειμαι ενας απο αυτους που αλλαξαν ολοκληρο κινητηρα και παλι καιω λαδι.Υπαρχει τροπος να δω ποτε κατασκευαστηκε ή ανακατασκευαστηκε το μοτερ που εχω τωρα???Αντιπροσωπεια δε παω για τον λογο οτι παλι θα σφαχτουμε εκει μεσα με το υφακι που εχει η συμβουλος service μου (λεμε τωρα,μονο να γραφει στο pc κ αυτο με δυσκολια μπορει) καθως και ο παντογνωστης μηχανικος ο οποιος ξερει τα παντα (οπως οτι οι κινητηρες bmw ειναι μαπα,το ακουσα κ αυτο,ενω μεχρι στιγμης σαν οικογενοια εχουμε αλλαξει 7 bmw απο e30 εως e92 και το μονο προβλημα που ειχαμε στα πανω απο 1000000km ηταν μια ασφαλεια abs στην m3 e46 my2004 και ενα ελλατωματικο μπεκ στιν 320 e90 my2010 και τιποτα αλλο).Νομιζω οτι την εχουν δει καπως επειδη τους πληρωσαμε και πουλανε σαν τρελοι και απο γνωσεις δε ξερουν τι τους γινεται.Οταν τους ελεγα οτι το παλιο μου 1,2tsi εχανε λαδια απο προβληματικα σωληνακια ο αρχιμηχανικος μου ελεγε οτι ειναι τα κερια της μηχανης και οταν το ξαναπηγα με οδικη πια,λογω wastegate και λαδιων καηκε η τουρμπινα,ελεγε οτι δε το ειχα αναφερει ποτε,ευτυχως καποιος απο εκει μεσα ειπε την αληθεια και ο μεγας μαστορας λουφαξε.Ημαρτον πια...Κατι πρεπει να γινει με τους καραγκιοζηδες που παιζουν με τα λεφτα και την υπομονη μας.

Λοιπόν παιδιά επειδή σας παρακολουθώ καιρό τώρα και πραγματικά σας καταλαβαίνω...Δείτε σοβαρά το θέμα μαζικής αγωγής και μήνυσης...είναι πλέον μάταιο να ποστάρετε συνέχεια χωρίς να παίρνετε τα πράγματα στα χέρια σας..το φόρουμ σας δίνει μια τεράστια δύναμη να προχωρήσετε ΟΛΟΙ σε κοινή πορεία...ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ !!!!!Ενας πρέπει να κάνει την αρχή...ποιός θα ναι αυτός?Κυνηγήστε το με δικηγόρους και θα δικαιωθείτε 100%...

Ελλατωματικά αυτοκίνητα αγοράσατε...όχι καφετιέρες...

Φιλικά,Γιώργος

Edited by g-e-g-o
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ελατωματικά...όποιο polo gti Και αν ρωτησω καιει λάδι...Όλα καινε λαδι...δεν εχω δει καποιον που να καιει πχ 1 λιτρο στα 15.000χμ ολα καινε απο 400μλ εως ενα λιτρο τα 1000χμ

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ελατωματικά...όποιο polo gti Και αν ρωτησω καιει λάδι...Όλα καινε λαδι...δεν εχω δει καποιον που να καιει πχ 1 λιτρο στα 15.000χμ ολα καινε απο 400μλ εως ενα λιτρο τα 1000χμ

Φιλε μου θα συμφωνησω μαζι σου,οσους εχω ρωτησει το ιδιο μου λενε και μενα.Αλλα το θεωρεις λογικο το ποσο των 400-1000ml λαδιου στα 1000km?Kαι λογικα να το παρουμε θα οι περισσοτεροι θα μεινουμε απο καταλυτη αμεσα λογω του τοσου λαδιου,εκτος των φθορων του μοτερ αφου το λαδι κανει βολτες στα σωθηκα του.Το νορμαλ ειναι 200-400ml το πολυ στα 1000km και παλι προβλημα θα εχεις μακροχρονια.Το θεμα δεν ειναι μονο στην Ελλαδα τελικα αλλα οπως εχουμε δει και στο εξωτερικο.Εγω σε ενα πραγμα εχω ενσταση.ΓΙΑΤΙ πρεπει εγω εσυ και ολοι οσοι εχουν προβλημα να κυκλοφορουμε αγκαλια με το μπουκαλακι του λαδιου και καθε τρεις και λιγο να βλεπουμε αυτο το σπαστικοτατο λαμπακι χαμηλης σταθμης και να ειμαστε κολλητοι με την εκαστοτε αντιπροσωπεια.Ειναι προβληματικοι οι κινητηρες γιατι αλλοι tsi tfsi του group δε καινε τιποτα και απ οτι φανηκε στη δικη μου περιπτωση που εκανα αλλαγη κινητηρα το προβλημα παραμενει,μικροτερο μεν αλλα ειναι παρων και συνεχιζει. :sad:

Link to comment
Share on other sites

ελω λεω να παμε να τα παρατησουμε ολοι μπροστα απο τα κεωτρικα της κοσμοκαρ στην ελευσινα.και να ζητησουμε τα λεφτα μας πισω.κριμα γιατι εχω ερωτα με αυτο το αμαξι

Link to comment
Share on other sites

Ισως μια μαζικη μετακινηση ή κλείσιμο κάποιο κεντρικού δρόμου (με την απαραιτητη ενημέρωση προς την τροχαία) για κάποιες ώρες την εβδομάδα να είναι μια καλη δυσφήμιση για την εταιρία.

Φυσικά μπορούμε να ενημερώσουμε περιοδικά/τύπο και την κοσμοκαρ για αυτη την κίνηση.

Τι να κανουμε θα βγουμε και εμεις στους δρομους.

Υπάρχει κάποιος να έχει χρόνο να ασχοληθεί με δικηγόρο; εγω ειχα ξεκινήσει την διαδικάσια αλλα με απέτρεψαν να το κάνω, φυσικά τότε ήμουν μόνος τωρα όλοι μαζι κατι μπορούμε να κάνουμε. Αλλα πιστεύω πως η δυσφήμιση είναι κάτι γρήγορο, φθηνό και αποτελεσματικό (αν δεν το συγκαλύψουν).

Όσο για το σχόλιο οτι είναι φυσιολογικό, no comments, εδώ η εταιρία μας αλλάζει κινητήρες και αλλοι ακόμα μπερδεύουν τον κόσμο στα forum οτι όλα πανε καλά και οτι ειναι το super αυτοκίνητο.

+Και μια ευκαιρία να τα πούμε όλοι μαζί.

Edited by vw polo6r1
Link to comment
Share on other sites

Ισως μια μαζικη μετακινηση ή κλείσιμο κάποιο κεντρικού δρόμου (με την απαραιτητη ενημέρωση προς την τροχαία) για κάποιες ώρες την εβδομάδα να είναι μια καλη δυσφήμιση για την εταιρία.

Φυσικά μπορούμε να ενημερώσουμε περιοδικά/τύπο και την κοσμοκαρ για αυτη την κίνηση.

Τι να κανουμε θα βγουμε και εμεις στους δρομους.

Υπάρχει κάποιος να έχει χρόνο να ασχοληθεί με δικηγόρο; εγω ειχα ξεκινήσει την διαδικάσια αλλα με απέτρεψαν να το κάνω, φυσικά τότε ήμουν μόνος τωρα όλοι μαζι κατι μπορούμε να κάνουμε. Αλλα πιστεύω πως η δυσφήμιση είναι κάτι γρήγορο, φθηνό και αποτελεσματικό (αν δεν το συγκαλύψουν).

Όσο για το σχόλιο οτι είναι φυσιολογικό, no comments, εδώ η εταιρία μας αλλάζει κινητήρες και αλλοι ακόμα μπερδεύουν τον κόσμο στα forum οτι όλα πανε καλά και οτι ειναι το super αυτοκίνητο.

+Και μια ευκαιρία να τα πούμε όλοι μαζί.

Ο κλασικός, ο Μ Α Λ Α Κ Α Σ, ο Έλληνας !!!

Δηλαδή επειδή εσύ και κάποιοι άλλοι αγοράσετε ένα ενδεχομένως ελαττωματικό αυτοκίνητο, θα πρέπει να ταλαιπωρηθούν κάποιοι δεκάδες τουλάχιστον πολίτες ?

Πάτε καθόλου καλά ή σας έχει δημιουργήσει ανεπανόρθωτη βλάβη ?

Ωραίες ιδέες ρε. Μπράβο. Έτσι θα βρείτε το δίκιο σας.... Να πάτε και την kosmocaar στα δικαστήρια να βγάλει κι αυτή τα σπασμένα από τη μείωση πωλήσεων.

θα γελάσει ο κάθε πικραμένος.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση,μάλλον το post σου πρέπει να δημοσιευθεί σε περιοδικό για να χαρίσει γέλιο.Μα να είμαστε λίγο σοβαροί.Θα κλείσει κανείς το δρόμο επειδή το αυτοκίνητό του είναι ελαττωματικό? Τί λογική είναι αυτή?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά που με καίει γιατί έχω παραγγείλει το gti!H VAG αν δεν κάνω λάθος πριν κάνα χρόνο παραδέχτηκε ότι όντως υπάρχει θέμα με τα ελατήρια εμβόλων,σωστά?Και ισχυρίστηκε επίσυς ότι τα αυτοκίνητα παραγωγής 2ου εξαμήνου του 2011 είναι εφοδιασμένα με τα καινούργια έμβολα μπλαμπλαμπλά και ότι έχει λυθεί το πρόβλημα.Κατά πόσο ισχύει κάτι τέτοιο?Υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που το αυτοκίνητό τους,αν και παραγωγής 2ου εξαμήνου του ΄11,εξακολουθεί να καίει λάδι σαν τρελό?Γιατί αν υπάρχουν,τότε μάλλον θα πρέπει να προχωρήσω σε ακύρωση παραγγελίας. :help:

Link to comment
Share on other sites

Συλλογή υπογραφών ιδιοκτητών........μαζική, γιατί απ' ότι είδα και στο εξωτερικό υπάρχει παρόμοιο πρόβλημα..........και αποστολή στην VW περιοδικά, blogs, forum, με πιστοποιημένη όμως από την τοπική αντιπροσωπεία της υπερβολικής κατανάλωσης λαδιού για τ' αυτοκίνητα.....Όνειρα θερινής νυκτός θα μου πείτε...αλλά από κάπου πρέπει να ξεκινήσει κανείς...........

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι ειναι φυσιολογικό παίδες... Και εμενα το polaki ήταν αναμεσα στα αυτοκινητα προς αγορα... αλλα τελικά ευτυχώς που δεν το πήρα! Ισα ισα εχω ενδιαφερδει παρα πολυ παρολο που δεν εχω το Polaki και δωξα το θεο εχω το 160αρι μοτέρ που δεν καιει στάλα , οποιον βρίσκω στο δρομο με Polo gti ή ibiza cupra τους ρωταω αν καινε λαδι και ολα μου εχουν απαντησει οτι καινε!!

Ειναι τραγικό να καιει εστω και 200ml στα 1000χμ!!!

Απλα εγραψα οτι ειναι φυσιολογικο πιο πανω διοτι δεν υπαρχει POLO GTI Η SEAT IBIZA CUPRA που να μην καιει ΣΤΑΛΑ οταν εννοω ΣΤΑΛΑ ΣΤΑΛΑ!!! Υπάρχει?ΟΧΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αρα! πρεπει να ζησετε ετσι , οπως ζω εγω με τον σπαστικό θορυβο του DSG οταν περναω απο λακουβες και κανει σαν κατσαρολι(ολοκαινουργιο αυτοκινητο)

Φιλος μου εχει sciroccco σαν το δικο μου με 160αλογα και στα 15.000χμ η βεργα ηταν στο C αυτό ειναι φυσιολογική καταναλωση λαδιου(και παλι αυξημενη)

Εφοσον ολα παγκοσμιος ειναι ετσι δεν μπορει να γινει κατι!

kixxe που ρωτας . Αν το αμαξι σου αρεσει παρτο αρκει να μπορεις να συμπληρωνεις λαδακι. Αλλιως περιμενε μπας και βγαλει βελτιωμενο μοτέρ(νεος κωδικος οπως ακουγετε οτι θα βγει,τα λενε στο εξωτερικο)

Link to comment
Share on other sites

Για το τρεμουλο μονο εχει βγεί οδηγία το οποίο το λύνει ο νεος πολυδισκος... Για τον θορυβο οχι... Ολα τα DSG απο την πρωτη μερα κανουν θορυβο στην 1-2-3 οταν περνας ρολαριστός πανω απο λακουβες. Ο ηχος ειναι φυσιολογικός λογω παιξιματος των γραναζιων του αξονα με τις αλλες ταχυτητες που δεν ειναι συμπλεγμενες εκεινη την στιγμή.και δεν κανει παντα θορυβο εχει τύχει να ειμαι σε δρομο σαν καροδρομος γυρω στα 200 μετρα και να μην ακουγετε και εχει τυχει να περασω απο σαμαρακι και να κανει σαν κατσαρολι...Ειναι να πεσεις λιγο πριν την αλλαγη ταχυτητας..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά που με καίει γιατί έχω παραγγείλει το gti!H VAG αν δεν κάνω λάθος πριν κάνα χρόνο παραδέχτηκε ότι όντως υπάρχει θέμα με τα ελατήρια εμβόλων,σωστά?Και ισχυρίστηκε επίσυς ότι τα αυτοκίνητα παραγωγής 2ου εξαμήνου του 2011 είναι εφοδιασμένα με τα καινούργια έμβολα μπλαμπλαμπλά και ότι έχει λυθεί το πρόβλημα.Κατά πόσο ισχύει κάτι τέτοιο?Υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που το αυτοκίνητό τους,αν και παραγωγής 2ου εξαμήνου του ΄11,εξακολουθεί να καίει λάδι σαν τρελό?Γιατί αν υπάρχουν,τότε μάλλον θα πρέπει να προχωρήσω σε ακύρωση παραγγελίας. :help:

Eγω εχω ενα polo gti 44 βδομαδα του 11. Οτι ποιο φρεσκο κυκλοφορη στην αγορα. Εχω κανει 2.500 χλμ με πολυ φισιολογικη οδηγηση και με 5-6 χαλαρα ανοιγματακια μεχρι τα 200 μετα τα 2000 χλμ. Το αποτελεσμα ειναι οτι μου εχει καψει μεχρι τωρα 500 ml λαδι.Κατα τα αλλα ολο το συνολο ειναι τελειο. το μονο μου παραπονο ενα πολυ ψιλο τρειξιμο που βγαζει η ηλιοροφη. Δεν ξερω αν σε καλειψα :-)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά που με καίει γιατί έχω παραγγείλει το gti!H VAG αν δεν κάνω λάθος πριν κάνα χρόνο παραδέχτηκε ότι όντως υπάρχει θέμα με τα ελατήρια εμβόλων,σωστά?Και ισχυρίστηκε επίσυς ότι τα αυτοκίνητα παραγωγής 2ου εξαμήνου του 2011 είναι εφοδιασμένα με τα καινούργια έμβολα μπλαμπλαμπλά και ότι έχει λυθεί το πρόβλημα.Κατά πόσο ισχύει κάτι τέτοιο?Υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που το αυτοκίνητό τους,αν και παραγωγής 2ου εξαμήνου του ΄11,εξακολουθεί να καίει λάδι σαν τρελό?Γιατί αν υπάρχουν,τότε μάλλον θα πρέπει να προχωρήσω σε ακύρωση παραγγελίας. :help:

Εγω φιλε μου εχω ατυγουστο του '11 και εχω αλλαξει ηδη ενα μοτερ και το δευτερο και παλι καιει παρα πολλα λαδια..

Link to comment
Share on other sites

Ισως μια μαζικη μετακινηση ή κλείσιμο κάποιο κεντρικού δρόμου (με την απαραιτητη ενημέρωση προς την τροχαία) για κάποιες ώρες την εβδομάδα να είναι μια καλη δυσφήμιση για την εταιρία.

Φυσικά μπορούμε να ενημερώσουμε περιοδικά/τύπο και την κοσμοκαρ για αυτη την κίνηση.

Τι να κανουμε θα βγουμε και εμεις στους δρομους.

Υπάρχει κάποιος να έχει χρόνο να ασχοληθεί με δικηγόρο; εγω ειχα ξεκινήσει την διαδικάσια αλλα με απέτρεψαν να το κάνω, φυσικά τότε ήμουν μόνος τωρα όλοι μαζι κατι μπορούμε να κάνουμε. Αλλα πιστεύω πως η δυσφήμιση είναι κάτι γρήγορο, φθηνό και αποτελεσματικό (αν δεν το συγκαλύψουν).

Όσο για το σχόλιο οτι είναι φυσιολογικό, no comments, εδώ η εταιρία μας αλλάζει κινητήρες και αλλοι ακόμα μπερδεύουν τον κόσμο στα forum οτι όλα πανε καλά και οτι ειναι το super αυτοκίνητο.

+Και μια ευκαιρία να τα πούμε όλοι μαζί.

Εδω αλλοι ανθρωποι κλεινουν δρομους επειδη δεν εχουν να φανε/ειναι ανεργοι/τους κοβουν 200 ευρω απτα 700 που παιρνουν ,και εσυ θελεις να κλεισεις δρομο...επειδη το gti σου καιει λαδια??????????????

Δεν λεω ,κ εγω εχω λοξα με το αυτοκινητο και θα γινει χαμος αν μου παθει τιποτα,αλλα οτι και να παθει ,δεν τολμω να συγκρινω τον εαυτο μου με καποιον που δεν εχει δουλεια η βλεπει τον μισθο του να πεφτει στο μισο...

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω ενα polo gti 44 βδομαδα του 11. Οτι ποιο φρεσκο κυκλοφορη στην αγορα. Εχω κανει 2.500 χλμ με πολυ φισιολογικη οδηγηση και με 5-6 χαλαρα ανοιγματακια μεχρι τα 200 μετα τα 2000 χλμ. Το αποτελεσμα ειναι οτι μου εχει καψει μεχρι τωρα 500 ml λαδι.Κατα τα αλλα ολο το συνολο ειναι τελειο. το μονο μου παραπονο ενα πολυ ψιλο τρειξιμο που βγαζει η ηλιοροφη. Δεν ξερω αν σε καλειψα :-)

Ναι xaris13 "δυστυχώς" με καλύψατε.Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Παιδία όπως έχω ξαναγράψει αλλαξα μοτερ με νέο επισκευασμένο απο το εργοστάσιο (εν'γνώση μου) μετά απο πρόβλημα που παρουσιάστηκε και 3 λίτρα λάδι στα 14,500 χλμ.

Με το νέο μοτέρ έχω κάνει 2500 χλμ και δεν έχει κάψει ΚΑΘΟΛΟΥ.

Αρα όσα καίνε έστω και λίγο να ξέρεται οτι έχουν πρόβλημα και καίνε ανάλογα με την χρήση.

Μην νομίζετε οτι αν καιει λιγο είναι νορμάλ, κατα την γνώμη μου δεν επιτρέπετε να χρειάζεται συμπλήρωμα απο αλλαγή σε αλλαγή.

Ξέρω οτι μερικοί στεναχωριούνται με αυτά που γράφω αλλα απο την εμπειρία μου αυτό πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλαβει κατι..ποια η διαφορα το να σου αλλαξουνε ελατηρια στο δικο σου μοτερ απο τα να βαλεις ενα ανακατασκευασμενο μοτερ που του εχει γινει η ιδια δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.