Jump to content

Recommended Posts

Γεια σας συνVAGελοι

Γιωργος απο αθηνα, καινουργιος στο κλαμπ, καλοσασβρηκα!

Αυτο ειναι το καινουργιο μου golf. Εχει την ρυθμιζομενη αναρτηση, ηλιοροφη, DSG, racing bucket και διαφορα αλλα κοκοψινια.

Ειναι υπερβολικα στιβαρο οπως ολα τα golf, δεν εχει τον τελειο ..κρουστικο ηχο του R32 αλλα ο ηχος του ειναι εξισου βαρυς και σιγουρα αρκετα απολαυστικος, ιδιαιτερα σε συνδυασμο με τον ηχο της μεγαλης τουρμπινας. Απο γκαζι σε αμεση συγκριση με το νορμαλ 5αρι GTI που ειχα πριν μοιαζει σαν απο αλλο πλανητη, παρολη την διαφορα βαρους, αλλα περισσοτερα γι αυτο μετα το στρωσιμο. Εχω μερικες ακομα φοτο στο προφιλ μου για οποιον θελει να δει περισσοτερες. Καλο καλοκαιρι κ καλα χιλιομετρα σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθες!

Καλούς δρόμους! Να χαίρεσαι το θηρίο σου με πολλά, απολαυστικά και ασφαλή χιλιόμετρα!!!

Τρέλα το εργαλείο... :yahoo::D :D :rofl: :rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθες και καλορίζικο ο καινούργιος σου πύραυλος !!! :D

Το αμάξι τα σπάει σε όλους τους τομείς !! hearts.gif Καλοτάξιδο με ασφαλή κι απροβλημάτιστα χιλιόμετρα σου εύχομαι ! :yahoo:

Να το χαίρεσαι και να το προσέχεις ! :D

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ ΝΑ ΤΟ ΟΔΗΓΕΙΣ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΤΕΡΜΑ!!!!! ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΠΕΙΡΕΣ

ΜΠΡΑΒΟ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ!!!ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ

Link to comment
Share on other sites

την καλυτερη αγορα εκανες!

σου ευχομαι να το χαρεις οσο μπορεις! πρεπει να εισαι ο 1ος στο club μας με το R.

ελπιζω να σε δουμε και σε καποιο Meeting να δουμε και το τερας σου απο κοντα.

καλου κακου βαλε και μπολικα ματακια μεσα γιατι το εργαλειο τα σπαει!!!!

sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Με γεια το υπεροχο και ομορφοτερο αμαξι! Να το χαιρεσαι ασταματητα!

Ειχα δει ενα χθες εδω στην κατερινη.. Βρε μηπως εισαι εσυ????? :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το "εργαλείο"! Πήρες πραγματικά ένα πολεμικό όπλο!!

Μπορεί να μην έχει τον ήχο του V6 όπως λες αλλά από όσα έχω διαβάσει το βάρος που έχει γλυτώσει και την παραπανίσια μάζα που είχε στον μπροστινό άξονα το R32 είναι η αιτία που το MK6 R έχει καλύτερο ζύγισμα με αποτέλεσμα να στρίβει καλύτερα και με περισσότερη ακρίβεια.

Η 4κίνηση του χαρίζει εξωπραγματική πρόσφυση (για αυτό φέρνει τόσο εύκολα τα 0-100 σε 5,7 δευτερόλεπτα).

Καλά χιλιόμετρα!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε να το χαιρεσαι και καλα και ασφαλη χιλιομετρα σου ευχομαι!!!σου ευχομαι να το ευχαριστηθεις οσο πιο πολυ γινεται...και να το βελτιωσεις οσο μπορεις...πολυ καλη επιλογη!! worthy.gif:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι καλοτάξιδο. Μια και είχες GTi εμπειρία, μπορείς να μας πεις τις διαφορές στο lag τώρα που έχεις K04? Φουσκώνει καλά η μεγαλύτερη τουρμπίνα ή αργεί σε σχέση με παλαιότερα?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ολους για το καλοσορισμα κ τις ευχες!

στην κατερινη μαλλον θα ειναι αλλος συναδελφος, εγω δεν εχω βγει εκτος αθηνων με το R ακομα :p

για καποιο meeting ευχαριστως να ερχομουν αν συμπεσει να εχω ελευ8ερο χρονο! (ματακια, σκορδα, σκιαχτρα κτλ ευχομαι να ειναι περιτα! new_lol.gif )

εχω διαφορες βελτιωσεις κατα νου οπως τα κλασικα εισαγωγη-εξατμιση-προγραμμα αλλα περιμενω να γινουν ολα διαθεσιμα πρωτα κ βλεπουμε.

γενικα σε αποκριση το γκαζι ειναι πιο ζωντανο απο το GTI, ισως να εχουν ρυθμισει αλοιως το σερβογκαζο

απο τις 2500-3000 στροφες φυσικα ειναι σαν να οδηγας αλλο αυτοκινητο, η αυξηση της δυναμης ειναι σχετικα αποτομη και πολυ πιο διακριτη απο το GTI

δεν το χω ψαξει πολυ ακομα jsmirlis οποτε ευχομαι τα παραπανο να σου λενε κατι σχετικα με την τουρμπινα μεχρι να δω τι ακριβως παιζει κ μετα τις 4000 στροφες γιατι προς το παρον μονο κατι ψιλοανοιγματακια εχω κανει πανο απο τις 3500

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το αυτοκινητο ειναι πανεμορφο μεσα και εξω αυτα τα καθισματα του δινουν πολλους ποντους ομορφιας στο εσωτερικο να το χαρεις λοιπον και πολλα και καλα χιλιομετρα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το αυτοκινητο ειναι πανεμορφο μεσα και εξω αυτα τα καθισματα του δινουν πολλους ποντους ομορφιας στο εσωτερικο να το χαρεις λοιπον και πολλα και καλα χιλιομετρα

σε ευχαριστω πολύ φιλε

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μηπως ειχες την ευκαιρια να οδηγησεις και καποιο s3 να μας πεις αν εχουν "ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΗΚΕΣ" διαφορες ή οχι?? και για ποιο λογο να επιλεξεις καποιος ενα R απο ενα s3 εξαιρωντας τον παραγοντα "χρημα"! δν σχολιαζω την αγορα σου, απλα θελω οντως να μαθω αν ειναι το ιδιο αυτοκινητο ή οχι!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μηπως ειχες την ευκαιρια να οδηγησεις και καποιο s3 να μας πεις αν εχουν "ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΗΚΕΣ" διαφορες ή οχι?? και για ποιο λογο να επιλεξεις καποιος ενα R απο ενα s3 εξαιρωντας τον παραγοντα "χρημα"! δν σχολιαζω την αγορα σου, απλα θελω οντως να μαθω αν ειναι το ιδιο αυτοκινητο ή οχι!!

+1 Το σκέφτηκα και εγώ αυτό, όταν φτάνεις τόσο κοντά στα 50.000 το S3 κοστίζει μόλις λίγα παραπάνω. Anyway ο Γιώργος είναι το 1ο μέλος του club με MK6 R, ας περιμένουμε να το στρώσει και όλο και κάποιο S3 θα βρεθεί στον δρόμο του για να δούμε αν δικαιολογεί την διαφορά τιμής που έχει...!!!

Σε μαμά κατάσταση πάντως τα 2 αυτοκίνητα είναι ισοδύναμα με μερικά οριακά καλύτερα νούμερα για το Golf στις επιταχύνσεις (με εξαίρεση το 80-180 του S3 που είναι απίστευτο) !!

http://www.zeperfs.com/en/duel3066-1354.htm

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μηπως ειχες την ευκαιρια να οδηγησεις και καποιο s3 να μας πεις αν εχουν "ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΗΚΕΣ" διαφορες ή οχι?? και για ποιο λογο να επιλεξεις καποιος ενα R απο ενα s3 εξαιρωντας τον παραγοντα "χρημα"! δν σχολιαζω την αγορα σου, απλα θελω οντως να μαθω αν ειναι το ιδιο αυτοκινητο ή οχι!!

δυστυχως δεν εχει τυχει ακομα για να σου πω, με την πρωτη ευκαιρια… εδώ ειμαστε κ σου λεω new_killother.gif

Link to comment
Share on other sites

και εγω πιστευω οτι το R ειναι πιο ομορφο απο το S3

ειδικα οι εξατμισεις...

και επισης πιο φρεσκο στο ματι

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε , μην ακούς κανέναν είναι τέλειο το αμάξι και αφου είναι αυτο που ήθελες εσυ μην ακούς τπτ, και

εγώ αν μπορούσα αυτό θα έπερνα. καλα χιλιόμετρα και με προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

εγω σαν ομορφια προτιμω το s3 faselift αυτα τα led ματια σκιζουν καρδιες , αλλα οσον αφορα το πισω μερος ψηφιζω golf R , θα περιμενουμε βεβαια να δουμε και το νεo s3 προσεχως οποτε εδω ημαστε !!!

Edited by peolinio
Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο και καλοτάξιδο το γκολφ R και από έμενα .με πολλά απροβλημάτιστα ,ευχάριστα και ασφαλή χιλιόμετρα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοτάξιδο το Rocket σου, απλά τέλειο..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.