Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Έλιωσα... :D:D

Είσαι και γνωστός... :D:ninja:

Ναι πώς λένε....."ο γνωστός-άγνωστος"... :lol::lol:

Πόσο μου αρέσει αυτό το φόρουμ...

Κάθε μέρα είναι και μια καινούργια εμπειρία....πσσσσσ..

Link to comment
Share on other sites

Ναι πώς λένε....."ο γνωστός-άγνωστος"... :D:D

Πόσο μου αρέσει αυτό το φόρουμ...

Κάθε μέρα είναι και μια καινούργια εμπειρία....πσσσσσ..

Nαι γνωστος εισαι αφου μονο μαλλωνεις δεν κανεις κ τπτ αλλο... ευτυχως που υπαρχει κ το συγκεκριμενο φορουμ και σου δινουν βημα για να λες λαλακιες... αληθεις οταν δεν εισαι στο φορουμ καθεσαι απεναντι σε κανενα καθρεφτι και μανουριάζεις?

αν εγω την πινω την 100αρα εσυ μαλλον την βαζεις καπου αλλου και πετας άκαυτες :D:ninja::lol:

(και δεν ξαναπανταω να μείνουμε κ λίγο στο θέμα :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Nαι γνωστος εισαι αφου μονο μαλλωνεις δεν κανεις κ τπτ αλλο... ευτυχως που υπαρχει κ το συγκεκριμενο φορουμ και σου δινουν βημα για να λες λαλακιες... αληθεις οταν δεν εισαι στο φορουμ καθεσαι απεναντι σε κανενα καθρεφτι και μανουριάζεις?

Αφού είπαμε είμαι τρελλό νούμερο.

"Μανουριάζεις" στον τόπο καταγωγής σου λένε αυτό που κάνεις τα βράδια μόνος σου στο δωμάτιο σου;

Σόρρυ αλλά δέν κατέχω την διάλεκτο...

αν εγω την πινω την 100αρα εσυ μαλλον την βαζεις καπου αλλου και πετας άκαυτες :D:D:ninja:

Δέν μπορώ να ξέρω τί κάνεις στην προσωπική σου ζωή και δέν με αφορά :D , πάντως οι ιδέες σου είναι κάπως επικίνδυνες.

Μήπως να δοκίμαζες κάτι σε...αγγούρι ;;Μπορεί να σου αρέσει καλύτερα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτό μου διέφυγε, να σου πω Αποστόλη πως αν θέλεις να βάζεις κοντρίτσες, καλό θα ήταν να σκεφτόσουν κάπως πρίν δώσεις 24.000 για το 140αρι, να έδινες +6000 και να έπαιρνες το GTI, γιατί αν σκέφτεσαι για πατήματα... Θέλεις πολλά λεφτά, χρόνο, και δουλειά, και πάλι πίσω θα μένεις.. Ενα 1400άρι αμάξι ΔΕΝ το παίρνεις φίλε με τη λογική πως θα βάζεις και καμιά κοντρίτσα, όπως δεν θα το έπαιρνες και με τη λογική πως θα σου έβγαινε πιο οικονομικό στα εκτός πόλης δρομολόγια.. Αρα μη χάνεις το νόημα του αυτοκινήτου! :mellow:

Δε θα συμφωνήσω μαζί σου. Γιατί δηλαδή, χαλάει να έχεις παραπάνω άλογα και να "ξεγελάς" αυτούς που σου κολλάνε. Εντάξει, δε μιλάμε για τρελά άλογα αλλά σε σχέση μα αυτά που θα περίμενε κάποιος ο οποίος θα σου το έπαιζε μάγκας και θα τον άφηνες χαζό.... ;) (200 δεν είναι και λίγα). Απλά να ξέρεις μέχρι που σε παίρνει.

Όσο για την κατανάλωση αν μιλάμε για νορμάλ πράγματα τότε το 140 έχει λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση από ένα fsi1600 μέσα στη πόλη και λίγο λιγότερη έξω (νόμίζω οτι έτσι γράφουν στα χαρτιά).

Όσο για τα +6000.... ο καθένας μέχρι εκεί που φτάνει το χέρι του και ανάλογα τις προτεραιότητες που έχει. Π.χ. εγώ προτήμησα να βάλω ηλιοροφή κτλ ( ωστέ να φτάσω 24.000) παρά να ζοριστώ για άλλα 6000 και να πάρω ένα gti. Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δε θα συμφωνήσω μαζί σου. Γιατί δηλαδή, χαλάει να έχεις παραπάνω άλογα και να "ξεγελάς" αυτούς που σου κολλάνε. Εντάξει, δε μιλάμε για τρελά άλογα αλλά σε σχέση μα αυτά που θα περίμενε κάποιος ο οποίος θα σου το έπαιζε μάγκας και θα τον άφηνες χαζό.... ;) (200 δεν είναι και λίγα). Απλά να ξέρεις μέχρι που σε παίρνει.

Όσο για την κατανάλωση αν μιλάμε για νορμάλ πράγματα τότε το 140 έχει λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση από ένα fsi1600 μέσα στη πόλη και λίγο λιγότερη έξω (νόμίζω οτι έτσι γράφουν στα χαρτιά).

Όσο για τα +6000.... ο καθένας μέχρι εκεί που φτάνει το χέρι του και ανάλογα τις προτεραιότητες που έχει. Π.χ. εγώ προτήμησα να βάλω ηλιοροφή κτλ ( ωστέ να φτάσω 24.000) παρά να ζοριστώ για άλλα 6000 και να πάρω ένα gti. Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ ;)

24.000 Ε ??? :mellow: Γιατι τοσο ακριβο ρε παιδια ?? Εμενα μου βγηκε 21.400 TSI Sportline 140 +ηλιοροφη και τεμπελη και θυμαμαι τοτε οτι το GT ειχε 24.700 χωρις ηλιοροφη και τεμπελη δηλ ειχαν μια διαφορα γυρω στα 4.500 Ε τωρα το GT δηλ ποσο εχει αν το ΤSI εχει 24.000 ?

Edited by BillVWRuleZ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά....κανείς δεν έχει βάλει μπαρόμετρο για να μου απαντήσει που μπαίνει το Τ της πίεσης ή το κρατάτε μυστικό?

Κάντε ένα διάλειμα παρακαλώ απο τη μανουροκατάσταση γιατί το τόπικ έγινε για άλλο λόγο.

Υπάρχει και το shoutbox, το msn, το κινητό, ο δρόμος κτλ για να χ(ε)στείτ@ι ελεύθερα!!!!!!! :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά....κανείς δεν έχει βάλει μπαρόμετρο για να μου απαντήσει που μπαίνει το Τ της πίεσης ή το κρατάτε μυστικό?

Κάντε ένα διάλειμα παρακαλώ απο τη μανουροκατάσταση γιατί το τόπικ έγινε για άλλο λόγο.

Υπάρχει και το shoutbox, το msn, το κινητό, ο δρόμος κτλ για να χ(ε)στείτ@ι ελεύθερα!!!!!!! :mellow:

το βαζεις σε υποπιεση στην πεταλουδα

Link to comment
Share on other sites

το βαζεις σε υποπιεση στην πεταλουδα

Ποιά πεταλούδα απ' όλες?

Έχει την πεταλούδα εναλλαγής τούρμπο-κομπρεσσερ και του γκαζιού!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά....κανείς δεν έχει βάλει μπαρόμετρο για να μου απαντήσει που μπαίνει το Τ της πίεσης ή το κρατάτε μυστικό?

Κάντε ένα διάλειμα παρακαλώ απο τη μανουροκατάσταση γιατί το τόπικ έγινε για άλλο λόγο.

Υπάρχει και το shoutbox, το msn, το κινητό, ο δρόμος κτλ για να χ(ε)στείτ@ι ελεύθερα!!!!!!! :mellow:

....θεός....θεός...... ;);)B):lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε θα συμφωνήσω μαζί σου. Γιατί δηλαδή, χαλάει να έχεις παραπάνω άλογα και να "ξεγελάς" αυτούς που σου κολλάνε. Εντάξει, δε μιλάμε για τρελά άλογα αλλά σε σχέση μα αυτά που θα περίμενε κάποιος ο οποίος θα σου το έπαιζε μάγκας και θα τον άφηνες χαζό.... ;) (200 δεν είναι και λίγα). Απλά να ξέρεις μέχρι που σε παίρνει.

Όσο για την κατανάλωση αν μιλάμε για νορμάλ πράγματα τότε το 140 έχει λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση από ένα fsi1600 μέσα στη πόλη και λίγο λιγότερη έξω (νόμίζω οτι έτσι γράφουν στα χαρτιά).

Όσο για τα +6000.... ο καθένας μέχρι εκεί που φτάνει το χέρι του και ανάλογα τις προτεραιότητες που έχει. Π.χ. εγώ προτήμησα να βάλω ηλιοροφή κτλ ( ωστέ να φτάσω 24.000) παρά να ζοριστώ για άλλα 6000 και να πάρω ένα gti. Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ ;)

Καλά, σίγουρα, ο καθένας με την κ...λα του, και ελεύθεροι είμαστε να κάνουμε ό,τι μας αρέσει με το αμάξι μας! Και για να πουλάς μούρη και να ψαρώνεις, είναι μια χαρά! Ετσι θυμάμαι γνώρισα τον MIXOSGOLFGT, ενώ κολλούσε σε μια GT3 και τους είχα από πίσω στην Παραλιακή, πέρσυ τέτοιο καιρό περίπου!!

Απλά, δε μπορείς να πεις πως αγοράζεις ένα 1400άρι για κόντρες. Εκεί το πήγα εγώ, κι όχι στο ότι δε μπορείς να παίζεις! Εξ άλλου, μεγάλα παιδιά είμαστε, και μπορεί ο καθένας να στηθεί απέναντι σε όποιο αμάξι νομίζει πως τον παίρνει να στηθεί! ;)

Οσο για την κατανάλωση... Είναι αμφιλεγόμενο το θέμα, και το πραγματικό αποτέλεσμα το λέει ΜΟΝΟ το trip computer, και όχι το Auto Τρίτη, και κανένα περιοδικό αυτοκίνησης... Ας φύγουν ένα 1.6 FSI, ένα 1.4 TSI 140, ένα 170, και ένα GTI, και να πηγαίνουν μαζί στην μποτιλιαρισμένη έξοδο της Αθήνας προς Αφίδνες. Στη Λαμία στάση και ανεφοδιασμό... Εκεί θα φανεί πόσο έκαψε ο καθένας! Και πίστεψέ με, πιο πολύ θα έχει κάψει το ατμοσφαιρικό, και μετά τα 140άρι, το 170άρι και το GTI θα έχει κάψει τη λιγότερη... Εντός πόλης ΟΚ, δε μιλάμε καν για το ποιος κερδίζει... Καλύτερα με ένα FOX!!! ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλά, σίγουρα, ο καθένας με την κ...λα του, και ελεύθεροι είμαστε να κάνουμε ό,τι μας αρέσει με το αμάξι μας! Και για να πουλάς μούρη και να ψαρώνεις, είναι μια χαρά! Ετσι θυμάμαι γνώρισα τον MIXOSGOLFGT, ενώ κολλούσε σε μια GT3 και τους είχα από πίσω στην Παραλιακή, πέρσυ τέτοιο καιρό περίπου!!

Απλά, δε μπορείς να πεις πως αγοράζεις ένα 1400άρι για κόντρες. Εκεί το πήγα εγώ, κι όχι στο ότι δε μπορείς να παίζεις! Εξ άλλου, μεγάλα παιδιά είμαστε, και μπορεί ο καθένας να στηθεί απέναντι σε όποιο αμάξι νομίζει πως τον παίρνει να στηθεί! ;)

Οσο για την κατανάλωση... Είναι αμφιλεγόμενο το θέμα, και το πραγματικό αποτέλεσμα το λέει ΜΟΝΟ το trip computer, και όχι το Auto Τρίτη, και κανένα περιοδικό αυτοκίνησης... Ας φύγουν ένα 1.6 FSI, ένα 1.4 TSI 140, ένα 170, και ένα GTI, και να πηγαίνουν μαζί στην μποτιλιαρισμένη έξοδο της Αθήνας προς Αφίδνες. Στη Λαμία στάση και ανεφοδιασμό... Εκεί θα φανεί πόσο έκαψε ο καθένας! Και πίστεψέ με, πιο πολύ θα έχει κάψει το ατμοσφαιρικό, και μετά τα 140άρι, το 170άρι και το GTI θα έχει κάψει τη λιγότερη... Εντός πόλης ΟΚ, δε μιλάμε καν για το ποιος κερδίζει... Καλύτερα με ένα FOX!!! ;) ;)

Εμένα πάντως δε μου φάνηκε πως άλλαξε η κατανάλωση μετά το πρόγραμμα!

Το σπάω δε το σπάω το ίδιο καίει .....

¶ ρε Θάνο το έκανες το θαύμα σου....200+ με κατανάλωση απο 140άρη! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βάλει κάποιος μια παρόμοια φωτογραφία απο το ΕΤΚΑ για tsi κινητήρα μήπως και βγάλω καμία άκρη απο που θα πάρω πίεση????

scb9r8.jpg

Edited by Black badge project
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το athens tuning show πλησιάζει και επειδή έχω σκοπό να κατέβω(απο σέρρεσ ειμαι βε) να το δω,μπορει καποιος να μου πει σε ποια μαγαζία πρέπει να πάω για να βάλω σκάστρα και πρόγραμμα??Να μου πει και λεφτά αν είναι ευκολο.Ωχ Παναγιά μου.Τεράστια πολη έχετε.δε θα βγάλω άκρη

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι από μοτέρ TSI... Λογικά σε κάποιο από τα 2 πλαίσια βγάζεις υποπίεση, και ΜΑΛΛΟΝ στο τονισμένο που λέει ΜΗ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΜΕΝΑ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δε μου φάνηκε πως άλλαξε η κατανάλωση μετά το πρόγραμμα!

Το σπάω δε το σπάω το ίδιο καίει .....

¶ ρε Θάνο το έκανες το θαύμα σου....200+ με κατανάλωση απο 140άρη! ;)

τι θελει το αυτοκινητο για να φτασει τα 200 αλογα,140αρι μιλαμε παντα.

προχτες πηρα ενα για να το χω σαν δευτερο και κυριο αυτοκινητο μιας και η m3 δεν που εχω δεν ειναι και για καθε μερα,το ειχε ενας φιλος ουτε 1 χρονο,του χει βαλει ενα προγραμμα και δυναμομετρημενο το αυτοκινητο εχει 168 αλογα,ο φιλος η καλυτερα γνωστος εχει καταστημα βελτιωσεων και ειναι και ηλεκτρολογος κι εχει κανει καλη δουλεια στο αυτοκινητο.

παει αρκετα καλα.

θα ηθελα ομως να το φτασω στα 200 αλογα αλλα θα ηθελα απροβληματιστα.

Edited by taksidiotis
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δε μου φάνηκε πως άλλαξε η κατανάλωση μετά το πρόγραμμα!

Το σπάω δε το σπάω το ίδιο καίει .....

¶ ρε Θάνο το έκανες το θαύμα σου....200+ με κατανάλωση απο 140άρη! ;)

Black badge project για θυμησαι μου τι προγραμμα εχεις στο αρμα σου ???

Link to comment
Share on other sites

Ποιά πεταλούδα απ' όλες?

Έχει την πεταλούδα εναλλαγής τούρμπο-κομπρεσσερ και του γκαζιού!!!!!

στην πεταλουδα γκαζιου ενοιτε,απο κει δεν μπενει η πιεση του αερα απο το τουρμπο και του κομπρεσορα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!

θα ηθελα να κανονιζαμε ενα πατημα με το παιδι που εβαλε το revo μιας και εγω αυτο σκεφτομαι να βαλω για να δω διαφορες.

αν δεν μπορεισ αυτεσ τισ μερεσ μετα το παμε για οκτωβρη γιατι μπαινω φανταρος και θα ειμαι μεσα.

ενα golf gt exw μαμα δυναμομετρημενο 192 αλογα .

απλα αν ειναι να παρς μονο 10 αλογα δεν ψηνομαι να δωσω 800 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

στην πεταλουδα γκαζιου ενοιτε,απο κει δεν μπενει η πιεση του αερα απο το τουρμπο και του κομπρεσορα

οκ.θα το πω στον black badje project.

Nομιζω οτι ο φιλος μας εχει απο εδω προγραμμα

http://www.gt-innovation.gr/dyno.html.

ναι,αυτο εχει

καλημερα παιδια!

θα ηθελα να κανονιζαμε ενα πατημα με το παιδι που εβαλε το revo μιας και εγω αυτο σκεφτομαι να βαλω για να δω διαφορες.

αν δεν μπορεισ αυτεσ τισ μερεσ μετα το παμε για οκτωβρη γιατι μπαινω φανταρος και θα ειμαι μεσα.

ενα golf gt exw μαμα δυναμομετρημενο 192 αλογα .

απλα αν ειναι να παρς μονο 10 αλογα δεν ψηνομαι να δωσω 800 ευρω!

εχεις 192 αλογα με πιεση αερα 970.εγω με πιεση αερα 970 βγαζω 193.με κανονικη πιεση αερα 1000(ετσι λενε τουλαχιστον οτι ειναι το κανονικο,)βγαζεις 184 με 185,που ειναι το κανονικο για ενα GT.οπως ολοι μας.κοιτα την δυναμομετρηση και θα δεις καπου να λεει πιεση αερα.

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.