Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Γεια χαρά

Εχω Golf V 140hp 2007.

Εχει βάλει κάποιος REVO για κάποιο καιρό τώρα, για να μας πει από κατανάλωση πως πάει?

Καίει και με νορμαλ οδήγηση παραπάνω ή μόνο όταν το πατάς ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος εάν υπάρχει κάποια αντιπροσωπία VW στην αθηνα που να σου βάζει προγραμμα(π.χ revo) και να σ παρέχει και εγγυηση?κατι ειχα ακουσει για τον φιλοσιδη..

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος εάν υπάρχει κάποια αντιπροσωπία VW στην αθηνα που να σου βάζει προγραμμα(π.χ revo) και να σ παρέχει και εγγυηση?κατι ειχα ακουσει για τον φιλοσιδη..

Κάνε zoom στον χάρτη στην περιοχή της Αθήνας για να δεις τους αντιπρόσωπους τις Revo http://revotechnik.com/locateDealer/greeceDealers.aspx .

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος εάν υπάρχει κάποια αντιπροσωπία VW στην αθηνα που να σου βάζει προγραμμα(π.χ revo) και να σ παρέχει και εγγυηση?κατι ειχα ακουσει για τον φιλοσιδη..

Το εκανε και η Autonet στην Βαρης-Κορωπιου. Δεν ξερω αν το κανει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..μόλις γύρισα από την cargate...πολύ καλή εξυπηρέτηση..το θέμα είναι άλλο...έχω κάνει 20 χλμ με το πρόγραμμα αλλά δεν είδα και τις τεράστιες διαφορές..μου είπαν όμως να κάνω 50-60 για το λεγόμενο adaptation που πρέπει να κάνει ο εγκέφαλος...η ερώτηση μου είναι..τελικά μετά τα απαιτούμενα χλμ θα υπάρχει αυτή η αισθητή διαφορά πού όλοι αναφέρουν???

Edited by vasilis77
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..μόλις γύρισα από την cargate...πολύ καλή εξυπηρέτηση..το θέμα είναι άλλο...έχω κάνει 20 χλμ με το πρόγραμμα αλλά δεν είδα και τις τεράστιες διαφορές..μου είπαν όμως να κάνω 50-60 για το λεγόμενο adaptation που πρέπει να κάνει ο εγκέφαλος...η ερώτηση μου είναι..τελικά μετά τα απαιτούμενα χλμ θα υπάρχει αυτή η αισθητή διαφορά πού όλοι αναφέρουν???

Yes!!!¶στο να διαβάσει τα δεδομένα!!!ΝΑ κρυώσει πλήρως και μετά σε άλλη βόλτα να ανεβάσει κανονικά θερμοκρασία και όταν γίνουν και αυτά θα είναι πύραυλος!!!!Ζήτημα χρόνου είναι να δεις τα άλογα!!!Και για μένα κοντά στα 200 χιλιόμετρα θα δείς διαφορά!! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Yes!!!¶στο να διαβάσει τα δεδομένα!!!ΝΑ κρυώσει πλήρως και μετά σε άλλη βόλτα να ανεβάσει κανονικά θερμοκρασία και όταν γίνουν και αυτά θα είναι πύραυλος!!!!Ζήτημα χρόνου είναι να δεις τα άλογα!!!Και για μένα κοντά στα 200 χιλιόμετρα θα δείς διαφορά!! :thumbsup:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση..μακάρι να την δώ..περιμένω πως και πως...ξύπνησε λιγάκι είναι η αλήθεια..αλλά όχι για 200 άλογα...είναι και οι 18αρες και τα galfer που το είχαν κόψει εντελώς!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση..μακάρι να την δώ..περιμένω πως και πως...ξύπνησε λιγάκι είναι η αλήθεια..αλλά όχι για 200 άλογα...είναι και οι 18αρες και τα galfer που το είχαν κόψει εντελώς!

Διπλό έγκλημα είχες κάνει, και 18άρες και φρένα!!! 20+20 κιλά plus, το έφτασες πιο βαρύ από Passat!

Αλλά προβληματίζει το ότι δεν βλέπεις διαφορά με το πρόγραμμα, TSI 140 έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..μόλις γύρισα από την cargate...πολύ καλή εξυπηρέτηση..το θέμα είναι άλλο...έχω κάνει 20 χλμ με το πρόγραμμα αλλά δεν είδα και τις τεράστιες διαφορές..μου είπαν όμως να κάνω 50-60 για το λεγόμενο adaptation που πρέπει να κάνει ο εγκέφαλος...η ερώτηση μου είναι..τελικά μετά τα απαιτούμενα χλμ θα υπάρχει αυτή η αισθητή διαφορά πού όλοι αναφέρουν???

Moυ κανει τρομερη εντυπωση που δεν ειδες διαφορα... το αυτοκινητο σου και το Α4 Β8 120ΗΡ ειναι τα 2 αυτοκινητα που περνουν πιο πολυ απο ολα τα αλλα με αναπρογραμματισμο .

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κι εγώ έτσι νόμιζα στην αρχή...

Θέλει περίπου 100 με 120χλμ μέχρι να ολοκληρωθεί το adaptation..μετά άστα να πάνε..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κι εγώ έτσι νόμιζα στην αρχή...

Θέλει περίπου 100 με 120χλμ μέχρι να ολοκληρωθεί το adaptation..μετά άστα να πάνε..

Μακάρι ρε παιδιά..η αλήθεια είναι πως έκανα μια βόλτα και σήμερα..αλλά τα ίδια...έχω κάνει όμως μόλις 60 χλμ...θα δείξει...γιατί έχω ακούσει πολλά όπως...κοντράρει στα ίσια το GTI (που δεν το πιστεύω γιατί έκανα βόλτα GTI και είναι πολύ καλό)..όπως επίσης και τα παιδιά στην εταιρία που μου είπαν..θα δεις τρελή διαφορά...we'll see!!!!

Edited by vasilis77
Link to comment
Share on other sites

Διπλό έγκλημα είχες κάνει, και 18άρες και φρένα!!! 20+20 κιλά plus, το έφτασες πιο βαρύ από Passat!

Αλλά προβληματίζει το ότι δεν βλέπεις διαφορά με το πρόγραμμα, TSI 140 έχεις?

Ναι TSI 140 2008..αλλά έχω μόλις 17.000 χλμ!..όσο για τις ζάντες και τα φρένα...οι μεν πρώτες για εμφάνιση..τα φρένα όμως..απαραίτητα και χωρίς πρόγραμμα...όλοι μας έχουμε δει τον μπροστινό να πλησιάζει στο φανάρι επικίνδυνα..είναι απαράδεκτα τα μαμά φρένα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι TSI 140 2008..αλλά έχω μόλις 17.000 χλμ!..όσο για τις ζάντες και τα φρένα...οι μεν πρώτες για εμφάνιση..τα φρένα όμως..απαραίτητα και χωρίς πρόγραμμα...όλοι μας έχουμε δει τον μπροστινό να πλησιάζει στο φανάρι επικίνδυνα..είναι απαράδεκτα τα μαμά φρένα!

Off Topic

Έχεις καμιά φωτό με τα φρένα περασμένα να χαζέψουμε???? :D:yahoo:

Galfer είπες έτσι...???

Link to comment
Share on other sites

Τη μεγαλυτερη διαφορα θα τη δεις μετα τις 3500-4000 στροφές που φουσκώνει καλα το τουρμπο. Μην περιμενεις να σε κολλησει στο καθισμα απο τις 2000. :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει καποιο μελος του club oettinger σε 140αρι,ή γενικα oettinger σε οποιοδηποτε απο τα tsi?αν ναι,ενδιαφερομαι για τις εντυπωσεις σας...

ευχαριστω

Edited by manos76
Link to comment
Share on other sites

βρηκες καποιος να περναει αυτο το προγραμμα μανο?ποσο?

ναι βρηκα αλλα ειναι Αθηνα.1000 ευρω!!!στο http://www.speedandstyle.gr αλλα αποτι βλεπω στην επισημη ιστοσελιδα της oettinger γερμανιας αν το αυτοκινητο ειναι πανω απο 3 ετη εχεις 25% εκπτωση,λογικα θα ισχυει και για εδω,καλυτερα τοτε να περιμενω 9 μηνες. Edited by manos76
Link to comment
Share on other sites

1000?αν ψηθεις για το group buy που οργανωνεται ενημερωσε

εγινε,αλλα προς το παρον μενω με τα 140 .στο μελλον βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση..μακάρι να την δώ..περιμένω πως και πως...ξύπνησε λιγάκι είναι η αλήθεια..αλλά όχι για 200 άλογα...είναι και οι 18αρες και τα galfer που το είχαν κόψει εντελώς!

Κανονικα ακομα και μετα απο 50 χλμ θα επρεπε να δεις την διαφορα.

Οπως ειπωθηκε μεχρι τις 4000 στροφες δεν θα δεις τιποτα σημαντικο. Απο εκει και μετα θα δεις τι κερδισες.

Παντως και εγω δεν ειχα τρελαθει οταν το ειχα βαλει δηλ περιμενα κατιτις παραπανω και οπως λες σιγουρα το gti ειναι καλυτερο, τουλαχιστον σε συγκριση με το δικο μου. Εξ'αλλου και σε δυναμομετρημενες τιμες απο εμενα το gti εχει 2.5κιλα ροπη παραπανω και σε ιπποδυναμη ειναι εφαμιλλα, χωρια που στα πολλα το gti δεν θα πιανεται.

Σε δυναμομετρηση μου παντως τα νουμερα που δινει η Ρεβο βγαινουν, δηλ 200 κατι αλογα και 26 κατι ροπη.

Μπορει να υπαρχουν και αυτοκινητα με προγενεστερα προγραμματα που να πηγαινουν καλυτερα. Αυτο που ειδα απο την δυναμομετρηση μου παντως ειναι οτι η Revo (αλλα και εγχωριες εταιριες) δινουν

προτεραιοτητα στην οσο δυνατον ασφαλεστερη λειτουργια για προστασια και του κινητηρα αλλα και

των περιφερειακων.

Παντως gti ουτε γινεται ουτε θα γινει.Σαν gti και με λιγωτερα λειτουργικα εξοδα μπορει.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα ακομα και μετα απο 50 χλμ θα επρεπε να δεις την διαφορα.

Οπως ειπωθηκε μεχρι τις 4000 στροφες δεν θα δεις τιποτα σημαντικο. Απο εκει και μετα θα δεις τι κερδισες.

Παντως και εγω δεν ειχα τρελαθει οταν το ειχα βαλει δηλ περιμενα κατιτις παραπανω και οπως λες σιγουρα το gti ειναι καλυτερο, τουλαχιστον σε συγκριση με το δικο μου. Εξ'αλλου και σε δυναμομετρημενες τιμες απο εμενα το gti εχει 2.5κιλα ροπη παραπανω και σε ιπποδυναμη ειναι εφαμιλλα, χωρια που στα πολλα το gti δεν θα πιανεται.

Σε δυναμομετρηση μου παντως τα νουμερα που δινει η Ρεβο βγαινουν, δηλ 200 κατι αλογα και 26 κατι ροπη.

Μπορει να υπαρχουν και αυτοκινητα με προγενεστερα προγραμματα που να πηγαινουν καλυτερα. Αυτο που ειδα απο την δυναμομετρηση μου παντως ειναι οτι η Revo (αλλα και εγχωριες εταιριες) δινουν

προτεραιοτητα στην οσο δυνατον ασφαλεστερη λειτουργια για προστασια και του κινητηρα αλλα και

των περιφερειακων.

Παντως gti ουτε γινεται ουτε θα γινει.Σαν gti και με λιγωτερα λειτουργικα εξοδα μπορει.

Αυτο που αναφέρεις ,με τι τρόπο το είδες?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που αναφέρεις ,με τι τρόπο το είδες?

Το ειδα σε συγκριση με προηγουμενες δυναμομετρησεις μου με αλλα προγραμματα, που ηταν απο πιο

επιθετικα μεχρι τα ιδια. Το Ρεβο συγκριτικα ειναι το πιο ηπιο και σε αποδοση αλλα και το πως βγαζει τις τιμες του και αυτο φαινοταν και στην πραξη οπου σου δινει την εντυπωση οτι δεν ειναι τοσο δυνατο οσο τα αλλα δυο που ειχα.

Βεβαια αλλες εταιριες (ΜΤΜ,ΑΒΤ,κλπ εγχωριες η μη) εχουν ακομα πιο ηπια προγραμματα, τουλαχιστον ετσι δειχνουν οι διαφημιζομενες επιδοσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.