Jump to content
FSI V

ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΕΓΓΥΗΣΗΣ

Recommended Posts

Φυσικα και ακολουθει το αυτοκινητο η επεκταση.Αν σου πουν καμια μ@@@@ χωστα τους.Αυτο ελειπε να ακολουθει τον ιδιοκτητη.......

Εχει ακουστει οτι η επεκταση δεν καλυπτει οσα καλυπτει η εργοστασιακη αλλα αυτο για να το πουμε με σιγουρια πρεπει να εχουμε τα δυο συμβολαια μπροστα μας.

νομιζω οτι καλυπτει κινητηρα,σασμαν,μεταδοση,διαφορικο.

τουτεστιν οχι τα ηλεκτρικα,ηλεκτρονικα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι καλυπτει κινητηρα,σασμαν,μεταδοση,διαφορικο.

τουτεστιν οχι τα ηλεκτρικα,ηλεκτρονικα :rolleyes:

Εχω την εντυπωση οτι καλυπτει και ηλεκτρικα μερη. Οταν την εκανα μου εδωσαν ενα φυλλαδιο που ανεφερε πια μερη καλυπτει και επειδη ειχα ακουσει πολλα για τα ηλεκτρικα της VW το ειχα κοιταξει. Οποτε για την εκανα την επεκταση πρεπει να ειχα διαβασει και για ηλεκτρικα.

Δηλαδη εαν χαλασει π.χ. το clima τι θα σου πει?? Δεν ειναι στην εγγυηση? Η επεκταση ειναι για ολα τα μερη...(παντα με επιφυλαξη)!!!

Τωρα εαν χαλασει κατι και κανουν τους κινεζους......τι να πω??

Link to comment
Share on other sites

μεχρί πότε μπορεί να πάρει κάποιος επέκταση εγγύησης όταν έχει αγοράσει ήδη το αμάξι?????

ξέρει κανείς?

Η επέκταση της εγγύησης πρέπει να γίνει το αργότερο στους 18 μήνες, δηλαδή 6 μήνες πριν λήξει η αρχική διετής εγγύηση και για το golf gti κοστίζει 410 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι καλυπτει και ηλεκτρικα μερη. Οταν την εκανα μου εδωσαν ενα φυλλαδιο που ανεφερε πια μερη καλυπτει και επειδη ειχα ακουσει πολλα για τα ηλεκτρικα της VW το ειχα κοιταξει. Οποτε για την εκανα την επεκταση πρεπει να ειχα διαβασει και για ηλεκτρικα.

Δηλαδη εαν χαλασει π.χ. το clima τι θα σου πει?? Δεν ειναι στην εγγυηση? Η επεκταση ειναι για ολα τα μερη...(παντα με επιφυλαξη)!!!

Τωρα εαν χαλασει κατι και κανουν τους κινεζους......τι να πω??

και γω karlos δεν ειμαι σιγουρος 100%,μακαρι να ισχυει και για τα ηλεκτρικα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μην αγχωνεστε. Επειδη σκοπευω εντος των ημερων να περασω απο την αντι/πεια, θα τους ρωτησω ποσο κοστιζει και τι καλυπτει ( ελπιζω να μην μου ερθει κανα εγκεφαλικο tongue.gif ), ετσι για να ξερουμε αν αξιζει τον κοπο ή οχι, αλλα φυσικα και για να γνωριζουμε. Εν αναμονη!!

Link to comment
Share on other sites

Kαι φυσικά αξίζει

Αν ειναι ετσι τοτε.....παω πασο και βλεπω και τα ρεστα μου ;):D

Link to comment
Share on other sites

εχτές μετά από επίσκεψή μου στο παζαρόπουλο έκανα τις σχετικές ερωτήσεις για την επέκταση εγγύησης.

το κόστος για το GOLF TSI είναι 440€ και πρέπει να γίνει 1 μήνα πριν λήξει η εγγύηση των 2 ετών.

το σέρβις πρέπει να γίνεται σε οποιοδήποτε εξουσιοδοτημένο συνεργείο και όχι απαραίτητα στον παζαρόπουλο.

αλλά όταν πρέπει να γίνει κάποια αλλαγή εντός εγγύησης πρέπει να πας στον παζαρόπουλο.

αυταά!

Edited by lilian_tsi
Link to comment
Share on other sites

εχτές μετά από επίσκεψή μου στο παζαρόπουλο έκανα τις σχετικές ερωτήσεις για την επέκταση εγγύησης.

το κόστος για το GOLF TSI είναι 440€ και πρέπει να γίνει 1 μήνα πριν λήξει η εγγύηση των 2 ετών.

το σέρβις πρέπει να γίνεται σε οποιοδήποτε εξουσιοδοτημένο συνεργείο και όχι απαραίτητα στον παζαρόπουλο.

αλλά όταν πρέπει να γίνει κάποια αλλαγή εντός εγγύησης πρέπει να πας στον παζαρόπουλο.

αυταά!

Εγω σήμερα που ημουν στην Delta car (Πάτρα) μου είπαν οτι για το Golf Tsi 140 η επεκταση στοιχιζει 410 ευρώ και μπορεις να την κανεις μεχρι τον 18ο μήνα!!

Και επισης οτι καλυπτει οτι ακριβως και η εργοστασιακή!!! Μαλιστα αυτο μου το τόνισε!!

Link to comment
Share on other sites

Εχθες γυρνωντας σπιτι απο τη δουλεια βρηκα ενα φακελο απο φιλοσιδη.

Αφου με ευχαριστουσε για την αγορα του αυτοκινητου με ενημερωσε οτι το

αμαξι μου κλεινει 16 μηνες απο την αγορα και οτι μεσα στους επομενους 2 μηνες

μπορω να κανω επεκτση της εγγυησης.

η πλακα ειναι οτι την επεκταση την εχω κανει απο την 1η μερα που το αγορασα...

Τι μπορει να παιζει??? Δεν το προσεξαν η κατι αλλο παιζει...?

Ηρθε σε κανεναν αλλο απο εσας καμια τετοια ειδοποιηση...?

Link to comment
Share on other sites

Πονεμένη ιστορία...Τη μέρα που πήρα το αμάξι στα χέρια μου, μου είπαν για τη δυνατότηα επέκτασης εγγύησης η οποία μπορούσε να γίνει μέσα σε 1-2 μήνες (δεν θυμάμαι τί από τα 2) από την αγορά. Όμως είχα πολλά σοβαρά τρεξίματα τότε και το αμέλησα... Μετά από 19 μήνες και έχοντας κάνει σε εξουσιοδοτημένο το πρώτο σέρβις, πήρα ένα τηλέφωνο να ρωτήσω 2 πράγματα, και έτσι για πλάκα του λέω, "η επέκταση εγγύησης μετά από πόσο καιρό από την αγορά μπορεί να γίνει?" Και μου απαντά "μέσα στους πρώτους 18 μήνες από την αγορά δεδομένου ότι τα σέρβις έχουν γίνει σε αυτούς" ......................... Ούτε επιστολή, ούτε ίδια ενημέρωση από όλους, ούτε ενημέρωση στο πρώτο σέρβις...Μάλιστα...

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα που ρώτησα:

Πλέον μέχρι τους 23 μήνες.

426Ε για Golf V

Αδεια κυκλοφορίας και ταυτότητα.

Σε 2 ώρες έχεις την ηλεκτρονική εγγύηση και αργότερα έρχεται και η γραπτή.

Link to comment
Share on other sites

Για να ισχύει η επέκταση πρέπει τα service να γίνονται απαραίτητα σε εξουσιοδοτημένο η δεν υπάρχει πρόβλημα;

Να σημειώσω ότι η επέκταση έχει γίνει μέσω allianz.

Link to comment
Share on other sites

Για να ισχύει η επέκταση πρέπει τα service να γίνονται απαραίτητα σε εξουσιοδοτημένο η δεν υπάρχει πρόβλημα;

Να σημειώσω ότι η επέκταση έχει γίνει μέσω allianz.

Απο ότι γνωρίζω μόνο σε εξουσιοδοτημένο σύμφωνα με το βιβλίο του κατασκευαστή.

Link to comment
Share on other sites

- Πρόβλημα στο ηλ. γκάζι (πεταλούδα).

- Πρόβλημα με συγχρονιζέ 2ας.

- Πρόβλημα με cruise control.

- Πρόβλημα με αντλία συμπλέκτη.

- Πρόβλημα με σκάστρα (αλλαγή).

Μήπως είναι ΠΟΛΥ ΚΑΚΗ ΙΔΕΑ να ΜΗΝ κάνω την επέκταση εγγύησης ?

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τον 23ο μήνα.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο ολα αυτα να κανω επεκταση εγγυησης τωρα πριν παραλλαβω το καινουριο μου golf μια και ειναι φτηνοτερη η σε δυο χρονια στους επισημους θα εχω δωσει τα διπλασια λεφτά; Αν για παραδειγμα εχω πολλαπλασιαστη θα τον αλλαξουν τσαμπα μεσα στην εγγυηση;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο ολα αυτα να κανω επεκταση εγγυησης τωρα πριν παραλλαβω το καινουριο μου golf μια και ειναι φτηνοτερη η σε δυο χρονια στους επισημους θα εχω δωσει τα διπλασια λεφτά; Αν για παραδειγμα εχω πολλαπλασιαστη θα τον αλλαξουν τσαμπα μεσα στην εγγυηση;

Ναι θα στον αλλάξουν τον πολλαπλασιαστή όπως και πολλά άλλα. Απλά είναι πιο δύσκολη η διαδικασία γι' αυτούς. Αυτό δεν σε απασχολεί εσένα βέβαια. Φρόντισε να την κάνεις τώρα.

Εγώ την είχα κάνει όταν το πήρα καινούργιο.

Ενας γνωστός μου σε ένα passat 2.0 tiptronic του είχαν πει για 410 ευρώ. Δεν την έκανε. Τώρα που αποφάσισε να την κάνει του ζήτησαν 588 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

κι ομως πηρα τον πωλητη και του το ειπα και μου ειπε αστο ετσι κι αλλιως ι επιβαρυνση ειναι 80 ευρω αν την κανεις μετα. οσο για τον πολλαπλασιαστη τον ρωτησα και μου ειπε οχι βεβαια αν ειναι απο βενζινη αλλιως ολες οι εταιριες θα ειχαν κλεισει οπως και η Allianz που κανει την επεκταση!!! Πρεπει παντα να βλεπεις τι υπογραφεις εχει λεει καταλογο για το τι καλυπτει.Και να ρωτας!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.