Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

λοιπον... εχουμε και λεμε... στις 9.30 μπηκε το ντεμο πανω νωριτερα απο την κανονικη ωρα του ραντεβου... και καναμε μια βολτιτσα... χαλαρα μεχρι να μπουμε αττικη οδο και να ανοιξουμε να δουμε τι λεει το περιβοητο ρεβο... με το που μπενουμε αττικη οδο πληρωνουμε και ξεκιναει και το παταει το φιλαρακι... οι εντυπωσεις ειναι καλες ανεβαζει πολυ γραμμικα αλλα στα ψηλα ψοφαει και μαλιστα γρηγορα. η 2α του πολυ δυνατη η 3η του επισης αλλα στο κουμπωμα 4ης το αμαξι αρχισε και "επεφτε". συγκριτικα με το δικο μου θα ελεγα πως ειναι ποιο αδυναμο και για 800 ευρω δεν ειναι η καλυτερη δυνατη λυση... πολυ ακριβο και οχι αναμενομενο αποτελεσμα... δεν νομιζω παντως να ειναι στα 200+ αλογα που λεει η ρεβο. αν καποιος το θελει απλα για να εχει περισσοτερο γκαζι και να κανει ευκολα μια προσπεραση οκ ασ το βαλει αλλα αν καποιος το θελει για να κανει και καμια κοντριτσα που και που καλο ειναι να ψαξει και αλλες λυσεις...!

Φιλε οφειλεις να δωσεις μια εξηγηση για τα οσα παραπανω αναφερεις... Δεν εχω τιποτα με το προγραμμα το δικο σου αλλα ουτε και με της REVO επισης. Οσα αναφερεις παραπανω, το μονο που κανουν ειναι να παραπληροφορισουν το κοσμο που ειναι κατι παρα πολυ σοβαρο!!! Μιλας με ανακριβιες και το συμπερασμα μου ειναι οτι προσπαθεις να αποθεισεις το κοσμο να αγορασει ενα προγραμμα απο την REVO. Εδω δε κανουμε διαφημιση αλλα ουτε προσπαθουμε να δυσφημισουμε

μια εταιρεια... Εκτος και αν εχεις καποιον δολο... και το κανεις :lol:

Στο θεμα μας επειδη το μεσημερι δεν εκανα πολλες βολτες εξαιτιας της υψηλης θερμοκρασιας. Απόφασισα να κανω μια βραδυνη βολτα χωρις πολυ κινηση και με την θερμοκρασια μειωμενη. Παιδια εχω εντυπωσιαστει !! Το προγραμμα πολυ γραμμικο και μετα της 5.000 στροφες θεριζει πραγματικα !! Ετυχε στο δρομο να συναντησω το Corsa OPC... Δε με εφτανε πουθενα...

Η Ζωη τελικα ξεκιναει μετα τα 200 :lol: :lol: :):rolleyes:

Υ.Γ Ευχαριστω MaxSto...

Edited by BillVWRuleZ
Link to comment
Share on other sites

Αποστόλη εννοείς με το δικό σου αμάξι όπως είναι τώρα ή μόνο με το πρόγραμμα σου?
Πώς εξηγείται να κρεμάει στη 4η ενώ στις προηγούμενες είναι πολυ δυνατό ?

Μάλιστα, μετά από τις παραπάνω παρατηρήσεις των συμφορουμιτών καταλαβαίνω γιατί δε παίρνω απαντήσεις από τον Αποστόλη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι ειναι αυτα που λετε..ο καθενας λεει την προσωπκη του γνωμη..Σ'αλλους μπορει να αρεσει η συμπεριφορα του αμαξιου σε αλλους οχι..Σιγα μην παιρνουμε και ποσοστα απο τις εταιριες για διαφυμηση..Χαλαρωστε λιγο βρε.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι...

Κώστα, προφανώς το παληκάρι ανήκει στην κατηγορία των φορουμιστών που πιστεύουν

ότι επειδή κρύβονται πίσω απο ένα ψευδόνημο μπορούν να γράφουν ότι τους κατέβει στο μυαλό,σάν μικρά παιδάκια, χωρίς κίνδυνο συνεπειών απο τα γραφόμενά τους.

Στην προκειμένη περίπτωση λοιπόν οι επιλογές του μέλους είναι οι παρακάτω έτσι όπως τα "κατάφερε".

α)να παραδεχτεί δημοσίως ότι ΕΙΠΕ ΨΕΜΑΤΑ, και κατόπιν αυτού τίθεται θέμα δόλου και σκοπίμου δυσφήμισης της εν λόγω εταιρίας,

ή

β)να αναφέρει το όνομα του προγραμματιστή που πέρασε το "υποτιθέμενο" Revo, και να υποστεί τις συνέπειες της κλοπής πνευματικής ιδιοκτησίας, με ότι αυτό συνεπάγεται.

Εκτός βέβαια και άν το θύμα στην όλη ιστορία είναι ο "αποδέκτης" του demo που εν αγνοία του του πούλησαν φύκια για...μεταξωτές κορδέλες...

Για μένα και τα τρία παραπάνω είναι τραγικά, και δείγμα για ακόμα μια φορά του πώς ότι γράφεται σε ένα φόρουμ δέν έχει πάντα χαρακτήρα.."ενημερωτικό", αλλά ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ φορές έχει άλλα κίνητρα και σκοπό....Προσοχή λοιπόν....

P.S.¶ και δέν νομίζω να περιμένεις απάντηση... :lol:

Κάτσε ρε Δημήτρη... Ξεχνάς την 3η επιλογή!

Θα πάει τελικά ο Αποστόλης στον Αγιο Σώστη (ξέρεις ποιον) και θα του ρυθμίσουν το αμάξι σωστά! ;) Ετσι δε γίνεται πάντα;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι ειναι αυτα που λετε..ο καθενας λεει την προσωπκη του γνωμη..Σ'αλλους μπορει να αρεσει η συμπεριφορα του αμαξιου σε αλλους οχι..Σιγα μην παιρνουμε και ποσοστα απο τις εταιριες για διαφυμηση..Χαλαρωστε λιγο βρε.. ;)

Aλλο η προσωπικη γνωμη και αλλο τα ψεμματα....

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε Δημήτρη... Ξεχνάς την 3η επιλογή!

Θα πάει τελικά ο Αποστόλης στον Αγιο Σώστη (ξέρεις ποιον) και θα του ρυθμίσουν το αμάξι σωστά! :lol: Ετσι δε γίνεται πάντα;;

Μα δέν κατάλαβες ¶ρη.Ο Αποστόλης έχει ήδη σωθεί!!!

Η παραπάνω "προσπάθεια" ήταν μπάς και σώσει και τον παραστρατημένο φίλο του απο την κόλαση του Revo demo....

Όταν εγώ τα φωνάζω τόσο καιρό, βγαίνουν κάποιοι και με λένε γραφικό...

Λουστείτε τα τώρα.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι...

Κώστα, προφανώς το παληκάρι ανήκει στην κατηγορία των φορουμιστών που πιστεύουν

ότι επειδή κρύβονται πίσω απο ένα ψευδόνημο μπορούν να γράφουν ότι τους κατέβει στο μυαλό,σάν μικρά παιδάκια, χωρίς κίνδυνο συνεπειών απο τα γραφόμενά τους.

Στην προκειμένη περίπτωση λοιπόν οι επιλογές του μέλους είναι οι παρακάτω έτσι όπως τα "κατάφερε".

α)να παραδεχτεί δημοσίως ότι ΕΙΠΕ ΨΕΜΑΤΑ, και κατόπιν αυτού τίθεται θέμα δόλου και σκοπίμου δυσφήμισης της εν λόγω εταιρίας,

ή

β)να αναφέρει το όνομα του προγραμματιστή που πέρασε το "υποτιθέμενο" Revo, και να υποστεί τις συνέπειες της κλοπής πνευματικής ιδιοκτησίας, με ότι αυτό συνεπάγεται.

Εκτός βέβαια και άν το θύμα στην όλη ιστορία είναι ο "αποδέκτης" του demo που εν αγνοία του του πούλησαν φύκια για...μεταξωτές κορδέλες...

Για μένα και τα τρία παραπάνω είναι τραγικά, και δείγμα για ακόμα μια φορά του πώς ότι γράφεται σε ένα φόρουμ δέν έχει πάντα χαρακτήρα.."ενημερωτικό", αλλά ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ φορές έχει άλλα κίνητρα και σκοπό....Προσοχή λοιπόν....

P.S.¶ και δέν νομίζω να περιμένεις απάντηση... :lol:

Kαλα δεν ντρεπεσαι??? Δεν σου πα να μην ξανασχοληθεις μαζι μου??? Toσες ενδιαφερουσες σελιδες γραφονται για τα TSI και μολις ειδες οτι θιγεται ο Κριτωνας μπηκες στο "παμηγυρι"???

Μ αυτες τις βλακειες που γραφεις ειμαι σιγουρος οτι γελαει και ο Vag-Lover μαζι σου! Για να ειμαι οσο πιο τυπικος μπορω, ολες τις φορες τα στελνω τα REVO πρωτα στην Cargate να τα κανουν νορμαλ, για να μην μου πει κανενας τιποτα, οτι ειδα κατι. Δεν ξερω νομιζεις να τα κανω νορμαλ μονος μου?

Γιατι ο εξοπλισμος μου, Golf RS, δεν ειναι ενα slave flasher και κοστιζει οσο πολλα golf σαν το δικο σου! ...που θα με πεις και κλεφτη! ;) ! Mε τους ΜΕD17.5 ασχολουμαι μηνες τωρα!

Για την ιστορια...ο φιλος του Αποστολη (δεν το γνωριζω το παιδι) περασε το demo-προγραμμα στο Φιλοσιδη, που απ οσο γνωριζω πουλαει REVO, αυτονομα ή μεσω της Cargate δεν ξερω ουτε με ενδιαφερει! Τα αποτελεσμα που μου μετφεραν ειναι αυτα που εγραψε και ο Αποστολης, τουλαχιστον σαν πρωτη εντυπωση στο δρομο.

Και επειδη ακουω απιστευτους "δρακους" οτι επαινω αλλα προγραμματα για διαγνωστικες βολτες που εχω παει, ουδεποτε εχω επαινεσει κατι που δουλευει με AFR 13.5+:1 και ειναι ετοιμο για ανατιναξη, ασχετως ισχυος (που ουτε και δυνατοτερο ειναι!). Που δεν ξερουν ακομα ουτε πως σηκωνεται η πιεση στη μπεκιερα για να εχει επαρκες καυσιμο και η τουρμπινα λαμπει στα πρωτα 3sec πατηματος, που δεν ξερουν ουτε τον κοφτη τελικης να βγαλουν κλπ κλπ... Να ξερεις οτι οπως επραξα πριν 1+ χρονο με τα Revo για τα S3 (ξερει ο Κωστας τοτε τι παραδεχτηκα για -θεωρητικα- ανταγωνιστες μου) ειμαι ετοιμος να το ξανακανω αν, ΟΤΑΝ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟ TSI REVO γιατι απ οσο ξερω δεν υπαρχει καποιο, το δω σωστο, αν και οι πρωτες ενδειξεις δειχνουν το αντιθετο, ηταν ή δεν ηταν REVO (γιατι υπαρχει και αυτη η πιθανοτητα, αλλα για να ηταν 5ωρο demo μαλλον REVO ηταν...) αυτο που εβαλε το παιδι αυτο. Με λογικο AFR, με χαμηλη διορθωση αβανς, καλη πιεση και δυναμη και ολα εκοινα τα στοιχεια που χαρακτηριζουν ενα σωστο προγραμμα δεν εχω κανεναν ενδιασμο στο να το επαινεσω, και ας ειναι ανταγωνιστες μου!

Δημητρη, να εισαι σιγουρος οτι τον κοσμο θα τον κερδισω με την ποιοτητα των υπηρεσιων μου και στην περιπτωση αυτη, οπως εγινε με τα TFSI αλλα και με τα υπολοιπα 400 μοτερ που εχω ασχοληθει και δεν εχει αστοχησει ΚΑΝΕΝΑ!!! Γι αυτο θα βραζεις στο ζουμι σου και ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

<...>

Για την ιστορια...ο φιλος του Αποστολη (δεν το γνωριζω το παιδι) περασε το demo-προγραμμα στο Φιλοσιδη, που απ οσο γνωριζω πουλαει REVO, αυτονομα ή μεσω της Cargate δεν ξερω ουτε με ενδιαφερει! Τα αποτελεσμα που μου μετφεραν ειναι αυτα που εγραψε και ο Αποστολης, τουλαχιστον σαν πρωτη εντυπωση στο δρομο.

Και επειδη ακουω απιστευτους "δρακους" οτι επαινω αλλα προγραμματα για διαγνωστικες βολτες που εχω παει, ουδεποτε εχω επαινεσει κατι που δουλευει με AFR 13.5+:1 και ειναι ετοιμο για ανατιναξη, ασχετως ισχυος (που ουτε και δυνατοτερο ειναι!). Που δεν ξερουν ακομα ουτε πως σηκωνεται η πιεση στη μπεκιερα για να εχει επαρκες καυσιμο και η τουρμπινα λαμπει στα πρωτα 3sec πατηματος, που δεν ξερουν ουτε τον κοφτη τελικης να βγαλουν κλπ κλπ... Να ξερεις οτι οπως επραξα πριν 1+ χρονο με τα Revo για τα S3 (ξερει ο Κωστας τοτε τι παραδεχτηκα για -θεωρητικα- ανταγωνιστες μου) ειμαι ετοιμος να το ξανακανω αν, ΟΤΑΝ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟ TSI REVO γιατι απ οσο ξερω δεν υπαρχει καποιο, το δω σωστο, αν και οι πρωτες ενδειξεις δειχνουν το αντιθετο, ηταν ή δεν ηταν REVO (γιατι υπαρχει και αυτη η πιθανοτητα, αλλα για να ηταν 5ωρο demo μαλλον REVO ηταν...) αυτο που εβαλε το παιδι αυτο. Με λογικο AFR, με χαμηλη διορθωση αβανς, καλη πιεση και δυναμη και ολα εκοινα τα στοιχεια που χαρακτηριζουν ενα σωστο προγραμμα δεν εχω κανεναν ενδιασμο στο να το επαινεσω, και ας ειναι ανταγωνιστες μου!

<...>

Νωρίτερα είχε γραφτεί από τον VAG-Lover το εξής (οι επισημάνσεις δικές μου):

"Τον κωδικα τον εχω μονο εγω, demo για TSI δεν υπαρχει και σημερα το πρωϊ με πηρε κι ο υπνος, και εφτασα στο γραφειο κατα τις 10!"

Νομίζω ότι θα ήταν ιδιαίτερα ευεργετικό να ξεκαθαρίσει ο ίδιος ο γράφων (apostolis-tsi-200ps) το τι ακριβώς συνέβη, και το τί πρόγραμμα τελικά φορτώθηκε στο αυτοκίνητο στο οποίο αναφερόμαστε (πχ θα μπορούσε να ήταν το κανονικό REVO που εγκαταστάθηκε προσωρινά και στην συνέχεια έγινε reflash με το εργοστασιακό).

Τέλος προσωπικά είμαι εξαιρετικά επιφυλακτικός στο να υιοθετήσω γνώμες ή απόψεις του οποιουδήποτε, περί του "ποιος την έχει μεγαλύτερη και περισσότερο υγιή" όταν αυτές δεν συνοδεύονται από υποστηρικτικό υλικό (συγκρίσιμα διαγράμματα δυναμομέτρησης, A/F, μετρήσεις στο δρόμο κτλ) …

Link to comment
Share on other sites

Kαλα δεν ντρεπεσαι??? Δεν σου πα να μην ξανασχοληθεις μαζι μου??? Toσες ενδιαφερουσες σελιδες γραφονται για τα TSI και μολις ειδες οτι θιγεται ο Κριτωνας μπηκες στο "παμηγυρι"???¨

Ώπα ώπα, κάτσε μισό λεπτό γιατί το πράγμα αποκτά ενδιαφέρον.Είναι κλασσικό όταν κάποιος πανικοβάλεται να κάνει γκάφες, και εσύ μου φαίνεται δέν προσέχεις ιδιαίτερα τί γράφεις... :o

Πρώτον, που διάβασες παραπάνω ότι "θίχτηκες" ?Εγώ αυτό που διάβασα είναι για ένα παληκάρι που έβαλε ένα ανύπαρκτο ΕΠΩΝΥΜΟ πρόγραμμα απο ΑΓΝΩΣΤΟ ατομο, και ο "ιδιοκτήτης" (REVO) του προγράμματος βγηκε να τον διαψεύσει.Περίεργα πράγματα....

Πάμε παρακάτω....

Μ αυτες τις βλακειες που γραφεις ειμαι σιγουρος οτι γελαει και ο Vag-Lover μαζι σου! Για να ειμαι οσο πιο τυπικος μπορω, ολες τις φορες τα στελνω τα REVO πρωτα στην Cargate να τα κανουν νορμαλ, για να μην μου πει κανενας τιποτα, οτι ειδα κατι. Δεν ξερω νομιζεις να τα κανω νορμαλ μονος μου?

Πίστεψέ με με άλλον γελάει ο Κώστας.Όσο για τις "βλακείες" που αναφέρεις, εγώ δέν βλέπω κανέναν να μήν καταλαβαίνει τι παίζεται.Ίσα ίσα φαίνεται ότι σιγά σιγά κάτι αρχίζει να...μυρίζει...Όσο για το τί στελνεις στην REVO...δέν έχω ιδέα, αλλά ξέρω τί μένει στην REVO..Αυτό αρκεί...

Γιατι ο εξοπλισμος μου, Golf RS, δεν ειναι ενα slave flasher και κοστιζει οσο πολλα golf σαν το δικο σου! ...που θα με πεις και κλεφτη! ;) ! Mε τους ΜΕD17.5 ασχολουμαι μηνες τωρα!

Και εδώ φτάνουμε στις γκάφεεεεες...Είπε κανείς οτι ΕΣΥ έκανες τίποτα;;Ανέφερε κανείς το δικό σου όνομα ώς του flasher του αναφερόμενου demo;;Η μόνη αναφορά στο όνομά σου έγινε χαριτολογώντας, ώς "πιθανού νέου αντιπροσώπου της REVO". :lol:

Εσένα ΠΩΣ σου πέρασε το παραπάνω απο το μυαλό;; :huh::huh: .

Για την ιστορια...ο φιλος του Αποστολη (δεν το γνωριζω το παιδι) περασε το demo-προγραμμα στο Φιλοσιδη, που απ οσο γνωριζω πουλαει REVO, αυτονομα ή μεσω της Cargate δεν ξερω ουτε με ενδιαφερει! Τα αποτελεσμα που μου μετφεραν ειναι αυτα που εγραψε και ο Αποστολης, τουλαχιστον σαν πρωτη εντυπωση στο δρομο.

Μάλιστα..Δηλαδή οι ¶γγλοι "πήδηξαν" στην κυριολεξία τον αντιπρόσωπό τους στην Ελλάδα, και έφτιαξαν ένα demo ΕΙΔΙΚΑ για τον φίλο του Αποστόλη, ώστε ο Φιλοσίδης να το περάσει εν αγνοία του αντιπροσώπου για να...τί ακριβώς;;Να πάει μετά το παληκάρι στην Cargate να βάλει το κανονικό;;

ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ;; knife.gif

Μετά λές ότι γελάνε με μένα.Δέν φαντάζομαι κάν με σένα τί θα γίνεται.... :lol::lol:

...ΟΤΑΝ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟ TSI REVO γιατι απ οσο ξερω δεν υπαρχει καποιο, το δω σωστο, αν και οι πρωτες ενδειξεις δειχνουν το αντιθετο, ηταν ή δεν ηταν REVO (γιατι υπαρχει και αυτη η πιθανοτητα, αλλα για να ηταν 5ωρο demo μαλλον REVO ηταν...) αυτο που εβαλε το παιδι αυτο. Με λογικο AFR, με χαμηλη διορθωση αβανς, καλη πιεση και δυναμη και ολα εκοινα τα στοιχεια που χαρακτηριζουν ενα σωστο προγραμμα δεν εχω κανεναν ενδιασμο στο να το επαινεσω, και ας ειναι ανταγωνιστες μου!

Ε φαίνεται δέν διάβασες τα παραπάνω post....Θα αφήσω τον κάτοχο να σου πεί να υπάρχει ή όχι.Όσο για τα παρακάτω περι AFR,πιέσεις κλπ....άσε ρε συ Κρίτωνα..δέν ανακάλυψες εσύ τον τροχό.Σε πρόλαβαν άλλοι...Έλεος... popeye.gif

Δημητρη, να εισαι σιγουρος οτι τον κοσμο θα τον κερδισω με την ποιοτητα των υπηρεσιων μου και στην περιπτωση αυτη, οπως εγινε με τα TFSI αλλα και με τα υπολοιπα 400 μοτερ που εχω ασχοληθει και δεν εχει αστοχησει ΚΑΝΕΝΑ!!! Γι αυτο θα βραζεις στο ζουμι σου και ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!!!

Για να είμαι ειλικρινής μπορεί στην αρχή να φάνηκε προς τα έξω ότι εγώ έχω κάτι μαζί σου, αλλά πλέον όσοι μπορούν να καταλάβουν κατανοούν ότι ΕΣΥ έχεις πρόβλημα μαζί μου.Και αυτό γιατί η αλήθεια τσούζει, και δέν την αναφέρουν πολλοί.Την επόμενη φορά λοιπόν που θα μου πείς να μήν ασχολούμαι μαζί σου, ίσως πρώτα θα έπρεπε να σταματήσεις εσύ να ασχολείσαι με το φόρουμ ώς χώρο προώθησης τών υπηρεσιών σου, και να σκεφτείς ότι η εγκράτεια και η λογική είναι καλύτερος σύμβουλος απο τον πανικό, γιατί όπως είπα παραπάνω πέφτει κανείς εύκολα σε γκάφες, με αποτέλεσμα ΑΝΤΙΘΕΤΟ αυτού που πασχίζει να επιτύχει....

Μήπως την επόμενη φορά να το σκεφτείς καλύτερα το πράγμα;;

Edited by GolfRS
Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο GolfRS τελικα.

Γελαω με αυτα που βλεπω να γραφονται...

Για να ειμαι οσο πιο τυπικος μπορω, ολες τις φορες τα στελνω τα REVO πρωτα στην Cargate να τα κανουν νορμαλ, για να μην μου πει κανενας τιποτα, οτι ειδα κατι.
κατι που δουλευει με AFR 13.5+:1 και ειναι ετοιμο για ανατιναξη, ασχετως ισχυος (που ουτε και δυνατοτερο ειναι!). Που δεν ξερουν ακομα ουτε πως σηκωνεται η πιεση στη μπεκιερα για να εχει επαρκες καυσιμο και η τουρμπινα λαμπει στα πρωτα 3sec πατηματος, που δεν ξερουν ουτε τον κοφτη τελικης να βγαλουν κλπ κλπ...

Τελικα βλεπεις ή οχι τι AFR, πιεση μπεκιερας κ.λ.π. δουλευει η "παλιοrevo" και ανατιναζει* τους κινητηρες ή τα στελνεις ολα** στην CARGATE;

...ΟΤΑΝ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟ TSI REVO γιατι απ οσο ξερω δεν υπαρχει καποιο, το δω σωστο, αν και οι πρωτες ενδειξεις δειχνουν το αντιθετο

Yπαρχουν αρκετα TSI με revo, αλλα το ερωτημα ειναι αλλο: τις "πρωτες ενδειξεις" (αφου εσυ τα στελνεις ολα** στην CARGATE), που τις ειδες;

Α ξεχασα, στο "demo" που "ακουσες" απο "καποιον" φιλο του φιλου...

*ακομα περιμενω να μου βρεις ενα "ανατιναγμενο".

** ολα=1 (για να ξερουμε και τι λεμε)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να αναλάβει κάποιος admin mod εδω μέσα.

Πάντος επειδί είμαι παθόν απο κονσέρβες πλεόν διαλέγω τα custom προγράμματα και να έχω απεναντή μου τον προγραμματιστεί και όχι να κουβεντιάζψ με dealers.(δεν εννοώ για revo) αλλα γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κινούμαστε σε λογικά πλαίσια, κι όσο δε βγαίνουν τα σπαθιά των Σαμουράι, το κρίνω όπως και το Golf V GTI Tuning... Κοινώς, λίγο ρινγκ, όπου τα πάντα στην τελική λύνονται.. Εδώ το θέμα θα ήταν η δήλωση του Αποστόλη, και όχι οι διαξιφισμοί μεταξύ Κρίτωνα-Δημήτρη-Κώστα... Πιστεύω πως αρχικά θα έπρεπε να εξηγηθεί ο Αποστόλης για το ΠΟΥ βρήκε το πρόγραμμα, δη Demo, και να μάθουμε κι όλας, αν του το πέρασαν ΟΝΤΩµστο φιλοσίδη, κι έκαναν καμιά *μη επιτρεπόμενη λέξη* και του έβαλαν κανένα demo από το GTI.... Γιατί εδώ πάνω στη Θεσσαλονίκη, προγραμματιστής επώνυμος (βελτιωτικός οίκος), ακούστηκε πως πέρασε πρόγραμμα από Ε30 σε απλό GTI, και απλά το ψόφησε το καημένο το επετειακό... Συνεπώς τα πάντα παίζουν... Οσο για τον Κώστα, αφού λέει πως ΔΕΝ ήταν, απλά δε θα ήταν στην Cargate... Και τα συνεργεία έχουν ανοιχτά βιβλία εισόδου-εξόσου... Οποιος πιστεύει τον Κρίτωνα ας πάει στο Φιλοσίδη να δει το Visit Book, κι αν έχει την πινακίδα του Αποστόλη, θα πει πως ΟΝΤΩΣ στο Φιλοσίδη του έβαλαν το ανύπαρκτο demo... Αν υπάρχει στην Cargate η πινακίδα, τότε μας το κρύβει ο Κώστας... Και πιστεύω πως αν πει κάποιος στον Κώστα "Δείξε μου το βιβλίο του συνεργείου", πως δεν θα το αρνηθεί αν είναι να μην αμαυρωθεί το όνομά του, ή μάλλον το όνομα της εταιρίας που δουλεύει....

παρεπιπτόντως... ΜΗΠΩΣ στον Αποστόλη κάνανε καμιά μαλαγανιά και του χώσανε το πρόγραμμα του GT Sport 170, στα πρώτα χιλιόμετρα το έσπασε και το γούσταρε, και με το που άρχισε να στρώνει ο εγκέφαλος ξενέρωσε;;; Πιο πιθανό μου ακούγεται από την οποιαδήποτε άλλη εκδοχή.... Και να του πούλησε παραμύθι ο Φιλοσίδης (αν έγινε εκεί όντως η δουλειά) πως έχει πάνω 5ωρο δοκιμαστικό....

Επίσης.... Κώστα, γιατί δεν προσκαλείς τον Αποστόλη να κάνεις ένα διάβασμα του εγκεφάλου και να δεις το trace; ΟΛΟΙ οι βελτιωτές αφήνουν την "υπογραφή" τους είτε σαν εταιρία, είτε σαν αυτόνομοι... Και πιστεύω πως με ένα flasher οποιας μορφής, είτε Revo, είτε απλό CMD, μπορείς να διαβάσεις το κομματάκι αυτό.... Από εκεί θα φανούν τα πάντα! Τώρα αν μετά απο αυτό, ο κάποιος καλοπροαίρετος που του έβαλε το ΡΕΒΟ τα διαβάζει, ενδέχεται να φλασάρει ΗΔΗ με τον μαμά κώδικα τον εγκέφαλο..

Link to comment
Share on other sites

Επίσης.... Κώστα, γιατί δεν προσκαλείς τον Αποστόλη να κάνεις ένα διάβασμα του εγκεφάλου και να δεις το trace; ΟΛΟΙ οι βελτιωτές αφήνουν την "υπογραφή" τους είτε σαν εταιρία, είτε σαν αυτόνομοι... Και πιστεύω πως με ένα flasher οποιας μορφής, είτε Revo, είτε απλό CMD, μπορείς να διαβάσεις το κομματάκι αυτό.... Από εκεί θα φανούν τα πάντα! Τώρα αν μετά απο αυτό, ο κάποιος καλοπροαίρετος που του έβαλε το ΡΕΒΟ τα διαβάζει, ενδέχεται να φλασάρει ΗΔΗ με τον μαμά κώδικα τον εγκέφαλο..

Ρε συ Αρη, εχω βαρεθει να διαβαζω ανακριβιες, ψεμματα και συκοφαντιες, χωρις να υπαρχει ουτε καν η παραμικρη αποδειξη για αυτα που γραφονται.

Ο καθε ενας, με βημα ενα "ελευθερο" φορουμ, μπαινει και γραφει για φτωχα μιγματα, σπασμενα μοτερ, κλειδωμενες μπεκιερες, ανυπαρκτα demo και οτι αλλο του κατεβει στο κεφαλι. (και δεν αναφερομαι μονο στη revo, ουτε μονο για το VWClub)

Σε ολο αυτο το παραληρημα της παραπληροφορησης, ακομα κι αν μπει καποιος και γραψει επισημα και επωνυμα την αληθεια, αναγκαστικα γινεται ενα με τους συκοφαντες-τυχοδιωκτες, που γραφουν οτι θελουν, οποτε αναγκαστικα γινεται και ο ιδιος μη-πιστευτος και το μονο που εισπρατει ο απλος αναγνωστης, ειναι οτι μπηκαμε για να πουλησουμε ή να τσιμπησουμε κανα πελατη.

Εγραψα παραπανω -χωρις κανενα ιχνος "τσαμπουκα" ή μπιχτης- τι ακριβως καθεστως υπαρχει με τα TSi, ζητησα επανειλημενα μια ξεκαθαρη απαντηση και μου ζητας τωρα να διαβασω το αυτοκινητο του φιλου-του φιλου-ω φιλε;

Εδω ακομα δεν εχω παρει απαντηση, παρα μονο οτι "ετσι λεγατε και για τα 20vt, αλλα τελικα λεγατε ψεμματα".

Νομιζω οτι απαντησα μερικες σελιδες πιο πισω τι ακριβως συμβαινει και νομιζω πως το κυριοτερο προβλημα ειναι προς τη διαχειρηση του κλαμπ, η οποια με καποιο τροπο εχει επιτρεψει να συμβαινουν αυτα τα φαινομενα...

Θεωρω τουλαχιστον απαραδεκτο να μην εχει δωθει μια ξεκαθαρη απαντηση μετα απο τοσα και τοσα ασχετα ποστ, απο αυτον που εξ'αρχης εγραψε αυτο που εγραψε.

Και να σκεφτει κανεις, πως μπηκα και το διαβασα τυχαια, απλως γιατι εψαχνα να βρω αν υπαρχουν τιποτα συμπτωματα με τους πολλαπλασιαστες των TSi, καθως αντιμετωπισα πριν μερικες ημερες ενα αντιστοιχο προβλημα και περισσοτερο απο περιεργεια, ελεγα μπας και βρω κατι αντιστοιχο.

Αντ'αυτου, καθομαι και εξηγω -παλι- τα αυτονοητα και προσπαθω -παλι- να πεισω καποιους οτι δεν ειμαστε ελεφαντες!

Ειναι βαρετο, πολυ βαρετο...

Link to comment
Share on other sites

Οπότε τελικά υπάρχει πρόγραμμα Revo για τα TSI 140 στα 200 άλογα; Εγγύηση στο μοτέρ με το συγκεκριμένο πρόγραμμα δίνεται; Απαιτείται άλλη αλλαγή όπως εισαγωγή ή εξάτμιση; Προβλέπεται να βγει πρόγραμμα για λίγο πιο light απόδοση (πχ 160-180 άλογα);

Σας έπηξα στις ερωτήσεις αλλά δεν έβγαλα άκρη με αυτή τη συζήτηση που προηγείται ;):huh: :huh:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί (λογικά) να ρυθμιστεί λίγο πιο χαμηλά...

Υπάρχει πρόγραμμα...

2 χρόνια εγγύηση εγκεφάλου δίνεται από όσο γνωρίζω. Για μοτέρ δε θα σου πω με σιγουριά, μίλα με τον Κώστα...

Αν αλλάξεις εισαγωγή ή/και εξάτμιση (κυρίως εξάτμιση βέβαια, γιατί με την εισαγωγή δε θα χάσεις), αναγκαστικά θα έπρεπε να πας σε Stage 2, κάτι που ΔΕΝ υπάρχει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Οπότε τελικά υπάρχει πρόγραμμα Revo για τα TSI 140 στα 200 άλογα; Εγγύηση στο μοτέρ με το συγκεκριμένο πρόγραμμα δίνεται; Απαιτείται άλλη αλλαγή όπως εισαγωγή ή εξάτμιση; Προβλέπεται να βγει πρόγραμμα για λίγο πιο light απόδοση (πχ 160-180 άλογα);

Σας έπηξα στις ερωτήσεις αλλά δεν έβγαλα άκρη με αυτή τη συζήτηση που προηγείται ;):huh: :huh:

Ευχαριστως να σου απαντησω και μεσω του φορουμ, εαν ομως πρωτα δωσει το ΟΚ η διαχειριση...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,σόρρυ που επεμβαίνω κιόλας,αλλα καταλαβαίνω τον φίλο που θίγεται η φήμη των προιόντων του.Πιστεύω πάντως πως αν δεν πει ο αποστόλης αυτά που έχει να πει τζαμπα θα μαλώνετε εσεις

φιλικά παντα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Οπότε τελικά υπάρχει πρόγραμμα Revo για τα TSI 140 στα 200 άλογα; Εγγύηση στο μοτέρ με το συγκεκριμένο πρόγραμμα δίνεται; Απαιτείται άλλη αλλαγή όπως εισαγωγή ή εξάτμιση; Προβλέπεται να βγει πρόγραμμα για λίγο πιο light απόδοση (πχ 160-180 άλογα);

Κι εγώ θα ήθελα να γνωρίζω τι γίνεται. ;)

Link to comment
Share on other sites

Οπότε τελικά υπάρχει πρόγραμμα Revo για τα TSI 140 στα 200 άλογα; Εγγύηση στο μοτέρ με το συγκεκριμένο πρόγραμμα δίνεται; Απαιτείται άλλη αλλαγή όπως εισαγωγή ή εξάτμιση; Προβλέπεται να βγει πρόγραμμα για λίγο πιο light απόδοση (πχ 160-180 άλογα);

Σας έπηξα στις ερωτήσεις αλλά δεν έβγαλα άκρη με αυτή τη συζήτηση που προηγείται :huh: :huh: :huh:

Φιλε ειμαι ο πρωτος που εβαλα το προγραμμα της REVO απο το forum και το αυτοκινητο πλεον εχει 200+ αλογα. Δεν απαιτειται καμια αλλη αλλαγη για περισσοτερες πληροφοριες μπορεις να τηλεφωνησεις στον Κωστα να σου πει http://www.cargate.gr/Index01.asp ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί (λογικά) να ρυθμιστεί λίγο πιο χαμηλά...

Υπάρχει πρόγραμμα...

2 χρόνια εγγύηση εγκεφάλου δίνεται από όσο γνωρίζω. Για μοτέρ δε θα σου πω με σιγουριά, μίλα με τον Κώστα...

Αν αλλάξεις εισαγωγή ή/και εξάτμιση (κυρίως εξάτμιση βέβαια, γιατί με την εισαγωγή δε θα χάσεις), αναγκαστικά θα έπρεπε να πας σε Stage 2, κάτι που ΔΕΝ υπάρχει ακόμα...

Εμείς δηλαδή τι stage βάλαμε?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αξιζει για τα Gt(170 ps)αυτο της ρεβο?γτ σου δινει 26 κιλα ροπη ενω μαμα το gt εχει 25 κοντα..

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αξιζει για τα Gt(170 ps)αυτο της ρεβο?γτ σου δινει 26 κιλα ροπη ενω μαμα το gt εχει 25 κοντα..

Σου δινει πανω απο 27 κιλα ροπης ... Γιατι οι αλλες εταιρειες σου δινουν περισσοτερα ?

Λογικο ειναι το προγραμμα να ειναι καλυτερο value for money για το TSI παρα για το GT ...

Edited by BillVWRuleZ
Link to comment
Share on other sites

Εμείς δηλαδή τι stage βάλαμε?

Αλλιώς παίζεις με ένα custom, κι αλλιώς με ένα σχεδόν κονσέρβα ή επώνυμο... Στο custom, μπορείς να δουλέψεις κάθε φορά ανάλογα με το τι αλλάζεις στο αυτοκίνητο! Σημασία έχει εσένα τι είπε το δυναμόμετρο, αλλά και όταν πατήσεις με ένα revo, giac, unitronic, ο,τιδήποτε, να πεις εντυπώσεις και τη σχέση του ενός με το άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Σου δινει πανω απο 27 κιλα ροπης ... Γιατι οι αλλες εταιρειες σου δινουν περισσοτερα ?

Λογικο ειναι το προγραμμα να ειναι καλυτερο value for money για το TSI παρα για το GT ...

Σορυ αδερφε..αλλα οταν σου λεει 26 κιλα..η ειναι 26..η κ ελαχιστα λιγοτερο..παραπανω δεν νομιζω..Και προσωπικα θα προτιμουσα κατι πιο custom για τα δικα μου θελω παντα..Παντως με βρισκεις συμφωνο στο οτι ειναι καλυτερο value for money..Αν κ το Gt απο το Tsi εχει και αλλου διαφορες εκτος απο το προγραμμα τους..Αλλα φρενα..ζαντολαστιχα κτλ..

Edited by GIANNIS_KAN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.