Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Παιδια εγω για την χρηση μιλαω και τον φανατισμο με τους προγραμματιστες. Ειναι γνωστο στα forum οτι τα ατομα της Overload ειναι φανατικοι.

Οτιδηποτε προγραμμα και να ειχε δεν θα μ κανε διαφορα. Το ανεφερα ως παραδειγμα ... Ποσος με ενδιαφερει αν ηταν Giac , etuners, Overload.

Επισης να αναφερω οτι δεν ειναι κατι ψεμα απο αυτα που ακουσα προφανως . Η μονη διαφορα με το συμβαν το δικο μου ειναι οτι ηταν ψεμα ενω εδω δεν λεμε κατι ατοπο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω για την χρηση μιλαω και τον φανατισμο με τους προγραμματιστες. Ειναι γνωστο στα forum οτι τα ατομα της Overload ειναι φανατικοι.

Οτιδηποτε προγραμμα και να ειχε δεν θα μ κανε διαφορα. Το ανεφερα ως παραδειγμα ... Ποσος με ενδιαφερει αν ηταν Giac , etuners, Overload.

Επισης να αναφερω οτι δεν ειναι κατι ψεμα απο αυτα που ακουσα προφανως . Η μονη διαφορα με το συμβαν το δικο μου ειναι οτι ηταν ψεμα ενω εδω δεν λεμε κατι ατοπο.

δεν μπορω παρα να συμφωνησω μαζι σου!

σκεψου οτι απο τη στιγμη που ανοιχτηκε το θεμα στο σιροκο κλαμπ για το οποιο ακομα περιμενουμε απαντησεις και απο το παιδι που το ανοιξε το νικο και τις οποιες διευκρινισεις μετα χρειαστει απο τον κριτωνα εμφανιστηκαν 3-4 νεα μελη με μηδενικα ποστ σε αυτο το θεμα!

και λεω κοιτα να δεις! συμπτωσεις! :super: :super: :super: και αυτο γαματο emoticon!

δεν ειμαι ο δικηγορος του ακη και του καθε ακη αλλα νομιζω φανατισμενος θα ταν αν δεν εβγαζε το προγραμμα.......... ! δεν ξερω αν συμφωνειται..

απαντησεις επισης εχει δωσει στο αλλο φορουμ για το ΤΙ ΖΗΜΙΕΣ εχει βγαλει και την ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΗ ταλαιωπρια που γνωρισε με τις ΖΗΜΙΕΣ ..

αφου να φανταστεις τον ειχανε κλεισμενο στα υπογεια ενος συνεργειου και τον μαστιγωναν..... :super::afro:

:super: :super:

αυτος που του κανε τα βασανιστηρια ειχε και ενα περιεργο ονομα..... :thumbsup::super:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω για την χρηση μιλαω και τον φανατισμο με τους προγραμματιστες. Ειναι γνωστο στα forum οτι τα ατομα της Overload ειναι φανατικοι.

Οτιδηποτε προγραμμα και να ειχε δεν θα μ κανε διαφορα. Το ανεφερα ως παραδειγμα ... Ποσος με ενδιαφερει αν ηταν Giac , etuners, Overload.

Επισης να αναφερω οτι δεν ειναι κατι ψεμα απο αυτα που ακουσα προφανως . Η μονη διαφορα με το συμβαν το δικο μου ειναι οτι ηταν ψεμα ενω εδω δεν λεμε κατι ατοπο.

ισως με αυτα που εγραψα να παρεξηγηθηκα γιατι με τον γραπτο λογο ο καθενας το παιρνει διαφορετικα.

το ιδιο πραγμα λεμε.ο καθενας κανει την δουλεια του και εμεις πληρωνουμε γιαυτο που μας προσφερουν δεν το κανει κανενας τσαμπα ετσι ωστε να φανατιζομαστε.αλλα οταν ακουω καποιον να λεει κατι για το προγραμματιστη αυτοματως προσβαλει και εμενα.γιαυτο να μην βαζουμε "ταμπελες" σε προγραμματιστες.ο καθενας ειναι ευχαριστημενος με αυτο που εχει και κοιταει τον ευατο του και αν δεν ειναι απλα αλλαζει.τωρα του ταδε σπανε,του ταδε εβγαλε προβλημα ειναι για μικρα παιδακια.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα ειναι τραγικα αυτα που γραφετε.

ρε Μακη αληθεια το πιστευεις αυτο που λες;;;;;

"τα ατομα της οβερλοαντ ειναι φανατικοι"

αχαχαχχαχαχαχαχχαχαχχαχαχαχα

ενταξει επεσα απο την καρεκλα πραγματικα!!!!!!

χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχα

το θεμα ειναι οτι κανουμε τσαμπα διαφημιση σε ολους!

αυτο δεν εχετε καταλαβει.

εκτως αν σας περνανε τσαμπα προγραμματα.

ο καθενας εκανε μια επιλογη και τελος.

δεν ειναι αναγκη καθε φορα που θα γινει κατι "κακο" να γραφουν ολοι κατεβατα και να λενε

για το ποιος εχει κανει ποιο μεγαλες καταστροφες.

δεν ειναι παιδακια οι προγραμματιστες να μην μπορουν να υπερασπιστουν τον ευαυτο τους.

επισης ειναι το λιγοτερο αστειο ατομα που δεν ειναι καν γραμμενοι σε ενα φορουμ να γραφονται ξαφνικα κατα τυχη αφου ανοιξε

ενα τοπικ για ζημια και να λενε ποσο καλος ειναι ο tuner τους και ποσο μεγαλη την εχει (την εμπειρια)

εκανες την επιλογη σου??? εισαι οκ με το αμαξι σου??? εχεις προβλημα ??? ΟΧΙ.

τελεια! μεχρι εκει.. δεν ειναι λογικο να υπαρχει τετοια φαγομαρα αναμεσα σε members ειναι τραγικο!

βγαλτε τις παροπυδες μαγκες εδω ο κοσμος χανετε και το μ... χτενιζεται.

το θεμα ωταν υπαρχει μια τοσο χοντρη ζημια να βγαλουμε μια ακρη καθαρα τεχνικα.

μπορει ναι να εχει προβλημα ενα μπεκ , μπορει ναι να ηταν καυτης , μπορει να ηταν κακο το προγραμμα

κακα τα ψεματα υπαρχει μεγαλος ανταγωνισμος στη φαση αυτη απο τους επαγγελματιες (θεμιτος και αθεμιτος φυσικα αν και δεν θα επρεπε)

δεν υπαρχει λογος να παιζει τετοια φαγομαρα ρε παιδια ομως ΑΠΟ ΕΜΑΣ.

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

A ναι, στο κρύο ξεκίνημα είναι φυσιολογικό Δημήτρη. Ασε που η εξάτμιση το κάνει να ακούγεται ακόμη πιο πολύ. Μπουζί ποιος σου είπε να αλλάξεις? Τι έβαλες και με πόσα χρήματα?

χε χε ναι με την εξατμιση ακουγεται σαν αρυθμιστο :thumbsup:

μπουζι έβαλα τα bosch F5DPOR ,τα πήρα από εδώ My link 60 ευρω -

άλλαξα για τι είναι πιο ψυχρα απο τα μαμα ,και από ότι διαβάζω σε αυτοκινητα με προγραμμα οπου οι θερμοκρασίες είναι μεγαλύτερες είναι καλυτερα-επίσης έχουν μικρότερο διάκενο απο τα μαμα το οποίο νομίζω έχει σαν θετικό λιγότερα πυράκια -

πάντως τα μαμα ngk μετα από 13000 με πρόγραμμα δεν είχαν και τίποτα -

πάντως γενικά που έψαξα και σε ξένα φόρουμ τα συγκεκριμένα τα βάζουν σε πουσαρισμενα αυτοκινητα

γιατί έχουν καλή απόδοση-επίσης νομιζω ότι είναι τα μαμα μπουζι του rs4

Link to comment
Share on other sites

χε χε ναι με την εξατμιση ακουγεται σαν αρυθμιστο :thumbsup:

μπουζι έβαλα τα bosch F5DPOR ,τα πήρα από εδώ My link 60 ευρω -

άλλαξα για τι είναι πιο ψυχρα απο τα μαμα ,και από ότι διαβάζω σε αυτοκινητα με προγραμμα οπου οι θερμοκρασίες είναι μεγαλύτερες είναι καλυτερα-επίσης έχουν μικρότερο διάκενο απο τα μαμα το οποίο νομίζω έχει σαν θετικό λιγότερα πυράκια -

πάντως τα μαμα ngk μετα από 13000 με πρόγραμμα δεν είχαν και τίποτα -

πάντως γενικά που έψαξα και σε ξένα φόρουμ τα συγκεκριμένα τα βάζουν σε πουσαρισμενα αυτοκινητα

γιατί έχουν καλή απόδοση-επίσης νομιζω ότι είναι τα μαμα μπουζι του rs4

Σε ευχαριστώ, θα μπουνε στο επόμενο σέρβις! :super:

Link to comment
Share on other sites

1ον)Numb το α5 το εχεις γτ το πορτ-μπεμπε δν μπαινει στο ροκο ολοι το ξερουν.

2ον)το παιδι που του εσπασε το αμαξι δν απανταει...σε ερωτησεις! δν βγαινει να πει ειμαι καυφτης ή παω κομπλε!ο αποστολης εχει μπει μεσα και ο τυπος λεει του επινε το αιμα.οχι οτι του αξιζει αυτο που επαθε απλα μερικες φορες θελει ενα μετρο.

3ον)τσι τερματισμενο απο turbo στα 240++αλογα και ξερει οτι αμα σπασει θα σπασει απο μειγματα γτ να μην εχει το οργανακι που δειχνει αν το μειγμα ειναι φτωχο η πλουσιο?

4ον)το αμαξι ειχε προγραμμα απο οτι λενε 2μιση χρονια αν εφτεγε το προγραμμα δν θα εσπαγε τον πρωτο μηνα το πολυ? θα εσπαγε μετα απο 2μιση χρονια?

5ον)οποιος αποφασισει να παει ενα αμαξι πολυ πιο ψηλα σε αλογα απο το εργοστασιο πρεπει να ειναι ετοιμος για ολα!

6ον)ειπε οτι ειχε δει οτι δουλευε φτωχο το μειγμα στον κοφτη αλλα δν εδωσε σημασια!!!

7ον)3300 που κοστισε να το φτιαξει ειναι ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΧΑΣΕΙ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να θύξω ή να κατακρίνω άλλες εταιρείες, αλλά εσείς που λέτε ότι είναι καλυτερες οι οιπόλοιπες εταιρείες το έχετε ψάξει καθόλου το θέμα?

ή πήγατε εκέι επειδή έχει πάει και ο θιός του κουμπάρου σας?

τι παραπάνω σας έχουν προσφέρει απο τα πιό πάνω?

πόσα λεφτά δώσατε?

Αφήνω τα πιό πάνω στην δική σας κρίση

Την ερχόμενη βδομάδα θα πάρω το GTI για δυναμομέτρηση και θα σας ανεβάσω τα αποτελέσματα :clapping:

Φιλε μου μην εισαι απολυτος με αυτα που λες!Σε προκαλω με το ιδιο μοντελο με το δικο σου που εχει revo stage 1 επανω,να δουμε δυναμομετρηση και logs.Οσο για τα αλογα που λες η superchips σε σχεση με revo-giac-unitronic,εχει τα λιγοτερα αλογα και ροπη!!!

Oλλες οι επωνυμες εταιριες αλλα και οι custom τωρα πλεων, μπορουν να προσφερουν ολα τα παραπανω που αναφερεις!

Και να ξερεις οτι στην ευρωπη δεν ειναι πρωτη η superchips, Αλλα η revo!

Στην Αμερικη πρωτη ειναι η APR και ακολουθει η Unitronic!

Oσο για την Ελλαδα μας,Πρωτη με διαφορα ειναι η REVO με πανω απο 3000 αναβαθμισεις ECU το 2010!!!

Οποιος επιλεγη Revo-Giac-Unitronic να εισαι σιγουρος οτι το επελεξε λογω επιδοσεων,και οχι επειδη το ειπε ο θιος του κουμπαρου μας.!(μας υποτιμας λιγο με αυτο που λες.Ο καθενας εχει την κριση του)

Οποτε.......

Φιλικα Γιαννης

ΥΓ: οταν θα θελεις να κανεις K04 setup πχ,πως θα το κανεις, πηγαινοντας Αγγλια???, γιατι με το bluefin δεν γινονται αυτα!!!

Edited by souls A3
Link to comment
Share on other sites

θα ερθω μια μερα να σας παρω μετρα και στους 2 ρολλ απο 3 ομως ποιο κατω δεν παταω!!!!!

χαχαχαχχαχααχχα

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

θα ερθω μια μερα να σας παρω μετρα και στους 2 ρολλ απο 3 ομως ποιο κατω δεν παταω!!!!!

χαχαχαχχαχααχχα

Η 3η στα κομπρεσσοροτουρμπάτα είναι για γέλια, η χειρότερη ταχύτητα για άνοιγμα, χα χα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερεις κανεις κανεναν βελτιωτικο ο οποιος να σου βαζει το προγραμμα με δυνατοτητα επιλογης?εννοωντας να εχω την επιλογη Εγω να εχω τα εργοστασιακα αλογα ή τα αλογα του επαναπρογραμματισμου?νομιζω οτι αν υπαρχει ειναι η καλυτερη επιλογη ειδικα για την καταλαναλωση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερεις κανεις κανεναν βελτιωτικο ο οποιος να σου βαζει το προγραμμα με δυνατοτητα επιλογης?εννοωντας να εχω την επιλογη Εγω να εχω τα εργοστασιακα αλογα ή τα αλογα του επαναπρογραμματισμου?νομιζω οτι αν υπαρχει ειναι η καλυτερη επιλογη ειδικα για την καταλαναλωση.

Υπαρχει φιλε μου.

Και η REVO με το SPS select,αλλα και η GIAC με αντιστοιχο εξαρτημα!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.auto-essentials.co.uk/ecomm/catalog/bosch-super-spark-plug-f5dp0r-p-308.html?osCsid=b8d98a7e4d97bfcbce96a8146f8c0a1b

50 eyro απο εδω τα μπουζια της bosch χωρις μεταφορικα

Link to comment
Share on other sites

Η 3η στα κομπρεσσοροτουρμπάτα είναι για γέλια, η χειρότερη ταχύτητα για άνοιγμα, χα χα!

σε λαθος τοπικ εγραψα αλεξ. στα 122αρια ηθελα να το γραψω. χααχαχχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερεις κανεις κανεναν βελτιωτικο ο οποιος να σου βαζει το προγραμμα με δυνατοτητα επιλογης?εννοωντας να εχω την επιλογη Εγω να εχω τα εργοστασιακα αλογα ή τα αλογα του επαναπρογραμματισμου?νομιζω οτι αν υπαρχει ειναι η καλυτερη επιλογη ειδικα για την καταλαναλωση.

revo ,skn, superchips,giac,apr

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή με τη δυνατότητα εναλλαγής προγραμμάτων.

Ακόμα και 500 άλογα να έχεις, αν δεν το πατάς δε θα κάψει, είναι απλό.

Ειδικα με ένα απλό πρόγραμμα, η κατανάλωση σε συνθήκες που δεν απαιτείς μεγάλη επιτάχυνση, είναι ακριβώς η ίδια με το μαμα. Γιατι να περιπλέκουμε τη ζωή μας?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή με τη δυνατότητα εναλλαγής προγραμμάτων.

Ακόμα και 500 άλογα να έχεις, αν δεν το πατάς δε θα κάψει, είναι απλό.

Ειδικα με ένα απλό πρόγραμμα, η κατανάλωση σε συνθήκες που δεν απαιτείς μεγάλη επιτάχυνση, είναι ακριβώς η ίδια με το μαμα. Γιατι να περιπλέκουμε τη ζωή μας?

+448946468748674876671/76876976474

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή με τη δυνατότητα εναλλαγής προγραμμάτων.

Ακόμα και 500 άλογα να έχεις, αν δεν το πατάς δε θα κάψει, είναι απλό.

Ειδικα με ένα απλό πρόγραμμα, η κατανάλωση σε συνθήκες που δεν απαιτείς μεγάλη επιτάχυνση, είναι ακριβώς η ίδια με το μαμα. Γιατι να περιπλέκουμε τη ζωή μας?

Κοιταξε φιλε δεκτη η αποψη σου αλλα ακου και πως το βλεπω και γω το θεμα.Αν η επιλογη υπαρχει(που οπως μου παν τα παιδια υπαρχει)και ειναι μια ευκολη,οχι δαπανηρη,διαδικασια τοτε τουλαχιστον για μενα ειναι οτι καλυτερο.Γιατι δυστυχως ή ευτυχως ακομα και στα 140αλογα που εχω ή ακομα και στα 105 του πολο το τουρμπακι με ψηνει τοσο πολυ να το ανοιξω μα τοσο πολυ, ακομα και στην κηφισιας ή οπου αλλου βρισκομαι οποτε η επιλογη αυτη θα μπορει τουλαχιστον να με "συγκρατησει" απο τα παραπανω εξοδα και ισως και απο αλλα ευτραπελα.Μη το παρεις στραβα αυτο που σου λεω ουτε προσπαθω να σου πω οτι ειμαι γκαζιαρης απλα πιστευω πως αν εχω εγω την επιλογη ποτε μπορω να πλακωθω στα γκαζια ειναι καλυτερο..Και οταν λεω εγω εννοω στο κεφαλι μου και οχι στο ποδι μου :pardon: (Αν βεβαια ειναι η διαδικασια που ειπαμε)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι λιγο χαζο αυτο που λες???

σορρυ αλλα αν θες να το πατησεις ποιο το προβλημα να αλλαξεις file απο το Remote της Revo η της GIAC

η απο τον διακοπτη του C control αν βαλεις APR??

δηλαδη θα σε σταματησει αυτο????

αφου στην καμπινα μεσα το εχεις και το αλλαζεις οποτε θες.

δεν το βρισκω λογικο.

σορρυ!!

φιλικα παντα

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι λιγο χαζο αυτο που λες???

σορρυ αλλα αν θες να το πατησεις ποιο το προβλημα να αλλαξεις file απο το Remote της Revo η της GIAC

η απο τον διακοπτη του C control αν βαλεις APR??

δηλαδη θα σε σταματησει αυτο????

αφου στην καμπινα μεσα το εχεις και το αλλαζεις οποτε θες.

δεν το βρισκω λογικο.

σορρυ!!

φιλικα παντα

Αραξε κανενα θεμα :pardon: απλα επειδη αλογα=καταναλωση προσπαθω να βρω τροπους(εκτος απο το να ειμαι πιο συγκρατημενος)που να ειναι λιγοτερο δαπανηροι.Μπορει,λογικα βασικα θα εχετε δικιο απλα ρωτησα για να ξερω αν υπαρχει η επιλογη.οταν παω για το προγραμμα θα ρωτησω και εκει και αναλογα θα κρινω.Εσυ προγραμμα εχεις?τι μοντελο εισαι?

Link to comment
Share on other sites

καλα κανεις και ρωτας απλα εγω και ο Στεφανος ειπαμε τη γνωμη μας!!!

για εμενα μπορεις απλα να μην το πατησεις!

αν δεν μπορεις να κρατηθεις και δεν μπορεις οικονομικα να εισαι οκ πρεπει να δεις για κατι αλλο.

οχι εσυ ο καθενας μας. εχουν αναφερθει και μερικες φορες προβληματα, σε μοναδες ECU γιατι οι οδηγοι τους επαιζαν και αλλαζαν τα file ποιο συχνα απο οτι ανοιγαν τα παραθυρα!

Σχετικα με το αλλο που ρωτησες.

Golf 5 tsi αλλα "το μικρο" 122αρι δηλαδη. εχει μονο τουρμπο χωρις κομπρεσορα.

προγραμμα overload 40000+ χιλιομετρα χωρις προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

καλα κανεις και ρωτας απλα εγω και ο Στεφανος ειπαμε τη γνωμη μας!!!

για εμενα μπορεις απλα να μην το πατησεις!

αν δεν μπορεις να κρατηθεις και δεν μπορεις οικονομικα να εισαι οκ πρεπει να δεις για κατι αλλο.

οχι εσυ ο καθενας μας. εχουν αναφερθει και μερικες φορες προβληματα, σε μοναδες ECU γιατι οι οδηγοι τους επαιζαν και αλλαζαν τα file ποιο συχνα απο οτι ανοιγαν τα παραθυρα!

Σχετικα με το αλλο που ρωτησες.

Golf 5 tsi αλλα "το μικρο" 122αρι δηλαδη. εχει μονο τουρμπο χωρις κομπρεσορα.

προγραμμα overload 40000+ χιλιομετρα χωρις προβληματα.

Μαλιστα δηλαδη ευχαριστημενος.Και τωρα ποσα αλογα ειναι το golfaki?τιμη?αλλαξες τιποτα αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.