Jump to content
golf-agu

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν Τα 270Αρια ! (Hybrid & Big Turbo Setups) [Βελτίωση 3ου Σταδίου]

Recommended Posts

για πείτε το υβριδικό τουρμπο θέλει κάποιου είδος στρώσιμο και αν ναι ποιο είναι αυτό

 

 

υγ ετοιμαζόμαστε σιγα σιγα :crazy:

Είναι σοβαρή η περίπτωση σου τελικά!!! :clapping:  :clapping:  :clapping:  Δεν το στρώνεις, το πηγαίνεις αντρικά από την αρχή να πάρουν ανοχές τα μέταλλα, αν της φέρεσαι της υβριδικής τουρμπίνας με το σεις και με το σας πως ΘΑ ΤΗΝ ΣΚΙΣΕΙΣ όταν χρειαστεί?? Θα είναι αδούλευτη στα δύσκολα και θα σου μείνει στο χέρι..! Σκίσιμο από την αρχή και μην το λυπάσαι..

...Dim δεν σε αναγνωρίζω...! 8)

Αστειεύομαι φυσικά για το στρώσιμο, φαντάζομαι όμως όπου κάνεις την μόντα θα σε ενημερώσουν ή ας απαντήσει κάποιο από τα παιδιά με υβρίδιο ποια steps ακολούθησε. :good:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

:crazy: φροντίδα και προδερμ -

 

ναι σίγουρα  θα μου πουν εκει που θα την φτιάξουν,απλά έτσι για να υπάρχει και εδω η πληροφορία

Link to comment
Share on other sites

Οι τουρμπίνες δεν θέλουν κάποιο ιδιαίτερο στρώσιμο αν δεν έχεις αλλάξει κάτι άλλο. Αν η τουρμπίνα έχει την πίεση λαδιού που απαιτείται, δεν υπάρχει επαφή μετάλλων, ούτε κάποια επιφάνεια που πρέπει να στρωθεί.

Edited by stef80
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

δειτε το οσο υπαρχει ακομη γιατι....τον ηπιε το ροκκο και απο οτι ακουγεται μπηκε αγγελια και στο car μετα την κοντρα και ειναι κο4 Hybrid....και κολωνα.....τρεχει με κουπρα 1.4 ιβιζα

http://www.youtube.com/watch?v=ydrsBmOqXvg&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=ydrsBmOqXvg&feature=youtu.be

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

για λεγε...μακαρι να μην ειναι του δικου μου.γιατι θα τον κραξω...λολ

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά παει το scirocco

 

cupra dsg γύρω στα 260hp πάει κοπιες μέχρι τα 200χλμ με golf gti 330 hp

 

υπάρχει διαφορά κιλών σημαντική

Edited by DIMIV
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα χαλια...σταθηκε το σιροκκο...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2013 at 8:17 ΜΜ, quicksilver said:

μια χαρα χαλια...σταθηκε το σιροκκο...

Δεν είναι έτσι τα πράγματα..

Και πετας κοτσανες

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nikdev
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω μιας και οταν την εκανα υβριδιο ειχαν αλλαχτει θρος κτλ θερησαμε πως επρεπε να στρωθει για καμια 1000αρα χλμ.

Κι ετσι εγινε...Εινια πολυ λογικο το στρωσημο μιας και οταν το θρος εινια καινουριο πρεπει να κανει πατουρα...

 

υγ. Το τουρμπο πωλειται με ελαχιστα χλμ :p 

Link to comment
Share on other sites

οπως νομιζει ο καθενας και παντα με τι πιστευει...εγω συμφωνω με την κινηση του ιδιοκτητη για πουλημα γιατι ξεκαθαρα δεν κανει για τετοιες δουλειες...

Link to comment
Share on other sites

270-280 Hybrid παραπανω δεν παει λογω DSG.... To βαρος παιζει πολυ σημαντικο ρόλο στο πατημα
Δες εδω ενα Hybrid Cupra συγχωριανου μου να παταει με ενα απο τα πιο δυνατα στοκ τουρμπο EVO

Link to comment
Share on other sites

270-280 Hybrid παραπανω δεν παει λογω DSG.... To βαρος παιζει πολυ σημαντικο ρόλο στο πατημα

Δες εδω ενα Hybrid Cupra συγχωριανου μου να παταει με ενα απο τα πιο δυνατα στοκ τουρμπο EVO

τοτε σε αυτο μονο τα διλιτρα καθονται διπλα του...και αυτα πρεπει να ειναι και φτιαγμενα....και με το ρισκο να χασουν κιολας.λολ...

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το πατημα.

:thumbsu:

 

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Του 6αριου δεν ταιριάζει, ακομα και αν αλλαξεις ολοκληρη κυλινδροκεφαλη δεν συνεργάζεται με τον εγκέφαλο η αντλια...
Υπάρχει λύση και δεν καταλαβαίνω γιατι δεν το κανετε . Αντλια Autotech για 2.0 TFSI

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η Autotech ειναι μονοδρομος...

Mιας και οι ΚΜD ειχαν θεματα στα 2,0...

Αν σε ενδιαφερει φιλε υπαρχει ολοκληρη αντλια Gοlf tsi MK5 με εντοσθια Autotech..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αντλία απο gti μπαίνει σε μας με τα 5 άρια σαν oem λύση ; Του 6 αριου σιγουρα δεν ταιριάζει ;

του gti και του tsi 1,4 η αντλιες εχουν την ιδια πιεση στο φουλ 130 bar.........αλλα του 6αριου που ειναι διαφορετικη 160 bar για αυτο δεν εχεις θεμα.με το αξονακι πας 170 bar και δεν εχεις θεμα στεγνωματος αλλα..............................ειναι αξιοπιστο???????.αυτο ειναι το διλημμα που εχω και δεν το βαζω τοσα χρονια.περιμενω την κολο apr να βγαλει τιποτα και ας εχει και 1200 ευρο.........θα τα δωσω αλλα δεν.........

Edited by bill1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η αξιοπηστια ειναι σχετικη...Απο το ποσα χλμ ειχε η αντλια που φορεθηκαν τα εντοσθια,μεχρι και την συντηριση...

 

Αλλα στη χειροτερη θα παει για 100.000 χλμ -+15,000 (προσωπικη γνωμη με αυτα που εχω δει)

 

Γι αυτο ειναι καλο να εχει και μια αντλια καβατζα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.