Jump to content
zafevolution

[Polo 6R] Απογραφή

Απογραφή Polo 6R  

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Μια και αυτή τη περίοδο έχουμε απογραφή πληθυσμού είπα να κάνουμε μια αντίστοιχη απογραφή για τα Polo 6R.
Οπότε θα δούμε τι παίζει πιο πολύ και θα βοηθήσει και τους καινούριους αγοραστές σε πιθανές απορίες τους.

Η ψηφοφορία αναφέρεται σε αυτούς που έχουν ήδη Polo 6R, είτε περιμένουν να έρθει (οποιαδήποτε έκδοσης FSI, TSI, GTI, TDI) και όχι στο τι μας αρέσει και τι θα παίρναμε.
Για τους κατόχους, η ψήφος είναι υποχρεωτική αλλιώς θα βγει ενα δεινόσαυρος απο τη οθόνη και θα κατουρήσει το PC :p

Όσοι δεν έχουν Polo 6R και θέλουν να δουν τα αποτελέσματα πατάνε στο κουμπί View Results - Null Vote

Προσοχή με τα χρώματα γιατί τα έβαλα όλα! Μεταλλικά, απλά , περλέ είναι όλα εκεί.

Επίσης για μια περίοδο υπήρχει και το 1.6 TDi αλλά σταμάτησε να διατίθεται και για αυτό δεν το έβαλα.

Φυσικά θα γίνει και η απαραίτητη συζήτηση επί του θέματος για το ποιος είναι πιο σπάνιος! :p

Άντε και καλά αποτελέσματα! grin.png

 

 

Edit (25/9/2013):

Προστέθηκαν οι κινητήρες 1.2 TSI (90PS), 1.4 TSI (140 PS) και 1.6 TDI (90 PS)
Προστέθηκε το χρώμα Μπλε Silk (2Β) της έκδοσης GT

Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

Δεν περίμενα ότι θα είμασταν τόσοι πολλοί με dsg. Τελικά το λευκό όντως είναι το χρώμα που του πάει.

Ναι ναι.

Βέβαια στα DSG πρέπει να αναφέρουμε ότι το GTI έρχεται μόνο με dsg.

Το μόνο σίγουρο μέχρι στιγμής είναι ότι πάνω από το 1/3 έχουν DSG με τη θέληση τους (αν βγάλουμε τα GTI)

To λευκό φαίνεται να κυριαρχεί στα χρώματα και με δεύτερο το κόκκινο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας γραφω αναστατωμενος και προσεξτε μην την παθετε οπως εγω... οταν ειδα αυτη την ψηφοφορια στην αρχη γελασα και την σνομπαρα και μολις εκλεισα το παραθυρο για να μπω αλλου αρχισαν να τρεχουν κατι νερα πισω απο την οθονη του υπολογιστη... επειδη ηρθε στο μυαλο μου αυτο :

Για τους κατόχους, η ψήφος είναι υποχρεωτική αλλιώς θα βγει ενα δεινόσαυρος απο τη οθόνη και θα κατουρήσει το PC

δεν ηθελα να το ρισκαρω αλλο και επεστρεψα γρηγορα να απαντησω!!!!!!!!

χεχε! πολυ εξυπνη ιδεα! το gti ειναι το 1.4 ? μηπως επρεπε να φαινεται? θα μου πεις βεβαια αν καποιος το εχει θα ξερει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ και τα αλογα και τα κυβικα :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας γραφω αναστατωμενος και προσεξτε μην την παθετε οπως εγω... οταν ειδα αυτη την ψηφοφορια στην αρχη γελασα και την σνομπαρα και μολις εκλεισα το παραθυρο για να μπω αλλου αρχισαν να τρεχουν κατι νερα πισω απο την οθονη του υπολογιστη... επειδη ηρθε στο μυαλο μου αυτο :

Για τους κατόχους, η ψήφος είναι υποχρεωτική αλλιώς θα βγει ενα δεινόσαυρος απο τη οθόνη και θα κατουρήσει το PC

δεν ηθελα να το ρισκαρω αλλο και επεστρεψα γρηγορα να απαντησω!!!!!!!!

χεχε! πολυ εξυπνη ιδεα! το gti ειναι το 1.4 ? μηπως επρεπε να φαινεται? θα μου πεις βεβαια αν καποιος το εχει θα ξερει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ και τα αλογα και τα κυβικα :sorcerer:

χαχα :D

Ε νομίζω πως είναι αρκετά φανερό για το ποιο είναι το GTI

Δεν θέλει και πολύ :tongue:

Link to comment
Share on other sites

ψήφισα\!!!

Όποιος έχει βαρεθεί τα bi - xenon και την ηλιοροφή, μπορεί να τα ανταλλάξει με το δικό μου!!!

Έχει πολλά θετικά ... Δεν υπάρχει περίπτωση να πάθεις ηλίαση....Δεν θα τυφλώνεις τους άλλους στο δρόμο....και πολλά αλλαααααα!!!tongue.pngtongue.pngtongue.png

Link to comment
Share on other sites

ψήφισα\!!!

Όποιος έχει βαρεθεί τα bi - xenon και την ηλιοροφή, μπορεί να τα ανταλλάξει με το δικό μου!!!

Έχει πολλά θετικά ... Δεν υπάρχει περίπτωση να πάθεις ηλίαση....Δεν θα τυφλώνεις τους άλλους στο δρόμο....και πολλά αλλαααααα!!!tongue.pngtongue.pngtongue.png

xenon ναι συμφωνω

ηλιοροφη ομως συνειδητα οχι ...

Edited by GiorgioPap - GTI
Link to comment
Share on other sites

xenon ναι συμφωνω

ηλιοροφη ομως συνειδητα οχι ...

ηλιοροφή γαμάει αν και δεν έχω γιατί είσαι αντίθετος?:yahoo:

είχα κάποτε και σου το υπογράφω ότι είναι τέλεια!

τα bi-xenon πραγματικά δεν έχω ιδέα τι είναι εγώ έχω κανονικά xenon :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσεις μέχρι τώρα:

Το 33,3% περίπου έχει DSG από επιλογή του.

Το 33,3% από τα Polo είναι GTI

To 50% από τα Polo είναι λευκο

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους εκεί που ούτε 1 στους 10 δεν αγόραζε αυτόματο τώρα φτάνουμε στο 35% περίπου. Και αυτό εν μέσω κρίσης σωστά. Γιατί το αυτόματο έχει 1.500 ευρώ παραπάνω.

Φυσικά σε αυτό συνέβαλε καθοριστικά και η βελτίωση των αυτόματων και το εξαιρετικό DSG με τις καινοτομίες του.

Εύγε Έλληναρα...........

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε στην δημοσκοπηση τριπορτο η πενταπορτο.

Επειδή αυτό αφορά όλα τα αυτοκίνητα, θεωρώ ότι δεν χρειάζεται στη συγκεκριμένη ψηφοφορία.

Άσε που δεν παίρνει 4η ερώτηση η ψηφοφορία..

Αλλά έχω στα σκαριά μια γενική ψηφοφορία επί του θέματος.

Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

Βαλτε στην δημοσκοπηση τριπορτο η πενταπορτο.

Πολυ καλη σκεψη!

Στην επομενη δημοσκοπηση λοιπον...

Edited by iorgos
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσεις μέχρι τώρα:

Το 33,3% περίπου έχει DSG από επιλογή του.

Το 33,3% από τα Polo είναι GTI

To 50% από τα Polo είναι λευκο

Οι νέοι έχουν ψηφίσει?

Μέχρι στιγμής σε δείγμα 95 αυτοκινήτων έχουμε:

Δημοφιλέστερο χρώμα το άσπρο με μεγάλη διαφορά (46,32%) και ακολουθούν το μαύρο περλέ (16.84%) και το κόκκινο (14,74%).

Το 30.53% έχει GTI

To 19.69% έχει DSG από επιλογή του (δεν μετράνε τα GTI γιατί δεν έχουν τη δυνατότητα επιλογής)

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε διαφύγει τελείως αυτό, έτοιμο!

 

Please confirm!

 

Συγγνώμη για την καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ο κινητήρας 1.6 tdi bluemotion!

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας με λευκο TDI bluemotion !!! Φανταστειτε πως δεν ηθελα λευκο αλλα με τον καιρο μ αρεσει ολο και περισσοτερο .. Να τα χαιρομαστε ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω να δω αν ο O.P. θα το ενημερώσει, εναλλακτικά θα το επεξεργαστώ εγώ και θα προσθέσω τα υπόλοιπα

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.