Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Πολύ καλά νούμερα ροπής και ιπποδύναμης!

Γιατί όμως κόψατε τόσο νωρίς τη μέτρηση?

Επίσης, δεν είναι ήδη πολύ πλούσιο στο 0,76?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νούμερα ροπής και ιπποδύναμης!

Γιατί όμως κόψατε τόσο νωρίς τη μέτρηση?

Επίσης, δεν είναι ήδη πολύ πλούσιο στο 0,76?

Το κόψαμε για να μην βγάλει 330+ :p

0,76 μία χαρά πλούσιο είναι αλλά για όχι πάνω από 3-4 συνεχόμενα πατήματα εκτός κι αν είναι βράδυ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Το κόψαμε για να μην βγάλει 330+ :p

0,76 μία χαρά πλούσιο είναι αλλά για όχι πάνω από 3-4 συνεχόμενα πατήματα εκτός κι αν είναι βράδυ! ;)

μπραβο φιλε παντα τετοια!

Link to comment
Share on other sites

μπράβο φίλε Νίκο ,έχετε κάνει πολύ καλη δουλεια :thumbsup:

εάν το έλεγε κάποιος αυτο το νουμερο πριν 2 χρονια για αυτο το κινητηρα θα τον περναγανε για τρελό ....

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για το αμάξι και εύχομαι πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα.

Θα ήθελα να σε ρωτήσω στα 1,65ob - 1.60ct με 95άρα βενζίνη πόση ροπή και άλογα να υπολογίζουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για το αμάξι και εύχομαι πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα.

Θα ήθελα να σε ρωτήσω στα 1,65ob - 1.60ct με 95άρα βενζίνη πόση ροπή και άλογα να υπολογίζουμε ?

Το ανακάλυψα από μόνος μου τελικά :)

Link to comment
Share on other sites

Πολλές καλησπέρες. Είμαι κάτοχος Golf mk5 tsi 140ps και έχω κάποιες απορίες. Διάβασα πολλά ποστ όσο αφορά το αν με πρόγραμμα μπορεί το συγκεκριμένο μοντέλο να φτάσει τους 200ps αλλά τα ποστ είναι πολύ παλιά. Γι'αυτό θα θέσω νέα ερωτήματα μιας και είμαι άσχετος όσο αφορά μηχανικά. Θέλω να βελτιώσω το αυτοκίνητο εννοώ με πρόγραμμα. Στην σημερινή περίοδο που βρισκόμαστε ποια είναι η ιπποδύναμη που μπορώ να φτάσω με πρόγραμμα και ποια είναι πάνω κάτω η τιμή(απευθύνθηκα στο φόρουμ και όχι σε προγραμματιστές γιατί ως συνήθως για να πουλήσουν λένε παπάρες). Και αν χρειάζετε με το πρόγραμμα να αναβαθμίσω κι'άλλα πράγματα έτσι ώστε να είμαι οκ όσο αφορά μηχανικά και οδική συμπεριφορά. Συγνώμη για το μεγάλο κουραστικό κείμενο.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές καλησπέρες. Είμαι κάτοχος Golf mk5 tsi 140ps και έχω κάποιες απορίες. Διάβασα πολλά ποστ όσο αφορά το αν με πρόγραμμα μπορεί το συγκεκριμένο μοντέλο να φτάσει τους 200ps αλλά τα ποστ είναι πολύ παλιά. Γι'αυτό θα θέσω νέα ερωτήματα μιας και είμαι άσχετος όσο αφορά μηχανικά. Θέλω να βελτιώσω το αυτοκίνητο εννοώ με πρόγραμμα. Στην σημερινή περίοδο που βρισκόμαστε ποια είναι η ιπποδύναμη που μπορώ να φτάσω με πρόγραμμα και ποια είναι πάνω κάτω η τιμή(απευθύνθηκα στο φόρουμ και όχι σε προγραμματιστές γιατί ως συνήθως για να πουλήσουν λένε παπάρες). Και αν χρειάζετε με το πρόγραμμα να αναβαθμίσω κι'άλλα πράγματα έτσι ώστε να είμαι οκ όσο αφορά μηχανικά και οδική συμπεριφορά. Συγνώμη για το μεγάλο κουραστικό κείμενο.

Το αμαξι μαμα το 140αρι, σε δυναμομετρο maha είναι γυρω στα 150άλογα! Και οι επιλογες σου είναι...

http://www.vwclub.gr...showtopic=54191

σε οτι αναφερει ο midkin υπολογιζε λίγο λιγοτερα άλογα γιατι τα 5αρια εχουν καποιες διφορες απο τα ροκο κ τα 6αρια!

επισης αν θες να βαζεις και 95αρα υπολογιζε καμια 10αρια άλογα παρακατω!

Edited by FANIS-TSI-
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει σήμερα συνεργείο golfάκι 1.4 tsi που πάει για BT με κλειστό μοτέρ, ευελπιστώντας να γίνει το δυνατότερο 1.4 tsi με κλειστό μοτέρ!

Για να δούμε τι θα δούμε! :)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο turbo θα φοράει;

Edit:5αρι η 6αρι το golf?

Αν γνωριζεις ανάφερε και τι περιφερειακά θα φοράει.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ξέρω τι από όλα αυτά είναι ανακοινώσημο από ιδιοκτήτη ή/και το βελτιωτή, θα αφήσω να ποστάρει κάποια στιγμή ο ιδιοκτήτης!

Πάντως, αν και αισιόδοξα όλα αυτα, θα ρυθμιστεί να παίζει 320-340!

Link to comment
Share on other sites

αντε καλη τυχη...με κλειστο μοτερ!!!θα εχουμε φανταζομαι τρελες εξελιξεις να σχολιαζουμε...δωσε τροφη στους καρχαριες!!!!λολ

Link to comment
Share on other sites

Εδώ σκέφτομαι να το κάνω σφυρήλατο και αναρωτιέμαι... Είναι σίγουρο πως οι μπιέλες που θα βάλω θα αντέχουν περισσότερο από τις μαμά; :p

Link to comment
Share on other sites

σαφως αφου θα ειναι καλυτερη ποιοτητας και ποιο χοντρες...το θεμα ειναι και τα πιστονια να ειναι σφυρηλατα ομως μην την πατησεις απο εκει..ουκ ολιγοι τσιγκουνευτηκαν στην αρχη και την πληρωσαν μετα....και ενα καλο σετ ελατηριων και εισαι κομπλε για αρχη...κανα εκεντροφορο θα βαλετε???στροφαλο σφυρηλατο??? λολ το βλεπω το μοτε να κανει περισσοτερο απτην καροτσα....λολ

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι παιδια.το ολο προτζεκτ το εχει αναλαβει ο μαμμος autotechnica.και τον προγραμματισμο ο κριτωνας.το αμαξι θα ειναι ετοιμο απο βδομαδα.οποτε θα εχουμε και τις πρωτες φοτο.τωρα το ρυθμισμα θα το δουμε ποτε μπορει ο κριτωνας.δεν με ενδιεφερουν τοσο τα νουμερα αλλα μια ωραια καμπυλη με δυναμη παντου.για οτι αποριες εχετε εδω ειμαι να βοηθησω.το τουρμπο ειναι td-05 big 16g.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερουμε τιποτα.ο κριτωνας κατι εχει στο μυαλο του σιγουρα.δεν θελω να λεω μεγαλα λογια.να εχουμε υγεια να πανε ολα καλα και οτι θελει ας βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος! Μπραβο Θεμη αντε με το καλο ευχομαι και καλα σκισιματα και απροβληματιστα φιλε. Παντως η τουρμπινα αυτη ειναι για 350 αλογα απο τι ειδα στο google. Aναρωτιεμε δλδ με σφυρι ποσα να παει αυτο το μοτερ..

Edited by GIANNIS_KAN
Link to comment
Share on other sites

πως και δεν βαζεις τουρμπινα απτα αλλα μοτερ του ομιλου?

οπως? αν γινει σφυριλατο πιστευω οτι μπορει να δει με αυτο το τουρμπο και 400hp ωστοσο δεν ξερω μετα τι γινετε απο καυσιμο...

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν την εχω ξανακουσει στα αυτοκινητα του ομιλου στο λεω για να εχεις καποια σιγουρα βαση για το μετα.....πχ κο3-κο4 garret ,gt28rs-3076,ειναι ποιο περπατημενες λυσεις...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.