Jump to content
golfgt13

Μηπως Η Revo Ειναι Μαπα ?

Recommended Posts

:sorry:

εβαλα προγραμμα και φιλτρο ...δηναμομετρησα σε maha aggelidi και τι ειδα..!!! 202.....και 28 κιλα ροπη σε golf gt με τα 170.............

και για να βοηβησω παιδια....το αμαξι εχει 66.000 χιλιομετρα.....σκαστρα forge, intercooler s3, φιλτρο pipercross , και ολοκαινουργεια μπουζι και ν75......το θεμα ειναι οτι αλλα λενε και αλλα βγαινουν. δηναμομετρηση εγινε στον αγγελιδι.

μου ειπαν οτι θα εβγαζε 220..,,,που ειναι αυτα ?????.....και επισης.....ειχα μετρηση και πριν βαλω το προγραμμα τους...σε maha φωτινελη

και ειχε βγαλει μαμα .. με intercooler s3 και φιλτρο pipercross 191...

ολες οι μετρησεις εγιναν με 100 shell

Edited by golfgt13
Link to comment
Share on other sites

:sorry:

εβαλα προγραμμα και φιλτρο ...δηναμομετρησα και τι ειδα..!!! 202.....σε golf gt ........

εβαλα προγραμμα και φιλτρο ...δηναμομετρησα σε maha aggelidi και τι ειδα..!!! 202.....και 28 κιλα ροπη σε golf gt με τα 170

ρε φιλε μηπως χανεις πιεση απο καμια σκαστρα η μηπως εχεις καμια χαλασμανη ν75?
Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να υποστηρίξω ούτε την revo ουτε κανέναν άλλον,αλλά να μιλαμε με γενικότητες και το τι ακουμε είναι κάπως ...-

για να πεις κάτι ότι δεν είναι καλό ,ή βγάζει Missfires ή είναι μάπα πρέπει να έχεις κάποια στατιστικα -

πχ έχεις βάλει το πρόγραμμα mitsos tuning σε 100 αυτοκινητα από τα οποία τα 10 εσπασαν ,τα 30 είχαν Missfires τα 20 δεν είχαν πρόβλημα και τα 40 είχαν πρόβλημα με τα ηλεκτρικα παραθυρα εξαιτίας του αναπρογραμματισμου-therefor το mitsos tuning είναι μάπα-

εγώ ας πουμε έχω revo δυο χρόνια και το αυτοκινητο έχει βγαλει 234 Hp με 33 kg ροπη και δεν είχα ποτέ missfires (παρα για ένα διαστημα 5000 κμ στα οποία άλλαξα εγω τα μπουζι με άλλα που δεν έκαναν για το κινητηρα μου για καλυτερα και τελικα ήταν χειρότερα-και αυτα σε χαμηλες στροφες) και δεν έχω κανενα πρόβλημα

πρέπει να βγω και να θεοποιησω το revo ; όχι -παρόλο που το έχουν βάλει και 5 γνωστοί μου και είναι και αυτοι εξίσου ευχαριστημένοι-

Link to comment
Share on other sites

1 κοιταξε την σκαστρα σου αλλαξε την αν δεν εχεις την μεταλλικη κ εχεις την παλια

2 πρεπει να κανεις το adaptation κ μετα να δεις το προγραμμα σου

αν τα εκανες ολα αυτα κανε κ κανενα ανοιγμα με κανεναν να δεις τι πιανεις

Link to comment
Share on other sites

φίλε χωρις να θελω να υποστηριξω τη revo πρέπει να είμαστε κ δικαιοι...

στη πρωτη σου δημοσιευση στο club ανοιγεις καινουργιο θέμα ενω υπαρχουν άλλα δυο που θα μπορουσες να γραψεις...

1)http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=34678

2)http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=24567

και χωρις να κοιταξεις όλα τα παραπανω που είπαν τα παιδια...κ δεδομενου ότι δεν αναφερεις τη ρυθμιση είναι για 95αρα ή 100αρα κ με τί βενζινη έκανες τη δυναμομετρηση...?

κ προχωραω παρακάτω με ένα φίλτρο πάνελ κ μόνο πρόγραμμα με πόσα άλογα θα ήσουν ευχαριστημένος? 230??? εμένα μια χαρα νούμερο μου ακούγετε! άψογο!!! 28 κιλά ροπή κ σε χαλάει?!

(μάπα θα σου πώ εγω τι ήταν...που είμαι απο τους πρωτος που πέρασα πρόγραμμα σε med 17,5... δυναμομετρηση εγω μαμα 156hp κ φίλος με πρόγραμμα,που το είχε πληρώσει 151!!! αυτο ήταν μάπα)

Edited by FANIS-TSI-
Link to comment
Share on other sites

ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ MAIL ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΞΩ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΔΙΚΟ Μ ΣΤΟ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΟ ΜΕ ΠΡΩΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΗΣ REVO ΓΙΑ 100ΣΤΑΡΑ ΟΣΟΙ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΧΑΝ ΡΙΞΕΙ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΣΤΑ ΑΥΤΟ ΚΙΝΗΤΑ ΤΟΥΣ ΖΑΛΙΣΤΗΚΑΝ......

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η revo είναι ίσως το καλύτερο πρόγραμμα κονσέρβα!

Είναι δυνατό, ασφαλές και καλοσχεδιασμένο!

Μπορώ να πω πως όσο καιρό είχα revo πάτησαν πολλά αμάξια! ;)

Link to comment
Share on other sites

55 ατομα εδω το εχουν βαλει δεν μπορει να ειναι τοσο κακο.202 αλογα και 28 κιλα ροπης σε δυναμομετρο λιγα ειναι????

Μια χαρα ειναι.

Εγω ακομα το σκεφτομαι ελπιζω να γινει πιο σοβαρη η APR Ελλαδος για να παω να το βαλω εκει.

Edited by Patroklos
Link to comment
Share on other sites

Απ´ όσο ξέρω η revo για πρώτο στάδιο τόσα δίνει 200 - 205, και εγώ όταν το έβαλα για τόσα μίλησαν. Εγώ δεν έχω καταφέρει να το δυναμομετρήσω παρόλα αυτά δεν έχει βγάλει απολύτως κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

:sorry:

εβαλα προγραμμα και φιλτρο ...δηναμομετρησα και τι ειδα..!!! 202.....σε golf gt ........

εβαλα προγραμμα και φιλτρο ...δηναμομετρησα σε maha aggelidi και τι ειδα..!!! 202.....και 28 κιλα ροπη σε golf gt με τα 170

Σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω κι εγώ με τους προλαλήσαντες, παρόλο που δεν είμαι fan των "έτοιμων" προγραμμάτων (και στο δικό μου Tsi έχω custom πρόγραμμα). Στη Revo μπορείς να "καταλογίσεις" ο,τιδήποτε θες, εκτός από το ότι έχει εξελίξει "ψόφια" files. Προφανώς έχεις "παρασυρθεί" από αποδοσεις της τάξεως των 220+ΗΡ τόσο από "REVO technik" , όσο κι από άλλες εταιρίες ΑΛΛΑ: Δεν μας λες για ποιών οκτανίων χρήση διάλεξες πρόγραμμα και τί χιλιόμετρα είχε ο κινητήρας που έχεις επαναπρογραμματίσει. Γιατί συγγνώμη κιόλας -μιας και μιλάμε για "5άρι Golf GT"- αν είναι από τα πρώτα, έχει κάνει π.χ 140.000 "απαιτητικά" Κm, αλλάζεις μπουζί κάθε 60.000Κm και η τουρμπίνα (ΚΚΚ) έχει περάσει (φυσιολογικά) "λιοπύρια" τύπου... Σαχάρας εποχής Africa korps :hot: και με αξονάκι ("γουδοχέρι") από τα "απανωτά-σφαιράτα" ταξίδια, τί περιμένεις φίλε μου;;; Μοτέρ που έχει περάσει για μένα τα 60-70.000Κm με τυπικά service και long life parts αντιπροσωπείας, δεν έχει το "ταμπεραμέντο" του πρώτου καιρού. ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΑΥΤΑ, Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΕΝΤΟΣ ΠΛΑΙΣΙΩΝ.

Επίσης βάσει κωδικού προγράμματος που παίρνει ο κινητήρας σου (δηλαδή βάσει μοντέλου), θυμάμαι εκεί γύρω στο 2007-2008 τα "έδινε" η Revo από 205-210ΗΡ το πολύ!...Άρα "μέσα" είσαι!

Υ.Γ: Μη κοιτάς τα Golf VI...Έχουν πιο βελτιωμένη έκδοση του twincharged 1.4Tsi (παρά τα 160 ονομαστικά) ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΗ ΑΝΤΛΙΑ ΥΨΗΛΗΣ ΠΙΕΣΕΩΣ βενζίνης, γι' αυτό βλέπεις 220+...

Αυτά και μη στενοχωριέσαι... :acute::pardon:

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Μη κοιτάς τα Golf VI...Έχουν πιο βελτιωμένη έκδοση του twincharged 1.4Tsi (παρά τα 160 ονομαστικά) ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΗ ΑΝΤΛΙΑ ΥΨΗΛΗΣ ΠΙΕΣΕΩΣ βενζίνης, γι' αυτό βλέπεις 220+... Αυτά και μη στενοχωριέσαι... :acute::pardon:
η Revo λεει οτι τα νουμερα που βλεπεις σε 6αρι τα βλεπεις και σε Gt 5αρι. Σε ερωτηση αν παιζει ρολο η αντλια και αν βγαζει παραπανω το 6αρι κτλπ η απαντηση ητανε αρνητικη και επισης ειπανε οτι αυτοι εχουνε την τεχνολογια και τα μεσα να μπορεσουν να αξιοποιησουν την αντλια του 5αριου για να βλεπεις κτ παραπανω σε ροπες-αλογα σαν το 6αρι κατι που δεν μπορουν τα custom προγραμματα.
Link to comment
Share on other sites

η Revo λεει οτι τα νουμερα που βλεπεις σε 6αρι τα βλεπεις και σε Gt 5αρι. Σε ερωτηση αν παιζει ρολο η αντλια και αν βγαζει παραπανω το 6αρι κτλπ η απαντηση ητανε αρνητικη και επισης ειπανε οτι αυτοι εχουνε την τεχνολογια και τα μεσα να μπορεσουν να αξιοποιησουν την αντλια του 5αριου για να βλεπεις κτ παραπανω σε ροπες-αλογα σαν το 6αρι κατι που δεν μπορουν τα custom προγραμματα.

η revo ποτε δεν ειπε οτι το gt παει σαν το 6αρι.. μην τρελαθω..

ειμαι συνεχως σε επικοινωνια με την revo..

οσο για την δικη μου εμπειρια..

απο τα 8000 χλμ μεχρι τα 30000χλμ ειχα revo stage1.. ποτε κανενα προβλημα ουτε missfire ουτε check ουτε safe mode ουτε τιποτα και σε επειδοσεις με vbox 0-400 14.8 με 155km/h δλδ πολυ καλα νουμερα!

απο τα 30000χλμ ειμαι πλεον revo stage 2.. τωρα εχω 38000χλμ.. missfire εχω σε κοφτιασμα 3ης αλλα δεν χρειαζεται να παμε μεχρι εκει..

λιγο ψωφισε στα χαμηλα αλλα με την καταλληλη επεμβαση στην w/g ολα ειναι κομπλε κ πλεον εχουμε με Vbox 0-400 14.5 με 162,2km/h..

οποτε ολα καλα..

τσεκαρε φιλε μου golfgt13 την w/g μηπως χαλαρωσε το ελατηριο.. σφυξε 2-3 στροφες ;)

Edited by kaklios design Rodos
Link to comment
Share on other sites

η revo ποτε δεν ειπε οτι το gt παει σαν το 6αρι.. μην τρελαθω..

ειμαι συνεχως σε επικοινωνια με την revo..

δεν ξερω την σχεση σου με την Revo αλλα σε τηλεφωνικη συζητηση αυτο μου ειπανε εμενα.
Link to comment
Share on other sites

η revo ποτε δεν ειπε οτι το gt παει σαν το 6αρι.. μην τρελαθω..

ειμαι συνεχως σε επικοινωνια με την revo..

οσο για την δικη μου εμπειρια..

απο τα 8000 χλμ μεχρι τα 30000χλμ ειχα revo stage1.. ποτε κανενα προβλημα ουτε missfire ουτε check ουτε safe mode ουτε τιποτα και σε επειδοσεις με vbox 0-400 14.8 με 155km/h δλδ πολυ καλα νουμερα!

απο τα 30000χλμ ειμαι πλεον revo stage 2.. τωρα εχω 38000χλμ.. missfire εχω σε κοφτιασμα 3ης αλλα δεν χρειαζεται να παμε μεχρι εκει..

λιγο ψωφισε στα χαμηλα αλλα με την καταλληλη επεμβαση στην w/g ολα ειναι κομπλε κ πλεον εχουμε με Vbox 0-400 14.5 με 162,2km/h..

οποτε ολα καλα..

τσεκαρε φιλε μου golfgt13 την w/g μηπως χαλαρωσε το ελατηριο.. σφυξε 2-3 στροφες ;)

Με σφίξιμο τι κέρδισες ? Έχεις logs πριν και μετά ?

Εχω μια υποψία ότι το Revo Μετά το adaptation θα σε ρίξει στα ίδια με πριν

Το καλύτερο είναι η νέα Wg forge σε συνεργασία με την Revo. (σύντομα θα έχουμε νέα σαυτό.)

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Με σφίξιμο τι κέρδισες ? Έχεις logs πριν και μετά ?

Εχω μια υποψία ότι το Revo Μετά το adaptation θα σε ρίξει στα ίδια με πριν

Το καλύτερο είναι η νέα Wg forge σε συνεργασία με την Revo. (σύντομα θα έχουμε νέα σαυτό.)

κερδισα στα χαμηλα.. πριν ηταν λιγο ψοφιο..

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσες να λογκάρεις πριν και μετά από 500-1000χλμ να δεις πιέσεις.

Πιστεύω θα κάνει adaptation και θα σε ρίξει πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτό ξέρω ,μετα από λιγο γυρναει πάλι στις τιμές που ζητάει το προγραμμα οπότε είσαι πάλι στα ίδια

Link to comment
Share on other sites

Κάκλιε δώσε Log στο λαό

Link to comment
Share on other sites

Κάκλιε δώσε Log στο λαό

Και εγω απο τοτε που το εβαλα πολυ πολυ ευχαριστημενος,μονο την σκαστρα αλαξα μου την καθαρισε ευκολα γιατι ηταν απο τις παλιες τις πλαστικες κατα τα αλλα οκ.εμενα μου ειπαν για 210 αλογα,δεν ευκαιρεσα να το μετρισω αλλα πυστευω οτι το αμαξι τα εχει γιατι τι να πω ρε παιδια μετα τις 5000 εως τις 7000,απλα τρελενεται!!το εχω ερωτευτει το REVO.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.