Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

καλα αστους να λενε φιλε στο οπελ κλαμπ.

τα εχουμε δει τα κορσακια πως πανε.. ολο μελι μελι και τηγανιτα τιποτα!!!

αυτο εχω να πω εγω.. να μου πεις το οπελ του Γιωργου (2face) να πω οκ εχω μαθει απο αρκετο κοσμο οτι παει καλα..

κατι πετροπουλεικα και κατι τετοια τα ειδαμε.. μας τα ειπαν και αλλοι!!!

ειναι tsi και καποιους τους ποναει :)

νεο δεν ειναι... εχω δει και μπροστα μου opc να παταει με κουπρα ντι ες τζι (ιμπιζα)

τι να κανουμε ολοι εμεις οι κουλοι θελουμε DSG!!! οι χεραδες να πανε στην πιστα εμεις ειμαστε φλωροι.

γκαζι φρενο (play station) !!!

αυτα.

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

αυτο εχω να πω εγω.. να μου πεις το οπελ του Γιωργου (2face) να πω οκ εχω μαθει απο αρκετο κοσμο οτι παει καλα..

Με κάνεις και κοκκινίζω.

Βέβαια άμα το πείς αυτό στον Κύριλλο θα κοκκινίζει με άλλο λόγο :) :) :D

Link to comment
Share on other sites

ο Κυριλλος ειναι γαμω τα ατομα και πολυ καλος στη δουλεια του.

το προβλημα που υπαρχει μεταξυ τους (με κριτωνα) ειναι δικο τους θεμα. εγω δεν θα παρω το μερος καποιου και κακως αρκετοι το κανουν εκει πιστευω οτι ειναι και ο λογος που αρκετες φορες εκρηγνηται ο λαγος και οχι αδικα. απλα δεν χαιδευει αυτια..

δεν ειμαι τσιρακι ( δωξα το θεο εχουμε αρκετα στο κλαμπ) αυτα και τελος τα οφφ. ηθελα να τα πω σε αλλο τοπικ αλλα βρηκα την ευκαιρια τωρα. φτανει δεν θα ειμαι ποια καλος. με κουρασαν οι τσιροι και τα κουκουλοματα

Link to comment
Share on other sites

Με κάνεις και κοκκινίζω.

Βέβαια άμα το πείς αυτό στον Κύριλλο θα κοκκινίζει με άλλο λόγο :p:wub: :wub:

Θέλω τα ποσοστά μου, σου έχω φτιάξει τρελό hype γύρω από το όνομά σου! new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τα ποσοστά μου, σου έχω φτιάξει τρελό hype γύρω από το όνομά σου! new_iloveyou.gif

καλα εσυ κανα κανενα Dyno και να μην κοιτας καλα καλα τα κοριτσακια-γλαστρες στις εκθεσεις αυτ/του και τα ξαναλεμε!! χχααχαχχααχ

new_iloveyou.gifnew_iloveyou.gif

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

καλα εσυ κανα κανενα Dyno και να μην κοιτας καλα καλα τα κοριτσακια-γλαστρες στις εκθεσεις αυτ/του και τα ξαναλεμε!! χχααχαχχααχ

new_iloveyou.gifnew_iloveyou.gif

Δεν φταίω εγώ, το μάρκετινγκ φταίεειιιιι! new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

λολ.

Όταν απενεργοποιείς το ESP, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΩΣ, το ηλεκτρονικό μπλοκέ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΤΑΙ μιας και όλη η προσομοίωση του μπλοκέ εμφανίζεται με την μορφή φρεναρίσματος του αντίθετου τροχού. Το ίδιο γίνεται και στις νεκρόκασες τις Mercedes όπου αν θέλεις ολοκληρωτικά ESP OFF, βγαίνει ακόμη και το ABS (dyno mode αν θυμάμαι και καλά).

Να σε ενημερώσω ότι οι «νεκροκασες» όπως τις αποκαλείς έχουν διδάξει αξιοπιστία, διαχρονικότητα και πάνω από όλα πολυτέλεια όπως και κινητήρες διαμάντια ( κοιτάτε τους «ταρίφες» και βγάλτε συμπεράσματα)… στο θέμα μας…

Δεν έχει καμία σχέση το ένα σύστημα με το άλλο γιατί όλες οι μερσέντες έχουν ελεύθερο διαφορικό χωρίς EDL κτλ και φοράνε μπλοκέ μόνο τα 63 AMG κατόπιν παραγγελίας…

Αμφισβητείς κάτι το οποίο το βλέπω εγώ κάθε μέρα όσες φορές σπινάρουν οι ρόδες μου λόγο ρόπας… αμφισβητείς ΚΑΙ τα μάτια τρίτων?? Ας μιλήσει κανείς με 6 GTI που έχει XDS… έλεος… ή δεν έχεις οδηγήσει ποτέ χωρίς ESP για να δεις τι κάνει αυτό το σύστημα ή απλά εκφέρεις μία γνώμη έτσι για να πεις κάτι…

Και κάτι ακόμη αν αμφισβητείς, τα στήνω όποτε θέλεις και σε περιμένω στο πρώτο φανάρι που θα βρούμε… βασικά θα δεις τις γραμμές που θα αφήνει ενώ φεύγειιιιιιιιιιιιιι sillyhorse1rb5.gif (και δε σπινάρει σαν τρελό μέχρι να ξεκινήσει) το γκολφ και εσύ απλά θα προσπαθείς να βγεις από τα σύννεφα σκόνης - λάστιχου που θα φας…

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες,ετσι για το ιστορικο,σημερα κερασα ενα τσαγακι ενα 207 rallye μετα απο προκληση που μου εκανε.Δηλωνε οτι ηταν 215hp και ειχε προγραμμα,εξατμηση απο down-pipe,σκουπα και μεγαλητερη παροχη καυσιμου (στην αντλια μαλλον) 8)

στα 0-400 ημουν μισο αυτοκινητο μπροστα του και στο τελος καπου στο χιλιομετρο σχεδον 2/5 αυτοκινητα.

το δικο μου ειναι 140αρι με revo επισης εχω βγαλει μεσαιο και εχω ενα χειροποιητο τελικο.δεν το εχω δυναμομετρησει.

αυτα....

Link to comment
Share on other sites

Να σε ενημερώσω ότι οι «νεκροκασες» όπως τις αποκαλείς έχουν διδάξει αξιοπιστία, διαχρονικότητα και πάνω από όλα πολυτέλεια όπως και κινητήρες διαμάντια ( κοιτάτε τους «ταρίφες» και βγάλτε συμπεράσματα)… στο θέμα μας…

Δεν έχει καμία σχέση το ένα σύστημα με το άλλο γιατί όλες οι μερσέντες έχουν ελεύθερο διαφορικό χωρίς EDL κτλ και φοράνε μπλοκέ μόνο τα 63 AMG κατόπιν παραγγελίας…

Αμφισβητείς κάτι το οποίο το βλέπω εγώ κάθε μέρα όσες φορές σπινάρουν οι ρόδες μου λόγο ρόπας… αμφισβητείς ΚΑΙ τα μάτια τρίτων?? Ας μιλήσει κανείς με 6 GTI που έχει XDS… έλεος… ή δεν έχεις οδηγήσει ποτέ χωρίς ESP για να δεις τι κάνει αυτό το σύστημα ή απλά εκφέρεις μία γνώμη έτσι για να πεις κάτι…

Και κάτι ακόμη αν αμφισβητείς, τα στήνω όποτε θέλεις και σε περιμένω στο πρώτο φανάρι που θα βρούμε… βασικά θα δεις τις γραμμές που θα αφήνει ενώ φεύγειιιιιιιιιιιιιι sillyhorse1rb5.gif (και δε σπινάρει σαν τρελό μέχρι να ξεκινήσει) το γκολφ και εσύ απλά θα προσπαθείς να βγεις από τα σύννεφα σκόνης - λάστιχου που θα φας…

:lol:

πω πω πω, φαρμάκι στάζεις...

Πρέπει να ξέρεις πολλά από αυτοκίνητα εσύ...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ερχομενος απο λαυριο κινηγιουμουν με ενα rx8. Στις στροφες τον αφηνα να χαιρεται γιατι φοβομουν να πλακωθω διοτι το οδοστρωμα ηταν βρεγμενο. Ο τυπος θα θεωρησε οτι ειμαι καμια φλωρα καθοτι στο παρπριζ υπαρχει το γιατροσημο κ σιγουρα θα με περασε για κουλο αφου στις στροφες εκοβα. Μολις ομως πιασαμε την ευθεια μετα το yaught στη Βουλιαγμενη εφαγε την ψ...λια του κ εστρωσε. Στο φαναρι που μας επιασε κοκκινο δεν ηρθε διπλα μου αλλα πισω αριστερα μου οντας μονοι μας. Συνεβη 28/12/10 γυρω στις 18:30-19:00. Ηταν ενα rx8 ανθρακι challenge υποθετω η αν ηταν cosmo ηταν κουλος ο οδηγος. Αυτα. Το καταχαρηκα το gti μου... Αυτα. Κοντρα ειχα να κανω αρκετα χρονια...

Link to comment
Share on other sites

ναι αν εχεισ τησ παναγιασ τα ματακια σε αλογα και ειναι κανασ δρομος "καινουριοσ" και σπινιαρει και η 3η σου θα πας να το βαλεις απο σταση να μεινεισ εκει να μην ξεκολησεισ.. ! Το μηνυμα πηγαινε στο παιδι που ειπε οτι κοντρα μονο απο σταση!

Edited by Andreasf2
Link to comment
Share on other sites

ναι αν εχεισ τησ παναγιασ τα ματακια σε αλογα και ειναι κανασ δρομος "καινουριοσ" και σπινιαρει και η 3η σου θα πας να το βαλεις απο σταση να μεινεισ εκει να μην ξεκολησεισ.. ! Το μηνυμα πηγαινε στο παιδι που ειπε οτι κοντρα μονο απο σταση!

Ειμαστε λιγο off topic! ενταξει αποψεις ειναι αυτες! Αλλα για αυτο τον λογο ειναι και λαθος να εχεις ενα μπροστιοκινητο με της παναγιας τα ματακια! Τεσπα μεγαλη κουβεντα ειναι αυτη ας την κανουμε αλλου!

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ ενα integra που εγραφε 1.8 πισω εφαγε καμια νταλικουλα απο φαναρι και ειχα και αλλο 1,5 ατομο μεσα!

Link to comment
Share on other sites

Ή είχε πρόβλημα ή δεν πάτησε το integra γιατί αν ψάξεις θα δεις ότι είναι πολύ γρήγορο από στάση.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ ενα integra που εγραφε 1.8 πισω εφαγε καμια νταλικουλα απο φαναρι και ειχα και αλλο 1,5 ατομο μεσα!

Εσυ φιλε μου τι εισαι αν επιτρεπεται? Γιατι για να περασεις integra απο σταση ειναι πολυ δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευη που μας περασε ειπα να κανω την κλασικη γυρα που κανουμε εδω οι Σαλονικαιοι...κατεβηκα απο Ωραιοκαστρο ολη την Λαγγαδς μετα παραλιακη Νεα παραλια Αρετσου και μετα η Περιφεριακο Η Μεσα απ την πολη!Σε ολη την βολτα δεν πετυχα κανεναν γρηγορo :p Και αφου εχω βαρεθει και ειμαι στν κατηφορα του Παπαγεωργιου τερμα δεξια με 6η βλεπω Ξενον φωτα στον καθρεφτη!Λεω λες...Και τελικα ηταν ενα mini cooper s με τους κλασικους τυπους μεσα και να πηγαινει σχετικα γρηγορα...Ελα που εμενα η θερμοκρασια νερου ειναι κατω απ την μεση...το παταω λιγο και λεω μεχρι το φαναρι της αευκαρπιας να ζεσταθει!Αυτος μπροστα εγω πισω πολλα αμαξια ομως και συνεχιζουμε δυτικα τον περιφεριακο!Τελικα ειμαστε στο φαναρι μετα του Κορδελιου!Παταμε και ειμαι 1-2 αυτοκιμητα μπροστα.Στο αλλο φαναρι τα ιδια και ειμαστε στο τελευταιο φαναρι του περιφεριακου για μεσα στην πολη!Στριβουμε και ειναι μπροστα αυτος..πατησαμε απο 2ες τον μαζευα και μολις κουμπωσα 5η περασα απο πανω του!Κοντα μας ομως ηταν και ενα golf 5 gti (εξωτερικα) αλλα πολυ πισω μας!Δεν μας μαζευε.Το κουπερ εστρειψε δεξια και το 5αρι εκατσε διπλα μου!Απο αλλαγη σε αλλαγη του ανοιγα μισο με ενα αμαξι.Μετα τον ρωτησα τι ηταν και μου λεει 14αρι με προγραμμα!Βγαινοντας απ την πολυ κια ξανα στον περιφεριακο δυτικα προς κεντρο πετυχαινω cupra dsg και ibiza 20v μετα το φαναρι της αερογεφυρας τους περασα απο πανω αλλα το cupra σχετικα δυσκολα!Κ αφου κανω αναστροφη στην πυλαια πετυχαινω corsa opc στην ανηφορα μετα το τουνελ!Αυτος μπροστα και στα 170 αφησα 3 φορες το γκαζι!Αν ειχα αφρολεξ στον προφυλακτηρα θα τον εσπρωχνα!Βεβαια μετα το φαναρι της ευκαρπιας μου εφυγε 2 αμαξια αλλα γκρινιαζε η δικια μου και δεν ημουν πολυ συγκεντρωμενος :p!Αυτα!ΤΟ δικο μου ειναι μαμα 180 με φουλ εξατμιση 63.5 καταλυτη ιντερκουλερ αγελαδα μανιταρι!!

Edited by kostas_the
Link to comment
Share on other sites

για τα αλλα δεν εχω να προσθέσω αλλά εισουν μπροστα απο cupra dsg ? με καθε επιφυλαξη αλλά δεν θα παταγε σωστά.

Ειχα 4 αρι gti 150αρι με προγραμμα -DP-εξατμιση φιλτρο το οποιό πηγαινε περιπου σαν το 1.4 tsi Που εχω τωρα προγραμμα εξατμιση φιλτρ . Το cupra και το Polo το gti dsg ειναι πολυ γρήρορα .

Εκανα πατημα με polo φιλου normal και cupra kαι είμουν δυσκολα 1,5 αμαξι μπροστά . Οποτε πιστευω οτι δεν θα πατησε σωστα - Φιλικά πάντα .

Edited by kokobill
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξαμε 3ες απλα αυτος ηταν 3 ατομα κ εγω μονος!Ειπα οτι τον περασα δυσκολα,Εσπαγα 4η και στην πεμπτη αρχισα να τον περναω!Αν ηταν μονος θα με εφευγε αλλα με μικρη διαφορα!Εννοειται εντελως φιλικα!Σιγα μην χαλασουμε τις καρδιες μας επειδη μας περασε η περασαμε καποιον!

Edited by kostas_the
Link to comment
Share on other sites

Κυριακή μεσημέρι επιστροφή από Πήλιο με την Golfo (GT sport 140) 4 άτομα και αποσκευές. είπα να μην τρέξω οπότε πήγενα με 140 σταθερά και μέση κατανάλωση 6,6. στο ύψος της Λαμίας στα Τούνελ εμφανίζεατι golf μαύρο αγνώστων στοιχείων με εξάτμιση να κυνηγάει Auris 1.6 και να το περνάει από πάνω. Ε τσίμπισα και εγώ και αρχίσαμε το κυνήγι. είχαμε 4 αυτοκίνητα διαφορά και δεν άνοιγε ούτε μάζευα από 160- 200 μαζί. όταν το πέτυχα ήταν 2 άτομα μέσα και ανοίξαμε 3 φορές. φαινόταν δυνατό αλλά δεν άνοιγε τρελά. από οτι είδα είχε 18αρες. μετά πέτυχα και ένα audi a4 2,0 όχι το turbo όπου ο κακόμοιρος έφαγε αρκετο ξύλο και τέλος ένα opel astra turbo (μάλλον το 140αρι) γιατί ενώ είχε 2 άτομα μέσα άφηνα το γκάζι μην τον χτυπήσω! Ο παπ****ς δεν πήγαινε δεν πήγαινε στην μεσαία....

αυτά τα ολίγα. μπράβο στον τύπο με το golf το είχε κάνει πολύ ωραίο. α μην ξεχάσω και έαν Α4 1,8Τ ΑΒΤ πήγαινε super και έριχνε σε boxter. πολύ δύναμη...

Edited by PAGOURISTAS
Προσοχη στο λεξιλογιο
Link to comment
Share on other sites

για τα αλλα δεν εχω να προσθέσω αλλά εισουν μπροστα απο cupra dsg ? με καθε επιφυλαξη αλλά δεν θα παταγε σωστά.

Ειχα 4 αρι gti 150αρι με προγραμμα -DP-εξατμιση φιλτρο το οποιό πηγαινε περιπου σαν το 1.4 tsi Που εχω τωρα προγραμμα εξατμιση φιλτρ . Το cupra και το Polo το gti dsg ειναι πολυ γρήρορα .

Εκανα πατημα με polo φιλου normal και cupra kαι είμουν δυσκολα 1,5 αμαξι μπροστά . Οποτε πιστευω οτι δεν θα πατησε σωστα - Φιλικά πάντα .

εγω να σου πω οτι με το δικο μου 4αρι τα σκιζα κατι 2.0 τφσι μαμα οτι τσι με προγραμμα αστο για αυριο και τα οpc 240 ηταν καληνυχτα,βεβαια τοτε vflow+unorthodox pulley kit+overloaded+εξατμιση 63.5+καταλυτης 100 τρυπες+αγελαδα forge+ν75j kai δυναμομετρημενα ειχε 240 αλογα...πολυ καλη δουλεια,αν τα φτιαξεις πανε το κ$#3λο τους τα ατιμα τα 4ρια,ακομη θυμαμαι την φατσα μερικων με 2.0φσι που δεν το πιστευανε....αστα...σου λεω ουκ μπλεξεις me to 4...:startle: AGU20VT EXTREME POWER...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι αλήθεια αυτο. Μακάρι να είχα και εγωβαυτο το μοτέρ.

Πάντως χθες πάτησα με Boxter :D .

Μπα... Σου φάνηκε... Βόλτα πήγαινε! :startle:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.