Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Να ανάψει πάλι η συζήτηση γιατί πέσαμε λίγο.. (το topic απο 140 σε 170 είναι πλέον παρελθόν!!!)

Πολλοί διαφημίζουν για tsi (140hp), στάδιο ΙΙ αλλά ποιοί είναι αυτοί που το έχουν κάνει?

Ο Μπουλέκος το διαφημίζει εδώ και καιρό.

Οι etuners σήκωσαν πρόσφατα το project στο site με αναλυτικά στοιχεία.

Στην αντιπροσωπία ακούγονται βρωμιές για mtm 213hp αλλά δε το δίνουν

παραέξω...

Έ!!! οι ήρωες εκει έξω που έχουν περάσει το ξεπερασμένο κατώφλι των 170hp....μιλήστε!

Δεν είμαστε GT... αλλά μπορούμε να γίνουμε καλύτεροι?

Me ena programataki 2o stadio kai mia eisagwgh apo thn power chips pas sta 230-240 aloga egw to exw kanei kai den exw apolutos kanena provlhma me ton kinhthra!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε για την δυναμομετρηση???

με overload προγραμμα.

μιας και ειχα ενα προβλημα με το προγραμμα απο την προηγουμενη εταιρεια που ειχα και μιας που δεν μπορουσα να βρω τον προγραμματιστη μετα απο προσπαθεια 2 εβδομαδων ειπα να βαλω νεο προγραμμα...

lastgolfgt.png

Kai ti programma evales?? xwris na thelw na ginomai adiakritws fusika!!!

Link to comment
Share on other sites

ε κανε ρε skroutz ενα Dyno!!!!

θα σε παρω να παμε μαζι σπατα για να φτιαξω το file να το μετρησεις και εσυ.

παρασκευη μπορεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, fixed!

Δεν είμαι τσιγκούνης βρε, μία θα έχω δουλειά και μία θα βαριέμαι.

Το κλείσαμε για Παρασκευή Πάνο, οκ? Απλά προς το απογευματάκι, αν δεν έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, fixed!

Δεν είμαι τσιγκούνης βρε, μία θα έχω δουλειά και μία θα βαριέμαι.

Το κλείσαμε για Παρασκευή Πάνο, οκ? Απλά προς το απογευματάκι, αν δεν έχεις πρόβλημα.

χαχαχαχαχ πλακα κανω!!

θα σε παρω τηλ τεταρτη να τα πουμε για σιγουρα με ωρες κλπ. new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να εκφέρουμε άποψη για ένα πρόγραμμα αν δεν έχουμε ως μέτρο σύγκρισης το ίδιο δυναμομέτρο με ίδιες συνθήκες μέτρησης...

εδω ειναι η δυναμομετρηση στο ιδιο δυναμομετρο...με το πρωτο προγραμμα και μετα με το overload....

compgolfgt.png

Καλά λες φίλε συνονόματε

compgolfgt.png

Uploaded with ImageShack.us

Το 'Έφτασαν τα 200άρια' τώρα πρεπει να αλλάξει σε 'Έφτασαν τα 220άρια'

ACTIVIUS κάνε νεο post...

με προλαβες...

το ενα προγραμμα ειναι tuners το αλλο overload?

ποιο ειναι με κοκκινο χρωμα και πρασινη ροπη??

εφτασαν τα 300αρια να λεμε τωρα πανε τα 200 καιρο..

στα εξηγει ο Κυριλλος πιο κατω...

το ειπα με την Λογικη οτι ο Πανος Activ πριν απο αυτο που εχει τωρα φορουσε etuners απο οτι μου ειχε πει απο κοντα.

σκευτηκα λοιπον οτι ειναι το ιδιο dyno το ιδιο αμαξι.

σωστα...

=====

Όλα ξεκάθαρα :

over_vs_apat_2.GIF

Να ανεβάσω και τους στόχους καυσίμου να δείτε στοιχειομετρία στο σημείο μέγιστης ροπής;

ευχαριστω...

και ιδια μερα....

...παναγιωτη πολυ καλα νουμερα και πολυ ομαλες καμπυλες!!!εκεινη η τρυπα στα χαμηλα δε μου αρεσε καθολου. τωρα το διαγραμμα ειναι πολυ καθαρο!τα υπολοιπα απο κοντα οταν ξαναβρεθουμε.....

και εμενα δεν μου αρεζαν αλλα δεν μπορουσα να βρω επι 2,5 εβδομαδες τον προηγουμενο που μου ειχε βαλει προγραμμα,να του πω για αυτο και για αλλο ενα προβλημα,οποτε αποφασησα να το αλλαξω μιας και μου δοθηκε η ευκαιρια να μιλησω με Κυριλλο...

Kai ti programma evales?? xwris na thelw na ginomai adiakritws fusika!!!

overload...

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Που θα βρω οδηγίες για δυναμομέτρηση με VAGCOM? Έχει και τουρμπόκαιρο!

Η δυναμομετρηση με VAGCOM ειναι απλα ενδεικτικο πραγμα και οχι απολυτο . Πολλες φορες υπαρχουν αποκλισεις απο την πραγματικοτητα .

Για να δεις το ακριβως αποδιδει το μοτερ σου , πρεπει να πας σε ενα MAHA και να κανεις μια σωστη μετρηση ( συνδεση με OBD , λογικο φορτιο , σωστος εξαερισμος ) . Αξιζει τα χρηματα , αφου βλεπεις την πραγματικοτητα .

Link to comment
Share on other sites

Turborabbit μπορεις να χαλαρωσεις λιγο new_grrrr.gifnew_grrrr.gifnew_grrrr.gif

Αυτος ειναι αδυνατον να χαλαρωσει φιλε pagourista ... λασπη - λασπη - λασπη - κλπ κλπ κλπ ...

Κακο στον αυτο του κανει ... να δουμε ποτε θα το καταλαβει ...

Προσπωπικη μου αποψη παντως ειναι , επειδη παντα θα τα κανει πουτ@#$ εδω μεσα , για ποιο λογο να μην πεφτει ban , οταν υπαρχει επιθεση σε τοσο βρωμικο επιπεδο ( απο ανταγωνιστη προς ανταγωνιστη ... ) . Μ' εχουν παρει πολλοι τηλ. που αηδιαζουν με το βρωμικο πολεμο που γινεται και σιχαινονται να μπαινουν και να διαβαζουν .

Τελικα γιατι ειναι υποχρεωμενος ο καθενας να βλεπει τετοιο "βοθρο" , τετοια "λασπη" ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειναι αδυνατον να χαλαρωσει φιλε pagourista ... λασπη - λασπη - λασπη - κλπ κλπ κλπ ...

Κακο στον αυτο του κανει ... να δουμε ποτε θα το καταλαβει ...

Προσπωπικη μου αποψη παντως ειναι , επειδη παντα θα τα κανει πουτ@#$ εδω μεσα , για ποιο λογο να μην πεφτει ban , οταν υπαρχει επιθεση σε τοσο βρωμικο επιπεδο ( απο ανταγωνιστη προς ανταγωνιστη ... ) . Μ' εχουν παρει πολλοι τηλ. που αηδιαζουν με το βρωμικο πολεμο που γινεται και σιχαινονται να μπαινουν και να διαβαζουν .

Τελικα γιατι ειναι υποχρεωμενος ο καθενας να βλεπει τετοιο "βοθρο" , τετοια "λασπη" ?

Συγνώμη Κρίτωνα , αλλα χρωστάς μια απάντηση:

Είναι αλήθεια αυτά που γράφει ο Κύριλλος για το Skoda Octavia 5 RS ( μπαροβαλβίδες - κλπ ) η όχι ? Είναι "βρώμικος" πόλεμος ?

Εκτός και εαν θεωρείς "βρώμικο" πόλεμο το να βγαίνουν τα στραβά ενός "επαγγελματία" στην φόρα ... τότε ναί παώ πάσο.

Αλλα δεν νομίζω οτι εχουν την ιδια γνώμη τα μελη του φόρουμ, που θέλουν την αλήθεια (με αποδείξεις βεβαίως).

Οπότε:

Δεν μπορείς να κατηγορείς για βρώμικο πόλεμο ( και να ζητάς ΒΑΝ )χωρίς να δώσεις απάντηση στο παραπάνω ....

Περιμένουμε λοιπόν

Link to comment
Share on other sites

τελικα καθε χρονο κατι κανεις και σε ξεπλενει ο ιορδανης ποταμος.....χαχαχαχαχαχαχααχ(λοξυγκα αν εχεις?ξερεις απο που τουλαχιστον-και δεν ειναι γκομενα!!!)χαχαχαχα

Ps +1 sτην απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη Κρίτωνα , αλλα χρωστάς μια απάντηση:

Είναι αλήθεια αυτά που γράφει ο Κύριλλος για το Skoda Octavia 5 RS ( μπαροβαλβίδες - κλπ ) η όχι ? Είναι "βρώμικος" πόλεμος ?

Εκτός και εαν θεωρείς "βρώμικο" πόλεμο το να βγαίνουν τα στραβά ενός "επαγγελματία" στην φόρα ... τότε ναί παώ πάσο.

Αλλα δεν νομίζω οτι εχουν την ιδια γνώμη τα μελη του φόρουμ, που θέλουν την αλήθεια (με αποδείξεις βεβαίως).

Οπότε:

Δεν μπορείς να κατηγορείς για βρώμικο πόλεμο ( και να ζητάς ΒΑΝ )χωρίς να δώσεις απάντηση στο παραπάνω ....

Περιμένουμε λοιπόν

Λίγη σοβαρότητα δεν βλάπτει.

Διάβασε τί έγραψε ο συνεταίρος σου πριν απαντήσεις, που θα υπερασπιστείς τις συκοφαντίες και τα βρωμόλογα.

Επιτέλους σταματήστε!

Είτε είστε τυφλοί και δεν βλέπετε τους χαρακτηρισμούς, το βρισίδι και τα ψέμματα που γράφετε για εμάς (αλήθεια γίνεται:),

πράγμα απαράδεκτο μιας και είστε επαγγελματίες όπως και οι συνεργάτες σας (όπως και να το κάνουμε),

είτε θεωρείτε τους υπόλοιπους νοητικά καθυστερημένους γιατί διαβάζουν αλλά δεν καταλαβαίνουν τί γράφετε.

Το ένα ψέμα μετά το άλλο, η μία δυσφήμιση μετά την άλλη. Φήμες, φίλοι φίλων που είδαν, που άκουσαν, που τους είπε κάποιος.

Απόψεις με σαντιγύ, δυο τρεις σκόρποιοι χάρτες δήθεν από πρόγραμμα με ό,τι τεχνική επεξήγηση συμφέρει κάθε φορά

για να πέσει λάσπη στους ανταγωνιστές.

Παρακαλώ πολύ συνεχίστε κύριοι. Η λάσπη, οι συκοφαντίες και τα ψέμματα ανέκαθεν ήταν κακός τρόπος marketing.

Από την άλλη πλευρά η επιβράβευση ως αποτέλεσμα των προσπαθειών, τα σωστά αυτοκίνητα και οι επιτυχίες ήταν πάντοτε

καλός τρόπος marketing.

Δεν χρειάζεται να απαντήσουμε σε κανένα κακοπροαίρετο ανταγωνιστή, το κάνει η δουλειά μας.

Αλλά δεν μπορούμε και να μένουμε άπραγοι όταν δυσφημιζόμαστε συστηματικά μέσα σε ένα forum του οποίου είμαστε μέλη,

επίσημοι συνεργάτες εδώ και πολλά χρόνια και διέπεται από κανονισμούς που έχουμε συνυπογράψει.

Τurborabbit μπορεί να είναι κάθε ανεγκέφαλος που έχει προβλήματα στο σπίτι του, με τη γυναίκα του, με τα παιδιά του

ή απλώς του ζαλίζουν τα @@ στη δουλειά και θέλει κάπου να ξεσπάσει. Αυτό δεν σημαίνει ότι επιτρέπεται να βρίζει

όποιον βρει μπροστά του ή κάποιον που ζηλεύει επειδή έτσι του ήρθε όταν ξύπνησε.

Link to comment
Share on other sites

αντε δεν γραφει κανενας να εχουμε να περναμε την ωρα μας??

Aγγελε , οπως γνωριζεις , δυστυχως δεν εχω καθολου χρονο για να κανω καποιον να περναει την ωρα του !

Ο χρονος μου ειναι - ευτυχως - γεματος . οποιος θελει να δει Octavia 5RS Facelift , μπορει να ανατρεξει στη σελιδα μας ( http://www.etuners.gr/index.php?s=13&t=180 ) , οπως και πολυ αλλο υλικο .

Προσωπικα με βολευει απιστευτα αυτο που γινεται , αφου καποιοι αντιεπαγγελματιες δεν εχουν καταλαβει οτι με το να βριζεις / συκοφαντεις / κακολογεις τον ανταγωνιστη σου , μονο εσυ εισαι ο χαμενος . Ειναι σαν να παω να μπλεξω με το τι εχει σπασει ο λαγος ... που θα θελουμε 10 φορουμ , ( οχι τοπικ ή σελιδες ) για να κοροϊδευουμε / χλεβαζουμε / γελαμε ... οποιος θελει να γελαει ομως , ας παει στο θεατρο / σινεμα / stand-up c. . Oχι εδω μεσα και οχι απο μενα ! Δεν ειναι ο χωρος καταλληλος ουτε ειμαι ηθοποιος !

Οτιδηποτε αλλο θελει ο καθενας να αναλυσουμε σε τεχνικο επιπεδο , ευχαριστως !

Edited by golf-agu
Link to comment
Share on other sites

Λίγη σοβαρότητα δεν βλάπτει.

Διάβασε τί έγραψε ο συνεταίρος σου πριν απαντήσεις, που θα υπερασπιστείς τις συκοφαντίες και τα βρωμόλογα.

Επιτέλους σταματήστε!

Είτε είστε τυφλοί και δεν βλέπετε τους χαρακτηρισμούς, το βρισίδι και τα ψέμματα που γράφετε για εμάς (αλήθεια γίνεται:),

πράγμα απαράδεκτο μιας και είστε επαγγελματίες όπως και οι συνεργάτες σας (όπως και να το κάνουμε),

είτε θεωρείτε τους υπόλοιπους νοητικά καθυστερημένους γιατί διαβάζουν αλλά δεν καταλαβαίνουν τί γράφετε.

Το ένα ψέμα μετά το άλλο, η μία δυσφήμιση μετά την άλλη. Φήμες, φίλοι φίλων που είδαν, που άκουσαν, που τους είπε κάποιος.

Απόψεις με σαντιγύ, δυο τρεις σκόρποιοι χάρτες δήθεν από πρόγραμμα με ό,τι τεχνική επεξήγηση συμφέρει κάθε φορά

για να πέσει λάσπη στους ανταγωνιστές.

Παρακαλώ πολύ συνεχίστε κύριοι. Η λάσπη, οι συκοφαντίες και τα ψέμματα ανέκαθεν ήταν κακός τρόπος marketing.

Από την άλλη πλευρά η επιβράβευση ως αποτέλεσμα των προσπαθειών, τα σωστά αυτοκίνητα και οι επιτυχίες ήταν πάντοτε

καλός τρόπος marketing.

Δεν χρειάζεται να απαντήσουμε σε κανένα κακοπροαίρετο ανταγωνιστή, το κάνει η δουλειά μας.

Αλλά δεν μπορούμε και να μένουμε άπραγοι όταν δυσφημιζόμαστε συστηματικά μέσα σε ένα forum του οποίου είμαστε μέλη,

επίσημοι συνεργάτες εδώ και πολλά χρόνια και διέπεται από κανονισμούς που έχουμε συνυπογράψει.

Τurborabbit μπορεί να είναι κάθε ανεγκέφαλος που έχει προβλήματα στο σπίτι του, με τη γυναίκα του, με τα παιδιά του

ή απλώς του ζαλίζουν τα @@ στη δουλειά και θέλει κάπου να ξεσπάσει. Αυτό δεν σημαίνει ότι επιτρέπεται να βρίζει

όποιον βρει μπροστά του ή κάποιον που ζηλεύει επειδή έτσι του ήρθε όταν ξύπνησε.

Προσωπικά, θεωρώ πως ότι και να έχει κάνει κάποιος, δεν δικαιούσαι να τον βρίζεις δημόσια εκτός και αν το κάνεις επώνυμα και αναλάβεις όλες τι ευθύνες σου σαν άντρας. Θεωρώ παντελώς θρασύδειλους αυτούς που βρίζουν πίσω από την ανωνυμία τους ασχέτως τι τους έχει κάνει ο άλλος...

Εκλιπαρώ τους admins να φανερώσουν τα στοιχεία των θρασύδειλων(έστω σε pm) στους άμεσα θιγόμενους ειδάλλως θα καταντήσουμε ζούγκλα...

Είναι ντροπή...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.