Jump to content
whitesnakexj

Ηχος Σε Polo

Recommended Posts

Σε λιγες μερες μου ερχεται αυτο για το touareg μου

6092_1.jpg

και θα περισεψει αυτο

1f9e_12.jpg

Θα μπορεσει να μπει στο polaκι μου εαν βγαλω και την θηκη απο κατω?

Εναν ανταπτορα νομιζω πως χρειαζεσε και θα γινει η δουλεια. Απο θεμα χωρου εχω δει καμποσα 6N2 με 2 din οθονη εκει οποτε λογικα χωραει.

Link to comment
Share on other sites

Εναν ανταπτορα νομιζω πως χρειαζεσε και θα γινει η δουλεια. Απο θεμα χωρου εχω δει καμποσα 6N2 με 2 din οθονη εκει οποτε λογικα χωραει.

υπάρχει βάση και μπένει no problem :huh:

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σε μέγεθος 2 ντιν θα μπεί και θα πει και ένα τραγούδι!!!

Το θέμα είναι αν θές πραγματικά να το βάλλεις μιας και στο εμπόριο κυκλοφορούν 100αδες πηγές 1ντιν που είναι πολύ καλήτερες!!!

its your choise!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σε μέγεθος 2 ντιν θα μπεί και θα πει και ένα τραγούδι!!!

Το θέμα είναι αν θές πραγματικά να το βάλλεις μιας και στο εμπόριο κυκλοφορούν 100αδες πηγές 1ντιν που είναι πολύ καλήτερες!!!

its your choise!

+10000

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και απο εμενα.Εχω διαβασει απειρα πραγματα για το car gps.Εχω ενα πολο 9ν3 2006 αγορα και θελω να αγορασω απο τον witson αυτο το product http://www.witson.com/view_pro.php?id=1424.To παραπανω ειναι το καταληλλο ή αυτο

http://www.witson.com/view_pro.php?id=1340 ?Δεν μπορω να βγαλω ακρη με τπτ .Οποιος μπορει να με φωτισει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και απο εμενα.Εχω διαβασει απειρα πραγματα για το car gps.Εχω ενα πολο 9ν3 2006 αγορα και θελω να αγορασω απο τον witson αυτο το product http://www.witson.com/view_pro.php?id=1424.To παραπανω ειναι το καταληλλο ή αυτο

http://www.witson.com/view_pro.php?id=1340 ?Δεν μπορω να βγαλω ακρη με τπτ .Οποιος μπορει να με φωτισει.

το 2ο...το 1ο δεν μπαίνει....είναι...για για γκολ και έχει στρογγυλεμένες άκρες...και δυστυχώς δεν μπαίνει...

υπάρχει και μία καινούργια λύση...από την VW σαν αξεσουαρ για το πολο...αλλά είναι ουσιαστικά το RCD200 με bluetooth,USB,AUX....

δες και αυτό....

link

το ζαχαρώνω εδώ και μία εβδομάδα...αλλά δεν ξέρω....το φοβάμαι λόγο Κίνας...αν και τα παιδιά που βάλαν αντίστοιχα συστήματα σε γκολφ....δεν έχουν προβλήματα...!

Edited by chp
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και μία καινούργια λύση...από την VW σαν αξεσουαρ για το πολο...αλλά είναι ουσιαστικά το RCD200 με bluetooth,USB,AUX....

Και να σου πω τωρα κατι...που μπορουμε να το δουμε αυτο που λες πιο πανω?

Link to comment
Share on other sites

Και να σου πω τωρα κατι...που μπορουμε να το δουμε αυτο που λες πιο πανω?

BCL_6Q0051228.jpg

βασικά είναι λίγο ακριβό (περίπου 320-350¤)...και με χαλάν πολύ τα ασημένια κουμπάκια.... :);)

λογικά παραγγελία από την αντιπροσωπεία....και από το εβαυ...

είναι στην επίσημη σελίδα των αξεσουάρ...αλλά το παραγγέλνεις από εκεί ...μόνο αν μένεις Γερμανία tongue.gif

Edited by chp
Link to comment
Share on other sites

BCL_6Q0051228.jpg

βασικά είναι λίγο ακριβό (περίπου 320-350¤)...και με χαλάν πολύ τα ασημένια κουμπάκια.... :o:lol:

λογικά παραγγελία από την αντιπροσωπεία....και από το εβαυ...

είναι στην επίσημη σελίδα των αξεσουάρ...αλλά το παραγγέλνεις από εκεί ...μόνο αν μένεις Γερμανία tongue.gif

Α οκ καταλαβα...να 'σαι καλα φιλε μου...θα το ψαξω λιγο ακομα γενικα γιατι θελω κατι τετοιο στο αμαξι...τα ασημενια κουμπακια ειναι λιγο καπως αν εχεις διαφορετικο χρωμα στο εσωτερικο.Στο GTI θα πηγαινε παρα πολυ γιατι εχει αρκετες λεπτομεριες ασημενιες...οποτε δεν θα εχανε πολλα... :cry:

ευχαριστω παντως...

Edited by zanos21
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος την τιμή των ηχείων θέματος (συμπεριλαμβανομένης και της εργάσιας)?Ευχαριστώ για την προσοχή σας.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος την τιμή των ηχείων θέματος (συμπεριλαμβανομένης και της εργάσιας)?Ευχαριστώ για την προσοχή σας.

για τιμή δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια...

Εδω φαίνεται κάποιος τρόπος τοποθέτησης και το συνολικό κόστος για τα 2 ηχεία πίσω είναι γύρω στα 60-70 ευρώ...γερμανίας

αλλά το θέμα είναι αν γίνεται να μπουν στις μαμα θέσεις( και τα 4 )...link

αν δεν κάνω λάθος με μόνο τα 4 μπροστά ηχεία η επένδυση της πίσω πόρτας είναι διαφορετική...δεν έχει δηλ την θέση για το τουιτερακι...η θέση του κυρίως ηχείου, με επιφύλαξη, νομίζω πως υπάρχει...

επίσης στο δικό μου τουλάχιστον δεν υπάρχει καλωδίωση...για τα πίσω ηχεία...οπότε θα πρέπει να υπολογίσεις και το κόστος αυτής της διαδικασίας...

για την ιστορία, πολό μαμά με 8 ηχεία δεν παίζει να βρεις στην ελλάδα...γιατί τα έβαζαν μόνο σε συνδυασμό με ένα απαράδεχτο μονόχρωμο ναβι... thumbsdown.gif

Edited by Πάρης
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος την τιμή των ηχείων θέματος (συμπεριλαμβανομένης και της εργάσιας)?Ευχαριστώ για την προσοχή σας.

βασικά φίλε μου δεν υπάρχει καλωδίωση στις πίσω πόρτες και ούτε είναι ανοιχτές οι εγκοπές για να βγαίνει ο ήχος...(τουλάχιστον στο δικό μου που είναι 3θυρο)

οπότε πρέπει να υπολογίσεις το κόστος καλωδίωσης και δημιουργίας τρυπών(αν δεν τις κάνεις μόνος σου)...

τώρα για την τελική τιμή εξαρτάται και τι ηχεία θα βάλεις και πόσα θα θέλει ο μάστορης που θα στα τοποθετήσει :good::yahoo::thumbsup: ...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στην Καβάλας στα μεταχειρισμένα. Μετά τη γέφυρα της Θηβών στο δεξί σου χέρι είναι μια Eurobank εκεί μέσα είναι και ο Μεϊντάνης με τα μεταχειρισμένα. Από εκεί είχα πάρει και τις δικές μου.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα όποιος γνωρίζει να μου πει πόσα εκατοστά ηχεία πρέπει να βάλω για να ταιριάζουν ακριβώς στις θέσεις του ηχείου στις πίσω πόρτες του 9Ν3.. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να βάλω πίσω ηχεία στο Polακι.Ξέρετε μήπως τι ηχεία χωράει στις πλαϊνές υποδοχές?

Αδερφε εχθές έβαλα Kenwood 200 watt 2 δρομων 65 ευρώ. Να ξέρεις ότι θα κλειδώσει το cd player κια θα ζηταει κωδικο όπως την πάτησα εγώ εχθές και πρέπει να πάς σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα της vw να σου δώσουνε online τον τετραψήφιο κωδικο γιατι το βιβλίο δεν τον αναγράφει.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε εχθές έβαλα Kenwood 200 watt 2 δρομων 65 ευρώ. Να ξέρεις ότι θα κλειδώσει το cd player κια θα ζηταει κωδικο όπως την πάτησα εγώ εχθές και πρέπει να πάς σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα της vw να σου δώσουνε online τον τετραψήφιο κωδικο γιατι το βιβλίο δεν τον αναγράφει.

Όχι απαραίτητα εμένα μου τον έχει γράψει χειρόγραφα στο έντυπο του αυτοκινήτου ο Φιλοσίδης. Έλεγξε το πριν πας.

Μια ερώτηση και απο εμένα βάση είχε μέσα απλά αγόρασες ηχεία σωστα;;

Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα εμένα μου τον έχει γράψει χειρόγραφα στο έντυπο του αυτοκινήτου ο Φιλοσίδης. Έλεγξε το πριν πας.

Μια ερώτηση και απο εμένα βάση είχε μέσα απλά αγόρασες ηχεία σωστα;;

Ναι σωστά απλά επέλεξα αυτά απο 3-4 που μου πρότεινε ,και το αλλο που ξέχασα καλώδια δεν είχε περασμένα για πίσω μου περάσανε γραμμές τα πεδια εκεί απο το μαγαζί.

Όσο για αυτο που λες σχετικά με τον κωδικό οτι εσένα σου τον έγραψε στο βιβλίο εμένα δεν τον έκανε και μου είπε οτι δεν τους δινουνε πλέον η μάλλον καλύτερα δεν αναγράφονται για λόγους ασφαλείας. ???

Link to comment
Share on other sites

Sakisr τα ηχεία τα έβαλες στην εργοστασιακή θέση πίσω έτσι δεν είναι; Βάσεις είχε ή όχι. Φιλος με Ibiza που κοίταξε δεν είχε ούτε τις βάσεις ούτε φυσικά την καλωδίωση. Αν μπορείς να γράψεις πόσο σου πήγε σύνολο με την εργασία και σε ποιο κατάστημα πήγες θα σου ήμουν υπόχρεος.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικα! Ενας φιλος μου χαριζει 2 Alpine καινουρια 10" και ρωω μηπως τα παιρνει το Polaκι!

*Και εμενα εχει τον κωδικο στο manual.

Για να περασουν καλωδια πεφτει πολυ ξηλωμα? Δεν με πολυψηνει να δω να το ξεγμνωνουν στην βρεφικη του ηλικα! :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.