Jump to content
golf_v

Golf V τα περισσότερα χλμ.

Recommended Posts

Ωραίοοοοοος !!!! Κατεβαίνεις καθόλου από το αυτοκίνητο???? Εκεί κοιμάσαι ? Κι εγώ δεν πάω πίσω. Γύρω στο 3χίλιαρο το μήνα είμαι και ήδη 70.000

Ναι κατεβαινω :angry2: Για sex, etc..... :lol: Τελευταια δε το κυκλοφορω πολυ Δημητρη γιατι παιρνω της κοπελας μου η τη Quattroporte tongue.gif

Δεν υπαρχει γκομενα που να μη γουσταρει Maserati :D

Link to comment
Share on other sites

5/2006 23900 Km είναι πολλά?

5/2006 30000 Km. Σημερα το παρελαβα απο το Service των 30000. Ολα μια χαρα μεχρι τωρα. ;)

Με ρεκορ ημερησιας διαδρομης τα 900km (πριν μια βδομαδα)....

Φιλικα-GOLFικα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εμένα είναι 05/2006 και έχω ήδη 40.000km. Πριν 3 μήνες έκανα γενικό service στα 30.000 και σήμερα έκλεισα ραντεβού για αλλαγή λαδιών. Το 90% έχει γίνει σε Εθνική (Δράμα, Γρεβενά, Γιάννενα, Φοινικούντα, Μάνη σε μηνιαία βάση το τελευταίο χρόνο). Το αυτοκίνητο είναι ο απίστευτος χιλιομετροφάγος, έχει πάτημα επιπέδου Mercedes και μαζεύει km για πλάκα. Ειλικρινά δεν το περίμενα τόσο καλό όταν το αγόρασα. Το κακό είναι πως όταν έρθει η ώρα να το δώσω θα έχει άπειρα km πάνω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εμένα είναι 05/2006 και έχω ήδη 40.000km. Πριν 3 μήνες έκανα γενικό service στα 30.000 και σήμερα έκλεισα ραντεβού για αλλαγή λαδιών. Το 90% έχει γίνει σε Εθνική (Δράμα, Γρεβενά, Γιάννενα, Φοινικούντα, Μάνη σε μηνιαία βάση το τελευταίο χρόνο). Το αυτοκίνητο είναι ο απίστευτος χιλιομετροφάγος, έχει πάτημα επιπέδου Mercedes και μαζεύει km για πλάκα. Ειλικρινά δεν το περίμενα τόσο καλό όταν το αγόρασα. Το κακό είναι πως όταν έρθει η ώρα να το δώσω θα έχει άπειρα km πάνω!

+1

Link to comment
Share on other sites

Exw kai egw ena golf 5 1.6FSI edw kai 3 xronia me 122000km.

Genika tipota apo provlimata ektos apo to tsimpima ladiwn-geniko provlima pisteuw sta FSI

Ρε φιλε ουτε ταξι να ηταν το αμαξι.Παντως το "τιποτα απο προβληματα" σε αυτα τα χιλιομετρα να το φωναξουμε δυνατα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

TSi(140).....απο 10/01/07........15000χλμ.

Απο εβδομαδα για λαδακια..... <_<:lol: :lol: ;)

Την ιδια μερα το πηραμε?? Μπραβο συμπτωση...

Εγω εχω 6.000 χιλ....ηδη εχω κανει μια αλλαγη λαδιων στα 5.000 χιλ....

Δεν το πολυ κυκλοφοραω το καλοκαιρι..προτιμο το μηχανακι...

Οπως και να το κανουμε εισαι πιο ευελικτος...Ασε που με τα 40αρια και τους καυσωνες που να το πας...

Τα τουρμπο σε τετοιες συνθηκες καταπονουνται.....αλλα δεν εχουν βεβαια και προβλημα...

Υ.Γ.

Λαδια 10W-40....λογω των 40αριων που λεγαμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να παρω το φτυαρι να το ξεθαψω λιγο... :)

Που βρισκομαστε παιδες απο χιλιομετρα???

Εγω παντως ειμαι πολυ κοντα σε αυτο που γραφω απο πανω....λογω καλοκαιριου

τωρα αρχισα να κιναω παλι το αμαξι...

1/2007 - 8.000 χλμ...

Link to comment
Share on other sites

golf 11/05 εκλεισε 70.000km...

κανενα ουσιαστικο προβλημα, σε καθε service το λαδι στην απολυτη θεση max...

( βασικα το κανενα προβλημα ειναι σχετικο γιατι μετα την αγορα ειχαμε εναν αεροσακο για πεταμα αλλα το θεωρησα παιδικη ασθενια...)

edit: golf 11/05, οχι 11/06 που εγραψα αρχικα...ειπαμε κανω χιλιομετρα αλλα οχι 70000 σε ενα χρονο..

Edited by tyxodioktis100
Link to comment
Share on other sites

golf 11/06 εκλεισε 70.000km...

κανενα ουσιαστικο προβλημα, σε καθε service το λαδι στην απολυτη θεση max...

( βασικα το κανενα προβλημα ειναι σχετικο γιατι μετα την αγορα ειχαμε εναν αεροσακο για πεταμα αλλα το θεωρησα παιδικη ασθενια...)

Φίλε δίνεις κουράγιου πραγματικά... σε εμάς που το περιμένουμε και συνεχώς ακούμε για προβλήματα!

Link to comment
Share on other sites

GTI DSG 05/06

Όπου να'ναι φτάνω τα 50.000km. Τα τελευταία 25.000 είναι με πρόγραμμα.

Μοναδικό πρόβλημα το μοτεράκι των κλαπέτων εισαγωγής (για την κατεύθυνση της ροής του αέρα) που δεν ήταν σημαντικό.

Στο service των 50.000 θα αλλάξω προληπτικά τα λάδια του DSG και τα top mounts που κάνουν θόρυβο.

Αυτά. Με διαφορά το πιο απροβλημάτιστο αυτοκίνητο που είχα ποτέ.

Edited by S8N
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που άνοιξα το θέμα έχω τα λιγότερα 12/2003 fsi sportline 1.6 25000 χλμ. Κάντε πάντως όσα μπορείτε γιατί είτε 25000 έχεις είτε 100000 χλμ το ίδιο θα το πουλήσης.

Link to comment
Share on other sites

66000Κ ΤΟο χρησιμοποιει κανενς για ταξι??ισως τότε το βρούμε το golf me 150000k music.gif
ΕΓΩ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΓΙΑ ΤΑΞΙ!!! ;)^_^tongue.gif

Αλλά έχω μόλις 39000χλμ... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

5,5 Μήνες και 23,000χλμ

Link to comment
Share on other sites

GOLF v 1.6 fsi. Πόσα χλμ φτάσατε παιδιά? Όλα καλά? Εγώ έχω 91000χλμ και σχετικά απροβλημάτιστα.

Edited by salakv
Link to comment
Share on other sites

Guest nionios-gorilaki

golf V 1.4 fsi 1/2005 με 98500χλμ και το μονο προβλημα που ειχα ητανε η βαλβιδα ανακυκλωσης καυσαεριων

α και απο τα 98500 μονο τα 2000χλμ ειναι μεσα σε πολη και ολα τα αλλα εκτος

και σημερα 28/01/2008 τα χιλιομετρα στο κατραν δειχνουνε 100500km αγορασμενο στις 05/01/2005

Edited by nionios-gorilaki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.