Jump to content
Detuner

Golf 5 Gti... Γινεται Μετατροπη Σε 4Κινητο?

Recommended Posts

Γινεται μετατροπη σε 4κινητο??? η σκεφτομαι κατι που ουτε στον υπνο μου δε θα το δω??? :blush:

παντως εχει γινει αυτο σε skoda vrs! αν αυτο βοη8αει!

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν βοηθαει.. αλλα λογικα αφου το r32 εχει τετρακινηση... αφου ειναι το ιδιο αμαξωμα θα μπαινει.. ετσι το σκεφτηκα... απλα θελω μια σιγουρη απαντηση.. :blush:

Link to comment
Share on other sites

Γινετε αλλα πρεπει να αλλαξεις πατωμα να χωρεσει το διαφορικο και ο αξονας της μεταδωσεις πολλα λευτα

Link to comment
Share on other sites

αφου γινεται μηπως ξερετε και ποιος μηχανικος στην ελλαδα θα μπορουσε να το κανει αυτο.. χςρισ να βγουν προβληματα στο αμαξι... αυτη τη στιγμη δεν εχω τα λεφτα για κατι τετοιο αλλα το εχω στα αμμεσα σχεδια μου..

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ένα γνωστό που έκανε golf IV 1.6 σε 4motion 2,8 κανονικα. Το αυτοκινητο φοβερό. Την όλη μετατροπή αν δεν κάνω λάθος την έκανε ο Τσακουλιέρης στο Αιγάλεω. Αλλά όπως είπε κάποιος παραπανω θέλει τροποποιηση το πατωμα.

Link to comment
Share on other sites

γινεται ανετα. η με πραγατα απο TTS η S3 η R32. υπολογιζε κανα 4-5αρι χιλιαρικα τα πραγματα

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 χρόνο βρήκα πράγματα από 4 motion ,

κιβώτιο , γέφυρα με διαφορικό , ιμιαξωνια , γέφυρα εμπρός ,, κτλ τα είχα βρει 8 000 , όταν είπα στον άνθρωπο που γνωρίζει να φέρει τα ανταλλακτικά και σε δικό μου άνθρωπο στην γερμάνια για να πληρωθεί ,, δεν τα έφερε ποτέ ??

παντός υπάρχουν πράγματα R32 , μαζί με το πάτωμα .. εάν ενδιαφέρετε κανείς το αναλαμβάνω περίπου 15 μέρες και 16 000 χιλιάρικα περίπου παει η μετατροπή ,,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το πατωμα στο Golf θελει τροποποιηση στην θεση της πισω ρεζερβας για να κουμπωσει ο πισω αξονας με το διαφορικο.Τη βγαζεις δηλαδη και βαζεις απο το 4motion και αφου το κανεις που το κανεις τετρακινητο ριξε το πεντακυλινδρο της audi απο το TTS, αμαρτια ειναι να παει χαμενο...

:D:blink: :blink: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

το πεντακυλινδρο της audi απο το TTS, αμαρτια ειναι να παει χαμενο...

:D:blink: :blink: :rofl:

TTRS ήθελες να πείς μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καλύτερα μεταχειρισμένο και σκότωμα αυτό που έχεις.... Αλλιώς κάθεσαι στ'αυγά σου.. Ισχύει πλεον για όλους σχεδόν.. @Detuner εφόσον αυτή την περίοδο δεν έχεις λεφτά, μάζεψε χρήμα πλήρωσε τέλη και από τις Γιορτές κάνε ένα καλό Κ04 setup. @ΚIRRA και γιατί να μην πάρεις μια Μ3 με 25-27.000 σιγά μην πάρω R32. :)

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Ε, βασικα για την τετρακινηση!

Ε, και δεν πιστευω οτι μπορεις να βρεις 2006-7 Μ3 (οσο ηταν το r32) με 23000.

Για μια καλη δεν πεφτεις κατω απο 35-40χιλ ασχετα αν μπορει να υπαρχουν και με 25-30 για 2004-2005 που συνηθως ειναι αρκετα ταλαιπωρημενες.

Δεν υπαρχει αμφιβολια οτι δεν υπαρχει συγκριση Μ3 και r32 και αυτο ευκολα φαινεται και απο την αρχικη τιμη που εχουν τα δυο αυτοκινητα. Απεχουν αναλογως και χρηματικα και τεχνολογικα οσο και αν τα bmw ειναι γενικα υπερτιμολογημενα.

Σιγουρα ειναι και πολυ πιο ακριβη στην συντηρηση, γιατι πρεπει να βλεπουμε και το μετα οχι

μονο το τωρα της αγορας.

Αν ηταν στην ιδια τιμη ιδιας χρονολογιας (εστω και λογικα ακριβοτερη) τοτε σιγουρα Μ3, αλλα δυσκολο με αυτες τις προυποθεσεις.

Link to comment
Share on other sites

στο γκολφ γινεται και με εγγυηση καλης λειτουργειας απτον σπυρο καλουδη στην απρ κερκυρας,τωρα απο λεφτα παρτε τηλ και ρωτηστε...κυκλοφορει ηδη αναμεσα μας ενα ασπρο πενταρι γτι το ποιο γρηγορο 0-18 μετρα πανελλαδικος σε 1 κατι και ειναι τετρακινητο...παντως κατω απο 7000 ευρο ακου 16000 εσκασα στα γελια...και κατι ακουω οτι η apr το εχει με 4000.χαχαχαχ

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

o yes....τι πετυχα....γινεται και θαχουμε και αναλυση οταν θα κανω το δικο μου....εχω ηδη ολα εκτος πατωματος που ψαχνω

Link to comment
Share on other sites

αμα θες το κανεις και χωρις πατωμα.με χοντρη λαμαρινα.....αλλα εγω το θελω οπως ειναι και στα υπολοιπα πραγματα του...να ειναι σωστο δηλαδη....

Link to comment
Share on other sites

αμα θες το κανεις και χωρις πατωμα.με χοντρη λαμαρινα.....αλλα εγω το θελω οπως ειναι και στα υπολοιπα πραγματα του...να ειναι σωστο δηλαδη....

Τι εννοείς με χοντρή λαμαρίνα; Δεν κόβεται απλά το σημείο που είναι η ρεζέρβα;

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.