Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Λοιπον φιλτατε Puck για ρουφιανο δεν σε ειχα. Αλλα ρε φιλε με το που ανατιναξε κατι ο Overload αμεσως ρε στον τακο?! Μεχρι και τωρα που τελειωσε το σκηνικο ακομα το μουρμουρας δεν λες να σταματησεις! Δεν εισαι κραχτης κανενος εσυ, αντικειμενικη και αμερολυπτη ενημερωση προσφερεις μονο, BBC ενα πραγμα. Γενικοτερα παντως επειδη βλεπω πως κανενας βελτιωτης δεν παραδεχεται οτι ανατιναξε-κολλησε-εσπασε-στραβωσε το αμαξι κανενος, καντε μια βολτα απο τα ρεκτιφιε της αθηνας και εξηγειστε μου το εξής: Αφου τα βελτιωμενα δεν σπανε και τα μαμα σιγουρα δεν σπανε πως στο δι@οΛ0 εχει βρωμισει ο τοπος με block απο gti και απο tsi? Οι γιαγιαδες τα σπανε? Οι παπουδες τους πινουν το αιμα? Οι μηπως οι μηχανικοι που τα φτιαχνουν ειναι γκασμαδες και ξυραφιαζουν τις τουρμπινες. Α ρε καταραμενε παγουριτσα μου το εκλεισες το θεμα με τους συνεργειατζηδες και τους σουλβατζιδες. Πιαστε κολλητιλικια με τα ρεκτιφιε και η αληθεια θα σας φανερωθει σαν το αστρο της Βηθλεεμ!!

Link to comment
Share on other sites

με τι πιεση αερα εκανες την δυναμομετρηση φιλε μου???εχεις foto???

φορας 16αρες ζαντες ή 17???

17' ζαντες, πιεση αερα 1002.4

και η δυναμοετρηση στον τροχο ..

post-6986-126099919558_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

17' ζαντες, πιεση αερα 1002.4

και η δυναμοετρηση στον τροχο ..

post-6986-126099919558_thumb.jpg

Πολυ λογικη δυναμομετρηση σε νουμερα μιας και - λογικα - εχει γινει σε dynojet , απ οσο συμπεραινω .

Link to comment
Share on other sites

Πολυ λογικη δυναμομετρηση σε νουμερα μιας και - λογικα - εχει γινει σε dynojet , απ οσο συμπεραινω .

Ναι σε Dynojet εγινε η δυναμομετρηση και αν θυμαμαι καλα στην Μεταμορφωση ..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλτατε Puck για ρουφιανο δεν σε ειχα. Αλλα ρε φιλε με το που ανατιναξε κατι ο Overload αμεσως ρε στον τακο?! Μεχρι και τωρα που τελειωσε το σκηνικο ακομα το μουρμουρας δεν λες να σταματησεις! Δεν εισαι κραχτης κανενος εσυ, αντικειμενικη και αμερολυπτη ενημερωση προσφερεις μονο, BBC ενα πραγμα. Γενικοτερα παντως επειδη βλεπω πως κανενας βελτιωτης δεν παραδεχεται οτι ανατιναξε-κολλησε-εσπασε-στραβωσε το αμαξι κανενος, καντε μια βολτα απο τα ρεκτιφιε της αθηνας και εξηγειστε μου το εξής: Αφου τα βελτιωμενα δεν σπανε και τα μαμα σιγουρα δεν σπανε πως στο δι@οΛ0 εχει βρωμισει ο τοπος με block απο gti και απο tsi? Οι γιαγιαδες τα σπανε? Οι παπουδες τους πινουν το αιμα? Οι μηπως οι μηχανικοι που τα φτιαχνουν ειναι γκασμαδες και ξυραφιαζουν τις τουρμπινες. Α ρε καταραμενε παγουριτσα μου το εκλεισες το θεμα με τους συνεργειατζηδες και τους σουλβατζιδες. Πιαστε κολλητιλικια με τα ρεκτιφιε και η αληθεια θα σας φανερωθει σαν το αστρο της Βηθλεεμ!!

για το πρωτο πανω πανω δεν νομιζω να εισαι και κανενας κολλητος του αν εισαι συγγνωμη προκαταβοληκα...

οσων αφορα για τα μπλοκ...λες οοολα τα μπλοκ να ειναι απο σπασμενα μοτερ?δεν παιζει να ειναι απο τρακαρισμενα?

Link to comment
Share on other sites

για το πρωτο πανω πανω δεν νομιζω να εισαι και κανενας κολλητος του αν εισαι συγγνωμη προκαταβοληκα...

οσων αφορα για τα μπλοκ...λες οοολα τα μπλοκ να ειναι απο σπασμενα μοτερ?δεν παιζει να ειναι απο τρακαρισμενα?

Να σου πω, χλωμό το κόβω να είναι κολλητός του με τέτοια φάτσα! Αν τον ήξερε έστω και λίγο θα πρόσεχε τί έγραφε.

Αλήθεια βρε (παρτ)ούζοpower, εσύ πως βρέθηκες να ψάχνεις τα ρεκτιφιέ της Αθήνας και να βρίσκεις μπλοκ gti/tsi;

Μη μου πεις, το συνηθισμένο service των 10.000χλμ έβγαλε κι ένα φθαρμένο μπλοκ! Ωραίος...

Ρίξε πάντως μια ματιά σε αυτό: http://www.etuners.gr/index.php?s=13&t=181

Λες να χρειαστεί κι αυτό ρεκτιφιέ; Είναι κάπως καινούργιο βέβαια, αλλά δεν βαριέσαι.

Με την ίδια λογική που κατηγορείς τους πάντες για τα πάντα, κατηγόρησε κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει πολλά άτομα, δηλαδή το 70% τουλάχιστον να κάνουν μια αυτοκριτική (με την καλή έννοια) και για αυτό το λόγο παραθέτω μια φωτο-κουίζ:

http://s940.photobucket.com/albums/ad249/giannisgko/?action=view&current=photo-quiz.jpg

Ύστερα από την λύση του κουίζ όπου ο καθένας κρατάει την απάντηση για τον εαυτό του....και δεν χρειάζεται να δημοσιοποιηθούν οι πιθανές λύσεις.

Θα παρατηρήσουν όλοι όσοι ασχολούνται με το tuning ότι

α) θα έχουν ενα δυνατό αυτοκίνητο

β) χωρίς προβλήματα

γ) Με τα μόλις απαραίτητα χρήμματα χωρίς εξτρά σπατάλες

δ) θα βελτιωθεί η ψυχική τους ηρεμία

Δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο.....Επόμενο σεμινάριο όποτε υπάρξει κάποιο update..... ;)

Καλή συνέχεια..

Τελος να πω ότι το συγκεκριμένο φωτο-κουίζ έχει συζητηθεί παρα μα πάρα πολύ τελευταία αλλά πέρα από την σωστή λύση

λίγα άτομα που βρήκαν την απάντηση από την αρχή είδαν τα αποτελέσματα που προανέφερα...

Edited by asevastos
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει πολλά άτομα, δηλαδή το 70% τουλάχιστον να κάνουν μια αυτοκριτική (με την καλή έννοια) και για αυτό το λόγο παραθέτω μια φωτο-κουίζ:

http://s940.photobucket.com/albums/ad249/giannisgko/?action=view&current=photo-quiz.jpg

Ύστερα από την λύση του κουίζ όπου ο καθένας κρατάει την απάντηση για τον εαυτό του....και δεν χρειάζεται να δημοσιοποιηθούν οι πιθανές λύσεις.

Θα παρατηρήσουν όλοι όσοι ασχολούνται με το tuning ότι

α) θα έχουν ενα δυνατό αυτοκίνητο

β) χωρίς προβλήματα

γ) Με τα μόλις απαραίτητα χρήμματα χωρίς εξτρά σπατάλες

δ) θα βελτιωθεί η ψυχική τους ηρεμία

Δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο.....Επόμενο σεμινάριο όποτε υπάρξει κάποιο update..... ;)

Καλή συνέχεια..

Τελος να πω ότι το συγκεκριμένο φωτο-κουίζ έχει συζητηθεί παρα μα πάρα πολύ τελευταία αλλά πέρα από την σωστή λύση

λίγα άτομα που βρήκαν την απάντηση από την αρχή είδαν τα αποτελέσματα που προανέφερα...

Eτσι ειναι τα πραγματα και συμφωνω απολυτα με το ποστ σου... πολλες φορες η πονηρια καποιων , σε συνδιασμο με την αγνοια καποιων αλλων , με την αδυναμια αναλυτικης ικανοτητας που ειναι συνεπεια αφελειας μεχρι και αναλφαβιτισμου , κανουν πολυ δυσνοητο τελικα το γεγονος οτι "ΕΝΑ ΚΙ ΕΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΥΟ" . Κι ομως τα πραγματα ειναι τοσο απλα , οσο η απλουστατη αυτη προσθεση ...

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ειναι τα πραγματα και συμφωνω απολυτα με το ποστ σου... πολλες φορες η πονηρια καποιων , σε συνδιασμο με την αγνοια καποιων αλλων , με την αδυναμια αναλυτικης ικανοτητας που ειναι συνεπεια αφελειας μεχρι και αναλφαβιτισμου , κανουν πολυ δυσνοητο τελικα το γεγονος οτι "ΕΝΑ ΚΙ ΕΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΥΟ" . Κι ομως τα πραγματα ειναι τοσο απλα , οσο η απλουστατη αυτη προσθεση ...

Σ Ε Π Α Ρ Α Δ Ε Χ Ο Μ Α Ι.......(α' σκέλος)

Τ Α Λ Ο Γ Ι Α Ε Ι Ν Α Ι Π Ε Ρ Ι Τ ΤΑ (β' σκέλος plus Μαρινέλλα)

Καλές γιορτές σε όλους.........

Link to comment
Share on other sites

και τα τελευταία νέα απο το dyno.....

dynob.png

Τα νούμερα δεν φαίνονται καλά. Οι καμπύλες είναι τέλειες!

Να φανταστώ etuners;

Link to comment
Share on other sites

Λιγο άσχετο αλλά επείδή εδω ξεκίνησε......

Κανονίζετε συνάντηση του γνωστου "Club" του αεροδρομίου......

Για να μαζευομαστε!......"σκουριασαμε".....ανεμενω PM απο τους γνωστους!

Link to comment
Share on other sites

17' ζαντες, πιεση αερα 1002.4

και η δυναμοετρηση στον τροχο ..

post-6986-126099919558_thumb.jpg

ωραια νουμερα..

εκει ειμαι και εγω.209,9 αλογα με 30,5 ροπη..τροχο εχω 185,7 αλλα μαλλον παιζει και ρολο ο ανταπτορας της forge...(αλλα δεν τον βγαζω.μου αρεσουν οι καγκουριες... sillyhorse1rb5.gif )

τωρα λεω να βγααλω και τον πνιχτη....

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

θα διορθωθεί σύντομα new_killother.gif

.................. http://img94.imagesh...us/i/dynoa.png/

Πολύ ωραίο!!!

Εξαιρετικά γραμμικό όπως μας έχουν συνηθίσει οι etuners!

Να το χαίρεσαι το αμάξι σου! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο!!!

Εξαιρετικά γραμμικό όπως μας έχουν συνηθίσει οι etuners!

Να το χαίρεσαι το αμάξι σου! :pardon:

Σε ευχαριστώ....όντως έγινε δυνατό και γραμμικό σε όλο το φάσμα των στροφών χωρίς να επηρεάζεται από τις 18αρες....

Τα άλογα και η ροπή είναι αποτέλεσμα μιας μέσης λύσης όπου εκτός ότι είναι λειτουργική είναι και ασφαλής με πολύ πλούσια μείγματα !!

Link to comment
Share on other sites

θα διορθωθεί σύντομα new_killother.gif

.................. http://img94.imageshack.us/i/dynoa.png/

να υποθεσω πως εβαλες εισαγωγη-εξατμιση χωρις νεες ρυθμισεις, γτ εγω μονο προγραμμα εχω 29 κιλα ροπης και 210 αλογα απο etuners!!!

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω πως εβαλες εισαγωγη-εξατμιση χωρις νεες ρυθμισεις, γτ εγω μονο προγραμμα εχω 29 κιλα ροπης και 210 αλογα απο etuners!!!

Μήπως εσύ έχεις το νέο tsi με τα 160? Η καινουρια τροφοδοσια επιτρέπει μεγαλύτερη ροπή με ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εσύ έχεις το νέο tsi με τα 160? Η καινουρια τροφοδοσια επιτρέπει μεγαλύτερη ροπή με ασφάλεια.

οχι 5αρι μοντελο 2009... αλλα και μαμα ειχε διαφορα!!! 164,5 αν θυμαμαι κλ!!! πλ για 140αρι νμζ...

Edited by panos18
Link to comment
Share on other sites

θα διορθωθεί σύντομα new_killother.gif

.................. http://img94.imageshack.us/i/dynoa.png/

καλοταξιδο να ειναι...

να σημειωσω οτι κ η αισθηση που σου δινει οταν το οδηγας ειναι πολυ καλη...πολυ γραμμαικο κ ωραιο!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους με τα απο καιρο απραξιας...!!!!!

ο μοναδικος λογος που μπηκα να γραψω ειναι για να ευχαριστησω πολυ δημοσια τον κριτωνα και τον στελιο για την μελετη - δουλεια που κανανε 2 βδομαδες που ειχανε το αμαξι μου...!

κοψιματα τελος ακομα και με πατηματα απο 1000 στροφες μεχρι κοφτη...με 4η 5η ακομα και με 6η ταχυτητα.

ουτε ιχνος safe modes και οποιασδηποτε δυσλειτουργιας...!

πιεσεις 1.75 οβερ με 1.55 σταθερη στις μεσεες και 1.3 στις 7000 στροφες!

αν παμε συντομα δυναμομετρο θα ανεβει δυναμομετρηση απο τα παιδια!

καλες γιορτες σε ολους και καλη χρονια να εχουμε!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους με τα απο καιρο απραξιας...!!!!!

ο μοναδικος λογος που μπηκα να γραψω ειναι για να ευχαριστησω πολυ δημοσια τον κριτωνα και τον στελιο για την μελετη - δουλεια που κανανε 2 βδομαδες που ειχανε το αμαξι μου...!

κοψιματα τελος ακομα και με πατηματα απο 1000 στροφες μεχρι κοφτη...με 4η 5η ακομα και με 6η ταχυτητα.

ουτε ιχνος safe modes και οποιασδηποτε δυσλειτουργιας...!

πιεσεις 1.75 οβερ με 1.55 σταθερη στις μεσεες και 1.3 στις 7000 στροφες!

αν παμε συντομα δυναμομετρο θα ανεβει δυναμομετρηση απο τα παιδια!

καλες γιορτες σε ολους και καλη χρονια να εχουμε!

Good news!

Καλο-τάξιδο mister apostoli!

Αντε και τα 300!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.