Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Φιλε overload εχω και γω απο το καλοκαιρι,golf v 140,με οβερ 1,4 και σταθερη 1,05 - 1,1.ολα μαμα εκτος φιλτρο,το αλλαξα με ενα πανελ bmc.μεγαλη διαφορα,δυναμη μεχρι κοφτη και χωρις προβληματα μεχρι τωρα!εννοειται δεν το εχω μετανιωσει!δεν ξερω απο αλλα προγραμματα αλλα πιστευω ειναι αρκετα δυνατο!α,με 95αρα set up βεβαια!αληθεια με ποια σειρα δυναμης θα ταξινομουσατε τα πιο γνωστα υπαρχων προγραμματα???

Link to comment
Share on other sites

Φιλε overload εχω και γω απο το καλοκαιρι,golf v 140,με οβερ 1,4 και σταθερη 1,05 - 1,1.ολα μαμα εκτος φιλτρο,το αλλαξα με ενα πανελ bmc.μεγαλη διαφορα,δυναμη μεχρι κοφτη και χωρις προβληματα μεχρι τωρα!εννοειται δεν το εχω μετανιωσει!δεν ξερω απο αλλα προγραμματα αλλα πιστευω ειναι αρκετα δυνατο!α,με 95αρα set up βεβαια!αληθεια με ποια σειρα δυναμης θα ταξινομουσατε τα πιο γνωστα υπαρχων προγραμματα???

overload και εγω και 1.5over με 1.1 σταθερη με 100αρα οταν ειχα μονο προγραμμα και πανελ bmc.

δεν υπαρχει προβλημα στην τουρμπινα ειναι παιδικες αυτες οι πιεσεις..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε ακουσει για τη unitronic σε tsi 140 ps? τι ιπποδυναμη βγαζει,ποση ροπη,κ αν ειναι αξιοπιστο..

http://unitronic.gr/

το σκεφτομαι....εχει και αντιπροσωπο στην κρητη κ βολευει...

Link to comment
Share on other sites

\ρε παιδια σορυ για την ακυρη ερωτηση..αλλα ποση πιεση αντεχει η τουρμπινα μας κ ποσο δουλευει "μαμα"!εχω κλεισει προς overload κ μου παν περιπου 1.5bar overboost k μου φαινονται πολλα?αντεχει?για 95αρα βενζινη μιλησα με τα παιδια στα σπατα κ μου πα περιπου 195 αλογα!ειναι ασφαλες ως εκει?παρακαλω ασ απαντησει καποιοσ που ειδη αναβαθμισει τοgolfaki του!!!

Για μένα άφοβα φίλε. ενα χρόνο περίπου εχω το πρόγραμμα με setup 95αρας, όχι βέβαια το συγκεκριμένο απο overload αλλα το ίδιο πράγμα είναι 1,5over και 1,1σταθερό

θα το αγαπήσεις ξανά το αμαξι σου. Και Να μη σου πω ότι είναι ακόμα πιο οικονομικό όχι μόνο στο ταξίδι αλλα και μέσα στην αθήνα. Φόρατο Δαγκωτό....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε ακουσει για τη unitronic σε tsi 140 ps? τι ιπποδυναμη βγαζει,ποση ροπη,κ αν ειναι αξιοπιστο..

http://unitronic.gr/

το σκεφτομαι....εχει και αντιπροσωπο στην κρητη κ βολευει...

Τί τιμή σου είπαν?

Γιατί η APR έχει συνεργαστεί με Καρέντα παλαιότερα σε θέματα εγγύησης και είναι μία δοκιμασμένη λύση

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η APR έχει συνεργαστεί με Καρέντα παλαιότερα σε θέματα εγγύησης και είναι μία δοκιμασμένη λύση

Όπως η Revo με κάποιες Seat, ο Νίκος Γκίκας με την αντίστοιχη αντιπροσωπεία VW που γνωρίζει προσωπικά,

εμείς με τα φιλαράκια μας στην αντιπροσωπεία της Audi κλπ κλπ.

Οι εγγυήσεις είναι μεγάλο πράγμα τη σήμερον ημέρα! Πολύ περισσότερο όταν γίνονται στο μιλητό. :)

Link to comment
Share on other sites

ΧΘΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΦΑΓΑ ΦΡΙΚΗ ΠΗΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΣΠΑΤΑ ΣΤΗΝ OVERLOAD Κ ΠΗΓΑ Κ ΕΒΑΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ 95ΑΡΑ ΒΕΝΖΙΝΗ!ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΤΟ ΓΙΑΝΝΗ Κ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟΙ Κ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ!Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 3500 ΠΡΙΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΟΡΓΙΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!ΜΟΥ ΠΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ 210 Κ 29 ΡΟΠΗ!ΜΟΛΙΣ ΜΠΟΡΕΣΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ ΝΑ ΔΩ ΑΚΡΙΒΩΣ!!ΚΑΛΗΜΕΡΑ..

Link to comment
Share on other sites

Όπως η Revo με κάποιες Seat, ο Νίκος Γκίκας με την αντίστοιχη αντιπροσωπεία VW που γνωρίζει προσωπικά,

εμείς με τα φιλαράκια μας στην αντιπροσωπεία της Audi κλπ κλπ.

Οι εγγυήσεις είναι μεγάλο πράγμα τη σήμερον ημέρα! Πολύ περισσότερο όταν γίνονται στο μιλητό. :)

γραπτή εγγύηση δίνουν

εγγυήσεις προφορικού λόγου είναι για τα κορόιδα απο απατεώνες

Link to comment
Share on other sites

ΧΘΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΦΑΓΑ ΦΡΙΚΗ ΠΗΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΣΠΑΤΑ ΣΤΗΝ OVERLOAD Κ ΠΗΓΑ Κ ΕΒΑΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ 95ΑΡΑ ΒΕΝΖΙΝΗ!ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΤΟ ΓΙΑΝΝΗ Κ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟΙ Κ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ!Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 3500 ΠΡΙΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΟΡΓΙΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ!ΜΟΥ ΠΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ 210 Κ 29 ΡΟΠΗ!ΜΟΛΙΣ ΜΠΟΡΕΣΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ ΝΑ ΔΩ ΑΚΡΙΒΩΣ!!ΚΑΛΗΜΕΡΑ..

Τα 160αρια παιρνουν αυτα τα νουμερα με προγραμμα διαπιστωμενα.Η Ρεβο δινει και λιγο περισσοτερη ροπη. Με 96αρα ομως ειναι πολυ καλα νουμερα και δεν θα χρειαστεις τιποτα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

αν οντως μου διξει στο δυναμομετρα αυτα τα νουμερα θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν κ ειμαι ειδη απο τη αποδοση του!απο οτι μου ειπαν κ τα παιδια που χουν ξανα ασχοληθει με αυτο το μοτερ ειτε σε golf ειτε se scirocco σε αυτα τα νουμερα δουλευει αφοβα το μοτερ τα αντεχει για πλακα!εγγυηση που δινουν ειναι για καλη λειτουργεια του προγραμματος 5 χρονια!ελπιζω να μην χρειαστει βεβαια κατι!

Link to comment
Share on other sites

Τί τιμή σου είπαν?

Γιατί η APR έχει συνεργαστεί με Καρέντα παλαιότερα σε θέματα εγγύησης και είναι μία δοκιμασμένη λύση

η unitronic,συγκεκριμενα ο νικος σπαρταλης (turbo service) στα χανια,μου ειπε 850 ευρω. για apr δεν το εχω ψαξει.ποιον ρωτησες στο ηρακλειο; δινουν εγγυηση;

Link to comment
Share on other sites

χωρις να θελω να ειμαι απολυτος μου φαινεται πολυ πολυ δυσκολο να εχεισ 210 αλογα με 95αρι setup.. τα 210 - 215 τα δινουν για 100αρα βενζινη.. εγω στην αρχη ειχα βαλει προγραμμα για 95αρα απο etuners και ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΜΕΝΟ ειχα 194 αλογα και 27.5 ροπη αν θυμαμαι καλα.και οταν το γυρισα σε 100αρα ειχα 215 και 30 kg ροπη.μπορει βεβαια να εινβαι πιο επιθετικα ρυθμισμενο.οταν το δυναμομετρησεις πες μας γιατι ειμαι περιεργος να δω διαφορες.καλοταξιδο τα αμαξι σου φιλε!

Link to comment
Share on other sites

ετσι νομιζω κ γω περιπου στα 200 υπολογιζω αλλα στην overload moy λενε καπου στα 210-215..τι να πω?θα μας δειξει το δυναμομετρο.

Edited by Speedy
ΚΕΦΑΛΑΙΑ
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΟ...197 ΑΛΟΓΑ Κ 28.5 ΡΟΠΗ!OVERLOAD ΓΙΑ 95ΑΡΑ ΒΕΝΖΙΝΗ!ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΛΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑΞΥ 3200 ΕΩΣ ΤΗΣ 4ΟΟΟ.ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΗΠΩΣ Κ ΨΙΛΟ ΜΑΖΕΥΕΤΕ ΑΥΤΗ Η ΚΟΙΛΙΑ!ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑ 95 ΒΕΝΖΙΝΗ ΑΣ ΠΟΥΝΕ ΝΟΥΜΕΡΑ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΙΔΕΑ..

Link to comment
Share on other sites

η unitronic,συγκεκριμενα ο νικος σπαρταλης (turbo service) στα χανια,μου ειπε 850 ευρω. για apr δεν το εχω ψαξει.ποιον ρωτησες στο ηρακλειο; δινουν εγγυηση;

750 στην ΑPR Ηρακλείου προς αμμουδάρα κοντά στη παλιά Καρέντα

γραπτή εγγύηση μου είχαν πεί, αλλά λόγω χρημάτων και επέκτασης εγγύησης δεν έβαλα τίποτα

μιλάω για 1.4 160ps γιατί βλέπω ότι έχεις το GTI μάλλον

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω ρε παιδιά . Θελετε επιδοσεις και βάζετε 95αρα . Και να έλεγα οτι εχει μεγάλη διαφορα στο γέμισμα? Το πολυ 5euro . Kαι απο ασφάλεια (προαναφλεξεις - πυράκια κλπ) δεν το συζητάω ...

Δεν γνωρίζω για την τσέπη του καθενος αλλά για ξανασκεφτείτε το ... Αξιζει να το ρισκάρετε για ένα αμάξι αξίας 25κ ?

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα και πιστευω οτι αξιζει να το δειτε

unitronic vs revo http://www.youtube.com/watch?v=HJc_nzAZd3k

και αυτο με leon το revo 330hp και το unitroniv 310hp

μαντεψτε πιος ειναι μπροστα

Edited by pants_
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω ρε παιδιά . Θελετε επιδοσεις και βάζετε 95αρα . Και να έλεγα οτι εχει μεγάλη διαφορα στο γέμισμα? Το πολυ 5euro . Kαι απο ασφάλεια (προαναφλεξεις - πυράκια κλπ) δεν το συζητάω ...

Δεν γνωρίζω για την τσέπη του καθενος αλλά για ξανασκεφτείτε το ... Αξιζει να το ρισκάρετε για ένα αμάξι αξίας 25κ ?

+1 φίλε, δεν γίνεται κάποιος να θέλει να ξεζουμίσει το μοτέρ με πρόγραμμα μέχρι το τελευταίο άλογο και από την άλλη να μην βάζει 100άρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.