Jump to content
andain

Dsg Vs Manual

Recommended Posts

ενταξει ρε παιδια μερικες φορες το παρακανουμε το ξερει και ο ανεστης,ασε που εγω δεν σας ειπα τιποτα,χωρις αλλη φνωμη δεν καουμε συζητηση..!ελπιζω να το περνετε στη πλακα αλλα οταν βλεπεις ολο γυναικες σε Mercedes με αυτοματα για να μπορουν να φτιαχνουν διαφορα ενω οδηγουν.....

και γω εχω σκασει στα γελια που νομιζουν καπιοι οτι το dsg ειναι ο John rambo της ταχυτητας..

Link to comment
Share on other sites

ο playmaker και ο chuck norris δεν δειχνει ελεος σε κατι αδερφες σαν εμας!!παμε κοριτσια να φυγουμε απο δω...πλυνηρησε το θεμα τεστστερονη και βαρβατιλα!! sillyhorse1rb5.gif:rolleyes:

χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

ναι δικια μου ειναι.ακομα την πουλαω :whistling: !!!!!!!!!!!!!με βλεπω να γερναω με τα πουστικα τα αμαξια μου....ποτε θα νιωσω λιγο αντρας??? shockgun.gif

Δεν παίζεσαι ρε φίλε, μιλάμε για μεγάλο οίστρο!! :thumbsup: :thumbsup:

:lol::) :) ;):rofl: :rofl: :rofl:

Πούλα τα όλα Ane και πάρε ένα muscle car να δείξεις μάτσο άντρας και να τρέχει από τις τσιμούχες του muscle η βαρβατίλα!! :lol:

Σε συνδυασμό εμφύτευσης δασύτριχου πεδίου στο στήθος, που μπαίνεις αυτόματα στον σύλλογο ΣΔΟΕ (Σύλλογος Δασύτριχων Οδηγών Ελλάδος), δεν τίθεται θέμα αμφισβήτησης πλέον! :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζεσαι ρε φίλε, μιλάμε για μεγάλο οίστρο!! :thumbsup: :thumbsup:

:lol::) :) ;):rofl: :rofl: :rofl:

Πούλα τα όλα Ane και πάρε ένα muscle car να δείξεις μάτσο άντρας και να τρέχει από τις τσιμούχες του muscle η βαρβατίλα!! :lol:

Σε συνδυασμό εμφύτευσης δασύτριχου πεδίου στο στήθος, που μπαίνεις αυτόματα στον σύλλογο ΣΔΟΕ (Σύλλογος Δασύτριχων Οδηγών Ελλάδος), δεν τίθεται θέμα αμφισβήτησης πλέον! :lol: :lol: :lol: :lol:

δεν το χρειαζομαι ρε φιλε..μεταναστευουν οι τριχες μου απο το κεφαλι στο στηθος!απλα θελω να εχω ΜΕΓΑΛΟ λεβιε στο μανιουαλ κιβοτιο 4 σχεσεων της pontiac....

Link to comment
Share on other sites

δεν το χρειαζομαι ρε φιλε..μεταναστευουν οι τριχες μου απο το κεφαλι στο στηθος!απλα θελω να εχω ΜΕΓΑΛΟ λεβιε στο μανιουαλ κιβοτιο 4 σχεσεων της pontiac....

χαχα η λύση για να κόβεις τον βήχα γρήγορα είναι η παρακάτω :

gangstergearshift.jpg

Στην λαβή βάζεις ανθρακόνημα ή glossy black για να δένει στο Golf και δεν χαλάς την ομοιογένεια του εσωτερικού! :lol::)

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

τι αντιθεση....το πιστολι (manual)στα χερια καποιου που ξερει να ριχνει καλα να αλλαζει καλα...σενα αυτοματο...(σαν καποιους σε ταινιες που δνε ξερουν να πυροβολουν.... τραγικη η αντιθεση...τι αλλο θα δουμε για να νιωθουν καλυτερα με το αυτοματο τους...-dsg(2πλου συμπλεκτη...και 6 απλου να ηταν....)εσεις βαλτε ενα μασιν γκαν

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Εσενα είναι μετά του 2008 μοντέλο; (που έβγαινε δλδ gt sport κλπ; ) Το δικό μου είναι μέσα του 2007 και δεν έχει, το δοκίμασα...

Ναι,gt sport ειναι κατασκευης Σεπτεμβριου 2008 (2009 model year για την vw) και ειναι απο της τελευταιας γενιας με στανταρ hill holder κλπ.

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια συμφωνα με τα παραπανω παει καπως ετσι..

asdasdsa.jpg

Εγω που ειμαι λουλης θα ειμαι δλδ στην δεξια φωτο μαζι με τον Ανεστη. new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια συμφωνα με τα παραπανω παει καπως ετσι..

asdasdsa.jpg

Εγω που ειμαι λουλης θα ειμαι δλδ στην δεξια φωτο μαζι με τον Ανεστη. new_iloveyou.gif

μουχαχαχαχαχαχαχαχα!!!! :p:p:rofl:

Link to comment
Share on other sites

Ναι,gt sport ειναι κατασκευης Σεπτεμβριου 2008 (2009 model year για την vw) και ειναι απο της τελευταιας γενιας με στανταρ hill holder κλπ.

Γι αυτο μάλλον....

οκ παιδια συμφωνα με τα παραπανω παει καπως ετσι..

asdasdsa.jpg

Εγω που ειμαι λουλης θα ειμαι δλδ στην δεξια φωτο μαζι με τον Ανεστη. new_iloveyou.gif

:p:p:rofl::rofl::rofl::rofl:new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια συμφωνα με τα παραπανω παει καπως ετσι..

asdasdsa.jpg

Εγω που ειμαι λουλης θα ειμαι δλδ στην δεξια φωτο μαζι με τον Ανεστη. new_iloveyou.gif

μαζι θα ειμαστε καλη μου αρκει αν εισαι παλυ τοταλ μπλακ!!αλλιος..... new_killother.gif

Link to comment
Share on other sites

λενε καποια παιδια απο εδω οτι το 7αρι δεν ειναι σπορ.τοτε γιατι μπαινει στο ιμπιζα κουπρα πολο gti καια φαμπια ρσ?μηπςσ το κιβωτιο των 3 supermini ειανι διαφορετικο πχ απο του σιροκο?

Link to comment
Share on other sites

λενε καποια παιδια απο εδω οτι το 7αρι δεν ειναι σπορ.τοτε γιατι μπαινει στο ιμπιζα κουπρα πολο gti καια φαμπια ρσ?μηπςσ το κιβωτιο των 3 supermini ειανι διαφορετικο πχ απο του σιροκο?

Ακριβως το ιδιο ειναι..

απλα το 7αρι ειναι αρκετα ποιο φθηνο απο το 6αρι DSG ποιο ελαφρυ και μικροτερο (νομιζω)

γιαυτο μπαινει και σε μικρα μοντελα και ας ειναι GTI , cupra , RS κλπ.

ειναι γνωστη τακτικη του VAG group :D

Link to comment
Share on other sites

λενε καποια παιδια απο εδω οτι το 7αρι δεν ειναι σπορ.τοτε γιατι μπαινει στο ιμπιζα κουπρα πολο gti καια φαμπια ρσ?μηπςσ το κιβωτιο των 3 supermini ειανι διαφορετικο πχ απο του σιροκο?

γιατι το πολο το gti ειναι σπορ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Πανο ειναι σπορ.

ειναι GTI, οπως και να το κανουμε.

οκ ρε αφου το θες εσυ ειναι :whistling: απλα δεν γινεται ενα σπορ μποντελο που σεβεται τον εαυτο του να μην εχει manual για επιλογη....

Link to comment
Share on other sites

Εχει, πως δεν εχει!!

Απλα ... λειπει το πενταλ του συμπλεκτη!

Γι'αυτους που θελουν να πατανε συμπλεκτη η VW ετοιμαζει πατεντα με πενταλ ελατηριου που βιδωνεται στο πατωμα και σου δινει την 'ευχαριστηση' του να αποκτας μηνισκο μετα απο πολυχρονη χρηση (προσφερεται και με ρυθμιζομενη σκληροτητα)!!

Α, ρε playmaker, σου εχει γινει εμμονη ιδεα τελικα!

Πιστευω οτι μοντελα οπως Ferrari,Lamborgini,Porsche κλπ δεν θα πρεπει να θεωρουνται σπορ η αν ειναι σπορ δεν πρεπει να σεβονται καθολου τον εαυτο τους που εχουν σειριακα κιβωτια.

Καλα, για F1/WRC/DTCC/LE MANS ουτε λογος για σεβασμο. Μηπως δεν ειναι σπορ τελικα??

Link to comment
Share on other sites

Ας γραψω κι εγω την γνωμη μου για το θεμα. Μπορει να μην εχω dsg αλλα tiptronic απο το οποιο εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος,

αν εξαιρεσεις την επιπλεον καταναλωση, δεν θα το αλλαζα με τιποτα. Μπορει σε ανοιχτο δρομο και σε επιταχυνσεις απο σταση το

manual να ειναι απολαυστικο, αλλα:

1) σε δρομο με στροφες

2) στην κινηση

3) σε απολυτη επιδοση 0-100

ενα σειριακο κιβωτιο ποσο μαλλον διπλου συμπλεκτη που ειναι ταχυτατο εχει σαφες πλεονεκτημα.

Link to comment
Share on other sites

to lc einai απαιχτο παιχνιδι,τελικα το joy machine αληθευει...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

to lc einai απαιχτο παιχνιδι,τελικα το joy machine αληθευει...

παιδια καλημερα σκεφτομαι τωρα στα κοντα να παρω το golf 1,4 tsi 160 ps dsg εκδοση rline και θελω να του βαλω και εξατμηση προγραμμα εισαγωγη τι λετε θα αντεξει ?μεχρι ποσα κιλα ροπης αντεχει ?ειναι καπιο μελος που εχει 1,4 160ps dsg με προγραμα εξατμηση και εισαγωγη για να μου πει εντυπωσειςη εστω καποια μελη που να εχουν καποιες εμπειριες απο φιλους με τετιο setup πανω σε 1,4 tsi ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Ας γραψω κι εγω την γνωμη μου για το θεμα. Μπορει να μην εχω dsg αλλα tiptronic απο το οποιο εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος,

αν εξαιρεσεις την επιπλεον καταναλωση, δεν θα το αλλαζα με τιποτα. Μπορει σε ανοιχτο δρομο και σε επιταχυνσεις απο σταση το

manual να ειναι απολαυστικο, αλλα:

1) σε δρομο με στροφες

2) στην κινηση

3) σε απολυτη επιδοση 0-100

ενα σειριακο κιβωτιο ποσο μαλλον διπλου συμπλεκτη που ειναι ταχυτατο εχει σαφες πλεονεκτημα.

Το καλύτερο για μένα ειναι στις επιταχύνσεις εν κινήσει που με το dsg "καρφώνεις" σχέσεις χωρίς να κλείνει το γκάζι και η επιτάχυνση είναι συνεχής και αδιάκοπη!!

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο για μένα ειναι στις επιταχύνσεις εν κινήσει που με το dsg "καρφώνεις" σχέσεις χωρίς να κλείνει το γκάζι και η επιτάχυνση είναι συνεχής και αδιάκοπη!!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++=

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σκεφτομαι τωρα στα κοντα να παρω το golf 1,4 tsi 160 ps dsg εκδοση rline και θελω να του βαλω και εξατμηση προγραμμα εισαγωγη τι λετε θα αντεξει ?μεχρι ποσα κιλα ροπης αντεχει ?ειναι καπιο μελος που εχει 1,4 160ps dsg με προγραμα εξατμηση και εισαγωγη για να μου πει εντυπωσειςη εστω καποια μελη που να εχουν καποιες εμπειριες απο φιλους με τετιο setup πανω σε 1,4 tsi ευχαριστω πολυ

ρε παιδια κανεις καμια βοηθεια :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.