Jump to content
jsimeon

Έφτασαν τα 220άρια!

Recommended Posts

παιδια εβαλα απο καταλυτη και πισω στο GT μου με προγραμμα απο e-tuners,την εξατμιση απο GTI.ειδα καποια διαφορα στα αρπαγματα απο χαμηλα.οσοι το εχετε κανει πειτε μου τι θα κερδισω.θα παρω αλογα ή θα αλλαξει η κατανομη???

πρεπει να κανω και update απο τους e-tuners????

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον την πιο σωστή απάντηση θα στη δώσει ο Κρίτωνας ή ο Στέλιος...

που ειναι οεο??? tongue.giftongue.giftongue.gif

Συνήθως όταν βάζεις εξάτμιση δεν καταλαβαίνεις στα χαμηλά αλλά στα ψηλά

ανοιγει πιο ευκολα απο 1.500 στροφες .ενω μεχρι τωρα ζοριζοταν λιγο εκει χαμηλα.λαθος κανω???λες να ειναι ιδεα μου???

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα απο καταλυτη και πισω στο GT μου με προγραμμα απο e-tuners,την εξατμιση απο GTI.ειδα καποια διαφορα στα αρπαγματα απο χαμηλα.οσοι το εχετε κανει πειτε μου τι θα κερδισω.θα παρω αλογα ή θα αλλαξει η κατανομη???

πρεπει να κανω και update απο τους e-tuners????

Mε αντικατασταση του catback απο το GTI μειωνεται λιγο το backpressure. Στην πραξη υπαρχει μια μικρη βελτιωση στην πληρωση.

Το update δεν ειναι απαραιτητο, Παναγιωτη, αλλα καλο ειναι να γινει, για καλυτερη εκμεταλλευση της ελευθερης εξαγωγης.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω μεγαλύτερου διαμέτρου συνήθως χάνεις στα χαμηλά και κερδίζεις στα ψηλά.

Και εγώ όταν είχα μόνο εξάτμιση το κατάλαβα οτι χαμηλά είχε "κρεμάσει" λίγο

Link to comment
Share on other sites

Mε αντικατασταση του catback απο το GTI μειωνεται λιγο το backpressure. Στην πραξη υπαρχει μια μικρη βελτιωση στην πληρωση.

Το update δεν ειναι απαραιτητο, Παναγιωτη, αλλα καλο ειναι να γινει, για καλυτερη εκμεταλλευση της ελευθερης εξαγωγης.

εμαθα κατι για Βολο μετα το Πασχα.ισχυει???

Link to comment
Share on other sites

δεν ζουμε μονο για την κοντρα ομως, σε μια ευθεια θα με τρως, στις τροφες ομως ενα porchico θα παταει και δεν θα πεταει.... τεσπα, επιλογη του καθενος ειναι τι θα κανει τα λεφτα του!!!

Link to comment
Share on other sites

me 70 παιρνεισ boxter και cayman για να πανηγηρια Porshe:P επισης αμα δεις απο κοντα πως ειναι στημενο ενα τετοιο r32 θα τρομαχεισ...ασε που αυτες ι Porshe π λες δν εχουυν 4kinhsh

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

έχουνε καλό όμως στύσημο και να πατάνε πολύ καλα και σε πίστα και στον δρόμο. ιδικά αυτό το Cayman...

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

Ναι Αποστολη, γιατι αν το στρεψεις εκει μετα θα προτιμησεις να παρεις το διλιτρο γι'αυτη τη διαφορα.

Εκτος και αν εισαι κολλημενος με την μπαλα (δηλ το tsi), πραγμα λιγο απιθανο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Αποστολη, γιατι αν το στρεψεις εκει μετα θα προτιμησεις να παρεις το διλιτρο γι'αυτη τη διαφορα.

Εκτος και αν εισαι κολλημενος με την μπαλα (δηλ το tsi), πραγμα λιγο απιθανο.

Ναι ειδικα τωρα που τα GTI πωλουνται μεχρι και 19000 δεν αξιζει τον κοπο

Link to comment
Share on other sites

το ποσο ειναι οντως ουκ ευκαταφρονητο απλα τα 36 κιλα ροπης σε ενθουσιαζουν και δεν στρεφεις το ματι σου στο ποσο... ;) ;) ;)

συμφωνω σε αυτο....

Link to comment
Share on other sites

1)Ποιος έχει περάσει Downpipe και καταλύτη σε Tsi ?

Τιμές ? Επώνυμες μάρκες ή χειροποίητα.

2)Αναφέρομαι σε αμάξια με φουλ περιφερειακή βελτίωση.

Πρόγραμμα

Εισαγωγή

Catback

Ι/C S3

Ποιά ήταν η αύξηση στην απόδοση.

Σε ποιο φάσμα αν υπάρχει μέτρηση σε dyno ή

πριν και μετά σε κάποια δοκιμή στο δρόμο

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

1)Ποιος έχει περάσει Downpipe και καταλύτη σε Tsi ?

Τιμές ? Επώνυμες μάρκες ή χειροποίητα

στα χναρια σου ειμαι και εγω ..........παντως με βλεπω λιαν συντομως να περνω της milltek (550 euro) αφου πρωτα θα μπει αναρτηση σε 2 εβδομαδες !!

Edited by keegan.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβό είναι για μένα..

Link to comment
Share on other sites

στα χναρια σου ειμαι και εγω ..........παντως με βλεπω λιαν συντομως να περνω της milltek (550 euro) αφου πρωτα θα μπει αναρτηση σε 2 εβδομαδες !!

miltek απο DP 550¤ απο που???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.