Jump to content
man

Αγορα Μεταχειρισμενου Polo

Recommended Posts

Εχω οδηγησει ibiza. Εσυ;

Με ibiza 1.4 16v ηταν ισως το αμαξι που εμαθα να οδηγω,οδηγηση σε ταξιδια,πολη,μεχρι αναβαση σε βουνα,και οτι αλλο καρνιβαλισμο μπορεις να φανταστεις.

Το πουλησε ο κολλητος μου με 240.000χλμ,και πηρε ibiza cupra dsg.

Με αυτο,ακομα περισσοτερα χιλιομετρα,τοσο σαν οδηγος,οσο και σαν συνοδηγος.

Αν θελεις υλικο,βιντεο και φωτογραφιες,στειλε μου π.μ,εχω αφθονο.

Δεν μου ειπες,εσυ,εχεις απολαυση την οδηγηση ενος Huyndai?

Link to comment
Share on other sites

Με ibiza 1.4 16v ηταν ισως το αμαξι που εμαθα να οδηγω,οδηγηση σε ταξιδια,πολη,μεχρι αναβαση σε βουνα,και οτι αλλο καρνιβαλισμο μπορεις να φανταστεις.

Το πουλησε ο κολλητος μου με 240.000χλμ,και πηρε ibiza cupra dsg.

Με αυτο,ακομα περισσοτερα χιλιομετρα,τοσο σαν οδηγος,οσο και σαν συνοδηγος.

Αν θελεις υλικο,βιντεο και φωτογραφιες,στειλε μου π.μ,εχω αφθονο.

Δεν μου ειπες,εσυ,εχεις απολαυση την οδηγηση ενος Huyndai?

 

Ναι. Δεν έχει τεράστια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ιβιζα 101ps για 6 χρόνια καθημερινά. Πάει καλά και σταθερό για αυτό που ειναι, δεν υπόσχεται πολλά κ ειναι τίμιο.

Εχω οδηγήσει πάμπολες φορές το i20 1,2λιτρα της δικιά μου.

Κράτημα μηδέν, κακό αυτοκίνητο ακόμα και για την κρίση της γυναίκας μου. Το έδωσε και πηρε ibiza 1,2 tdi. Ακόμα και η ίδια λέει πόσο καλύτερο είναι το ibiza απ το hyundai i20 που είχε μεχρι πρόσφατα.

Καμία σχέση τα 2 αυτοκινητα μεταξύ τους.

Οδηγική απόλαυση σε hyundai απλά δεν υπάρχει.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εχεις οδηγησει ποτε huyndai?

Εγώ Εχω οδηγήσει! Και να μου το χάριζαν δεν θα το παιρνα!

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να κοιτάξεις και το Corsa μιας και το έχουν ρίξει αρκετά επειδή βγήκε το καινούριο μοντέλο.(και το diesel το δίνουν σε καλή τιμή)..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ιβιζα 101ps για 6 χρόνια καθημερινά. Πάει καλά και σταθερό για αυτό που ειναι, δεν υπόσχεται πολλά κ ειναι τίμιο.

Εχω οδηγήσει πάμπολες φορές το i20 1,2λιτρα της δικιά μου.

Κράτημα μηδέν, κακό αυτοκίνητο ακόμα και για την κρίση της γυναίκας μου. Το έδωσε και πηρε ibiza 1,2 tdi. Ακόμα και η ίδια λέει πόσο καλύτερο είναι το ibiza απ το hyundai i20 που είχε μεχρι πρόσφατα.

Καμία σχέση τα 2 αυτοκινητα μεταξύ τους.

Οδηγική απόλαυση σε hyundai απλά δεν υπάρχει.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ Εχω οδηγήσει! Και να μου το χάριζαν δεν θα το παιρνα!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ας μην το επαιρνες λοιπον αν στο χαριζαν.

Την ποιοτικη ανοδο της Hyundai και ειδικα για το i30 εχει παραδεχθει on camera και ο CEO της VW. Αλλα τι ξερει το γατακι..

Edited by man
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να κοιτάξεις και το Corsa μιας και το έχουν ρίξει αρκετά επειδή βγήκε το καινούριο μοντέλο.(και το diesel το δίνουν σε καλή τιμή)..

Θα το δω και αυτο. Ειναι εμπορικα διαθεσιμο το καινουριο corsa;

Link to comment
Share on other sites

Ας μην το επαιρνες λοιπον αν στο χαριζαν.

Την ποιοτικη ανοδο της Hyundai και ειδικα για το i30 εχει παραδεχθει on camera και ο CEO της VW. Αλλα τι ξερει το γατακι..

Η λεξη ποιοτητα με την ιαπωνια και την κορεα ειναι κατι αντιθετο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ας μην το επαιρνες λοιπον αν στο χαριζαν.

Την ποιοτικη ανοδο της Hyundai και ειδικα για το i30 εχει παραδεχθει on camera και ο CEO της VW. Αλλα τι ξερει το γατακι..

Στο forum κανουμε διαλογο, λεμε τη γνωμη μας. Μπορει να ειναι διαφορετικη.

Καθε ποστ θα πρεπει σκοπο να εχει να βοηθησει τον αρχικο θεματοθετη. Ας επικεντρωθουμε εκει λοιπον.

Οπως καταλαβαινεις εισαι σενα vag forum.

Ναι συμφωνουμε ολοι, η hyundai εχει ανεβει σε ποιοτητα. Το παραδεχτηκαν αρκετα μελη, αν και κατοχοι vag.

Αλλα μεχρι εκει δεν παουν κατα τη γνωμη μου να ειναι απλα αυτοκινητα, υποκαταστατα ακριβοτερων.

Νομιζω το να αρχιζουν οι προσωπικες αντιπαραθεσεις δεν ωφελει πουθενα.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παντως το οτι θα φταναμε εν ετη 2014 να συγκρινουμε (εστω και στα λογια γιατι στην πραξη οι δυο εταιρειες  ειναι μερα με τη νυχτα)

θα πρεπει να βαλει σε σκεψεις εμας που τα πληρωσαμε-πληρωνουμε και κατ επεκταση την ιδια τη φαουβε!

Link to comment
Share on other sites

Ας μην το επαιρνες λοιπον αν στο χαριζαν.

Την ποιοτικη ανοδο της Hyundai και ειδικα για το i30 εχει παραδεχθει on camera και ο CEO της VW. Αλλα τι ξερει το γατακι..

Θα σου πρότεινα να ισιώσεις λίγο τον γραπτό σου λόγο και να αφησεις στην άκρη λεξεις όπως "γατάκι" κλπ. και ειρωνίες.

Εσύ άνοιξες θέμα για αγορά μεταχ.polo.

Αν θες γενικότερη συζήτηση περι ολων των αυτοκινήτων ας αλλάξεις το θεμα του τόπικ.

Αφου εχεις σχηματίςει την άποψή σου γιατί μας ρωτας;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να ισιώσεις λίγο τον γραπτό σου λόγο και να αφησεις στην άκρη λεξεις όπως "γατάκι" κλπ. και ειρωνίες.

Εσύ άνοιξες θέμα για αγορά μεταχ.polo.

Αν θες γενικότερη συζήτηση περι ολων των αυτοκινήτων ας αλλάξεις το θεμα του τόπικ.

Αφου εχεις σχηματίςει την άποψή σου γιατί μας ρωτας;

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μια χαρά είναι ο γραπτός μου λόγος και δεν δέχομαι συστάσεις-παρατηρήσεις επί αυτού. Επιπλέον, δεν έθιξα κανέναν στο forum.

 

Αλήθεια, τι εστί απλό αυτοκίνητο; Οκ και τα VW είναι απλά αυτοκίνητα και υποκατάσταστα ακριβότερων (βλ. Porsche), αλλά δεν νομίζω ότι πρέπει να αγοράσεις μία για να μην ξεπέσεις χαμηλότερα.

 

Τελοσπάντων, αν ο διάλογος δεν ωφελεί κάπου, τότε καλύτερα ας μην κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Είχα παλαιότερα μια Alfa Romeo 156 εταιρική, το 2000 μου δίνουν ένα Accent, ευτυχώς για λίγο καιρό, κάποια στιγμή που το σήκωσα στο συνεργείο για service  και είδα το αυτοκίνητο απο κάτω με έπιασε η καρδιά.Λίγο καιρό μετά το πήρε συνάδελφος και το έβγαλε απο την μιζέρια του.

Δεν είναι μόνο το εσωτερικό αλλά δες και πράγματα που δεν φαίνονται με την πρώτη ματιά και συνήθως αυτά πληρώνεις. Σίγουρα σε περιοδικά θα διαβάσεις για τα τεράστια βήματα, για την <ευχάριστη > οδική συμπεριφορά, και για τα άλματα σε σχέση με το παρελθόν στο εσωτερικό.

Είναι στην κρίση του καθενός να βάλει τις προτεραιότητες του, αλλά να θεωρείς τον εαυτό σου έξυπνο για την αγορά του i30 γιατί έχει 6άρι κιβώτιο ενώ ο άλλος έδωσε περισσότερα χρήματα για Golf και με 5αρι κιβώτιο  είναι κάπως. Δηλαδή εαν είχε παραπάνω δεν θα έπαιρνε το golf?, και εαν είχε ακόμη περισσότερα δεν θα έπαιρνε άλλο καλύτερο απο το Golf?

Καθιερώθηκαν στην ελληνική αγορά για τον  καλο εξοπλισμό, και την φθηνή συντήρηση λόγω των πολύ απλών μηχανικών μερών. Ένας που δεν μπορούσε να αγοράσει ευρωπαικό ή Ιαπωνικό αυτοκίνητο , στα κορεάτικα αυτοκίνητα βρήκε την λύση ειδικά εαν δεν ένοιωθε και πολύ οδηγικά.

Τώρα που έχουν αρχίσει να πλησιάζουν τα ευρωπαικά απο θέμα τιμής, δεν βλέπω τον λόγο να τα προτιμήσω.

Edited by Andylag1971
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι στην σκέψη για την αγορά του new Polo TSI και όχι τόσο το TDI, για καινούργιο.

 Έχετε να μου πείτε κάτι άλλο; Αξίζει η αγορά του;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι στην σκέψη για την αγορά του new Polo TSI και όχι τόσο το TDI, για καινούργιο.
 Έχετε να μου πείτε κάτι άλλο; Αξίζει η αγορά του;


Ποσά χλμ κανείς το χρόνο


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το μέλη του club. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω μεταχειρισμένο Polo και είμαι ανάμεσα σε Polo 1.4 tdi  95hp 6/2016 με 90000χλμ και ένα Polo 1.0  του 01/2019  με 68000 .και τα δυο ελληνικά με services στην αντιπροσωπεία. Τι θα προτείνατε? Επίσης μπορώ να υπολογίσω την αξία αγοράς μαζί με τον προαιρετικό εξοπλισμό? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, μόλις έγινα μέλος και εγώ, καθώς ενδιαφέρομαι για μια αγορά και χρειάζομαι γνώμες ήδη αγοραστών ή και μη προκειμένου να μην φάω το κεφάλι μου. Επίσης, θα παρακαλούσα να με ενημερώσετε σε περίπτωση που παραβώ κανόνες της ομάδας κλπ καθώς πρώτη φορά μπαίνω σε Forum. 
Όπως προανέφερα, ενδιαφέρομαι για αγορά αυτοκινήτου και μιλάω για το Polo GTI 1.4 6r. Έχω ακούσει και έχω διαβάσει παρά πολλά, τόσο εδώ όσο και εκτός της ομάδας. Η ερώτηση μου λοιπόν είναι, μοτέρ με 130.000 χλμ του 03/2012, όποτε λογικά φοράει CAVE, έχω ρωτήσει και περιμένω απάντηση, από μάντρα διότι θέλω η πληρωμή να γίνει με δόσεις, αξίζει να ψαχτώ παραπάνω για το συγκεκριμένο ή όχι; Να συμπληρώσω πως το αμάξι το έχω ερωτευτεί και το καμαρώνω κοντά στα 3-4 χρόνια, τώρα είμαι 19 στα 20, όποτε θα δυσκολευτώ να αλλάξω γνώμη και να πάω σε Golf ή Scirocco όπως έχω διαβάσει. Όλες οι γνώμες και απόψεις καλοδεχούμενες. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.