Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

εγω παλι πιστευω οτι δεν ειναι σωστο να βγαινουν τα pm (που ετσι οπως καταντησανε τα Forum) δεν ειναι pm αλλα οm οπου =obvious φανερος δλδ. το θεμα ειναι να βρεθει μια λυση οπου και οι ελληνες βελτιωτες ειτε τον λενε κριτωνα ειτε κυριλο ειτε γιαννη ειτε κλπ να κανουν παντα οσο τον δυνατον πιο ασφαλη και καλη δουλεια και πιστευω θα μιλανε καποτε και στα ξενα forum για τα αυτοκινητα των ελληνων βελτιωτων οτι ειναι τα καλυτερα!!

Link to comment
Share on other sites

sylvester, on 14 December 2010 - 10:50:15, said:

Εγω παντως θελω πολυ να μαθω τι εγινε με το παραπανω....ειναι τυχαιο που δν εχει δωσει καποιος απαντηση σε αυτη την ερωτηση? thumbsdown.gif

Απαντησεις δινω καθημερινα με τη δουλεια μου !

Κι εχθες ρυθμισα ενα facelift 2.0TSI Οctavia 5 RS , και ο ανθρωπος με πειραζε - με ολα αυτα που διαβαζει - και μου ελεγε ... " που ειναι η βαλβιδα που θα βαλουμε ??? "

Φιλε μου , και μονο να απαντας και να συνεχιζει η κουβεντα ειναι ΖΗΜΙΑ !

Ειναι ζημια και για αυτον που σε βριζει , αλλα και για σενα !

Αν νομιζει καποιος οτι θα του βαζω βαλβιδες επειδη δεν γνωριζω να φτιαχνω τον MED17 ή επειδη ετσι θεωρει ο "turboλαγος" , κλπ , ας κοιταξει το αυτοκινητο του Chrisnik , που ειναι το δυνατοτερο MED 17 αυτη τη στιγμη , με 300+gr/sec maf , που ειναι αποδεδειγμενα αξιοπιστο , που πατει με 394ΗΡ Cupra και ειναι μια κολωνα μπροστα , που , που , που ....

Εμενα φιλε μου μου αρεσει να απανταω με ΔΕΙΓΜΑ ΔΟΥΛΕΙΑΣ , ΟΧΙ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΠΡΟΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ! Αυτο εχω δει οτι ειναι και πιο αποδοστικο ...

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι οτι με δυσαρεστουν....Απεχθανομαι την ολη φαση του βγαζω χαρτες,κανω,ρανω για να τσιμπησω πελατες με το προσχημα να ξεβρωμισει ο τοπος...Αυτο δεν μπορω κ μολις το βλεπω με πιανει αναγουλα....

Αυτο ξερεις πολυ καλα οτι μπορουν να το κανουν ολοι οι προγραμματιστες κ ο μονος που το πρεσβευει ειναι ο Κυριλλος.....Ε συγνωμη αλλα εμενα αυτο με θιγει σαν ανθρωπο γιατι πολυ απλα οι αξιες κ τα ιδανικα που με μεγαλωσαν οι δικοι μου δεν ενστερνιζονται αυτα μου βλεπω κ διαβαζω...Κ δεν το κανω μονο για τον Κριτωνα,το κανω κ για τον εαυτο μου κ για τον καθενα που γνωριζω χωρις να μου ζητηθει....

Κ εγω ενταξει ειμαι απεναντι σου κ επειδη οι αποψεις μας συγκρουονται αυτο δεν σημαινει οτι θα σκοτωθουμε κιολλας.....Οι αποψεις σου ειναι σεβαστες σε εμενα αλλα εχω το δικαιωμα να διαφωνω με καποια πραγματα....

Κ επειδη σε βλεπω οτι γνωριζεις κ απο τα μερη μου αν σε φερει ο δρομος τις γιορτες προς τα εκει στειλε κ ενα μηνυμα κ τα λεμε κ απο κοντα με καφεδακι αν θες.....thumbsup.gif

Χρηστο , αν ενας θα μπορουσε να σηκωσει τους πιο πολλους χαρτες για δυσφημηση , κλπ θα ημουν εγω ... Να δεις AFR target 14.7 στον κοφτη και να κλαιει ο κατοχος γιατι σπανε τα εμβολα ...

Δεν εχει σημασια ομως τι κακο κανει ο αλλος , αλλα τι σωστο κανεις εσυ ! Τουλαχιστον αυτο βλεπω στην πραξη και γι αυτο δεν ασχολουμαι .

Στο χωρο υπαρχουν σοβαροτατες εταιριες και σοβαροτατοι προγραμματιστες , που δεν ασχολουνται καν . Και φυσικα εχουν καθε μερα δουλεια ! Εδω ειμαι γραμμενος εδω και 5 χρονια , ως κατοχος Golf GTI , και προσπαθω να μην ασχολουμαι , αφου ειναι το πιο επικερδες . Αλλα δυστυχως ειναι δυσκολο .

Ειναι βεβαια πολυ εκνευριστικο να τρως λασπη , αλλα μετα απο ενα σημειο το συνηθιζεις και δεν ασχολεισαι . Το να χανεις ενα πελατη επειδη του ειπαν οτι τα 4 αλογα που εχασε ( στο δυναμομετρο του dealer εννοειται... που Γιαννης κερναει Γιαννης πινει ... ) ειναι αποκλειστικα υπευθυνος ο προγραμματιστης , ο οποιος ειναι ασχετος , και πρεπει να αλλαξει προγραμμα , πιστευεις οτι με ζημιωνει πουθενα ? Κινηση απελπησιας ειναι , για πλοιο που βουλιαζει ! οπως και ολα τα υπολοιπα !

Γι αυτο μην ασχολεισαι , Χρηστο , οσο εκνευριστικο κι αν ειναι , οσο κι αν υποτιμουν τη νοημοσυνη σου και πολλων αλλων , ετσι ειναι αυτο παιχνιδι αυτο ! ΒΡΩΜΙΚΟ , και γινεται πιο βρωμικο , την ωρα που καποιος καταρρεει .

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο καποτε ημουν πιο πορωμενος(με την καλη εννοια) απο εσενα,

καποτε υποστηριζα καποιους αλλα οταν τους χρειαστικα πραγματικα και σοβαρα δεν τους εβρισκα.

τωρα αλλαξα εταιρεια...

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

τωρα αλλαξα εταιρεια...

Τέλος! Αυτό τα λέει όλα. Και αν χρειαστείς πότε κάτι από την εταιρία που είσαι τώρα και δεν σου προσφέρει βοήθεια θα γίνεις φανατικός μιας 3ης...

Μα επιτέλους ξυπνάτε ρε παιδιά...

Όσοι είστε ευχαριστημένοι από την εταιρία που είστε καλά κάνετε και το δηλώνετε... Μην θάβετε τους άλλους όμως. Αν θέλετε κάντε μία κριτική, ή ακόμα καλύτερα πείτε την ιστορία σας χωρίς να σχολιάζεται και αφήστε τα σχόλια για τους υπόλοιπους...

Είστε Παναθηναϊκοί και μιλάτε για τους ολυμπιακούς (τέρμα αντικειμενικοί! ;))... Έτσι τα έχετε καταντήσει όλα στην Ελλάδα. Ποδοσφαιρικές ομάδες, κόμματα, εταιρίες ένα και το αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Είστε Παναθηναϊκοί και μιλάτε για τους ολυμπιακούς (τέρμα αντικειμενικοί! ;))... Έτσι τα έχετε καταντήσει όλα στην Ελλάδα. Ποδοσφαιρικές ομάδες, κόμματα, εταιρίες ένα και το αυτό...

+1000

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο καποτε ημουν πιο πορωμενος(με την καλη εννοια) απο εσενα,

καποτε υποστηριζα καποιους αλλα οταν τους χρειαστικα πραγματικα και σοβαρα δεν τους εβρισκα.

τωρα αλλαξα εταιρεια...

Συμφωνω απολυτα σε ολα οσα λες φιλε μου....ΑΥτο δεν καταλαβαινουν μερικοι οτι δεν το κανω μονο για τον Κριτωνα.....Θα τον κανω για οποιονδηποτε οταν βλεπω καποια πραγματα κ με προσβαλλουν ως ανθρωπο κ μειωνουν την νοημοσυνη μου.....Αυτα απο εμενα...

Κ προς τους mods.....Παιδια δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα...Αφηστε τον να δημοσιευει οτι θελει....

Τελος απο εμενα...Οποιος καταλαβε καταλαβε....

Link to comment
Share on other sites

ΑΥτο δεν καταλαβαινουν μερικοι οτι δεν το κανω μονο για τον Κριτωνα.....Θα τον κανω για οποιονδηποτε οταν βλεπω καποια πραγματα κ με προσβαλλουν ως ανθρωπο κ μειωνουν την νοημοσυνη μου.....Οποιος καταλαβε καταλαβε....

+1000!

Έτσι ακριβώς νιώθω και 'γω...

Link to comment
Share on other sites

πολυ καιρο εχω να γραψω..αηδια...αηδια...ειδικοτερα οι e tuners με τσιρακια...καλη χρονια...

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

Το φορουμ δηλαδη ειναι επιχειρηση με επισημους 'συνεργατες'/'σπονσορες'? Γιατι ετσι το καταλαβαινω απο αυτα τα λογια.

Ορίστε; Θα τρελαθούμε τελείως; Για όνομα του Θεού παιδιά, μην ακούμε τέτοιες εξυπνάδες!!! Το VWClub είναι καταρχήν μια ανοικτή κοινότητα (μάλλον κακώς είναι τόσο ανοιχτή αφού βρίσκουν ευκαιρία για να τρώγονται διάφοροι εδώ) και από εκεί και πέρα στην σελίδα μας φιλοξενείται και η επίσημη λέσχη φίλων και κατόχων VW η οποία μπορεί να έχει συνεργασίες με διάφορους εμπόρους για καλύτερες τιμές αλλά δεν σημαίνει πως έχει χρηματικά πάρε-δώσε με τους εμπόρους. Με τους 2 συγκεκριμένους βελτιωτές που τρώγονται εδώ, δεν έχουμε καμία συνεργασία.

Πιο πολυ θα κερδισει καποιος που θα παραδεχτει το λαθος του (αν ειναι βεβαια ετσι) παρα να αποφευγει την απαντηση και να αναλωνεται σε ξυλινα κα ανουσια λογια που τελικα δειχνουν οτι πραγματι το προβλημα υπαρχει.

Οταν ερθει ποτε η ωρα σε αυτη την ερημη χωρα να αναλαβουμε τις ευθυνες μας οπου μας αναλογουν και να προσπαθησουμε να διορθωσουμε τα πραγματα τοτε μονο μπορουμε να πουμε οτι πραγματι καταφερνουμε κατι. Διαφορετικα θα ειμαστε παντα αξιοι της κακης τυχης μας.

Και κατι τελευταιο, το να κρατα καποιος την οποια συζητηση κοσμια και να μην πεφτει σε τοσο χαμηλο επιπεδο (αναφερομαι σε ολους τους εμπλεκομενους) δειχνει ηθος/χαρακτηρα και τελικα

ειναι εις οφελος του.

Πολύ σωστές οι απόψεις... εγώ ακόμη απορώ γιατί συνεχίζουν και τρώγονται και δεν έχουν σταματήσει αυτή την κωμωδία και να ασχοληθούν με κάτι ουσιώδες. Να βελτιώσουν κανένα αυτοκίνητο και φυσικά αν όντως έχουν υπάρξει φορές με πρόβλημα σε κάποιο πελάτη τους να φροντίσουν ώστε να μην επαναληφθεί.

ΕΛΕΟΣ και με τους 2 τους!

Παιδια να κανω μια ερωτηση???

Το προγραμμα δεν το πληρωνετε? γιατι φανατιζεστε υπερ του δικου σας προγραμματιστη τόσο πολύ???

δλδ αν εγω εχω βαλει σκουπα apr και ο άλλος oettinger θα βριζω εγω την δικια του κ αυτος τη δικια μου (δεν ειναι τυχαια η παρομοιωση!!!) δεν το καταλαβαινω αυτο πραγματικα!!!

και εμενα δεν μου αρεσε ο τροπος του turborabbit αλλα δεν θα μπω στη διαδικασια να αντιδικισω μαζι του δημοσια σενα forum!!!!!!

Φάνη συμφωνώ απόλυτα, επικρατεί μια τρελή φανατίλα από ορισμένους και δεν μπορώ να καταλάβω τι και πως...!

Το θέμα είναι και ποιος το αρχίζει αλλά και ποιος αφήνει να συνεχιστεί... Για την τροπή που πήρε το θέμα, υπεύθυνους θεωρώ αυτούς που το αρχίσανε και τους admins/mods που το ανέχονται...

Όπως είπα και κάπου αλλού δυστυχώς δεν είναι δυνατόν να ελέγχουμε 24x7 το forum και ειδικά όλες τις κατηγορίες και όλα τα topics αυτού.

Καλώς ή κακώς η ομάδα διαχείρισης απαρτίζεται από άτομα που καταρχήν εργαζόμαστε, άλλοι σπουδάζουν κλπ. Οπότε δεν είναι δυνατόν να είμαστε πάνω από έναν υπολογιστή ολημερίς και να κάνουμε refresh στη σελίδα μας για να το ελέγχουμε όοοοολο το forum.

Για τον λόγο αυτό υπάρχει το "report". Με το οποίο μπορείτε αυτόματα να κάνετε αναφορά για ένα θέμα ή μια δημοσίευση. Με τον τρόπο αυτό ενημερώνονται άμεσα όλοι οι διαχειριστές - συντονιστές και μπορούμε να ελέγξουμε το όποιο θέμα στο οποίο υπάρχει κάποιος λόγος για να ελεγχθεί.

Τέλος! Αυτό τα λέει όλα. Και αν χρειαστείς πότε κάτι από την εταιρία που είσαι τώρα και δεν σου προσφέρει βοήθεια θα γίνεις φανατικός μιας 3ης...

Μα επιτέλους ξυπνάτε ρε παιδιά...

Όσοι είστε ευχαριστημένοι από την εταιρία που είστε καλά κάνετε και το δηλώνετε... Μην θάβετε τους άλλους όμως. Αν θέλετε κάντε μία κριτική, ή ακόμα καλύτερα πείτε την ιστορία σας χωρίς να σχολιάζεται και αφήστε τα σχόλια για τους υπόλοιπους...

Είστε Παναθηναϊκοί και μιλάτε για τους ολυμπιακούς (τέρμα αντικειμενικοί! -_-)... Έτσι τα έχετε καταντήσει όλα στην Ελλάδα. Ποδοσφαιρικές ομάδες, κόμματα, εταιρίες ένα και το αυτό...

καλά τα λες και εσύ...!

Κ προς τους mods.....Παιδια δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα...Αφηστε τον να δημοσιευει οτι θελει....

Τελος απο εμενα...Οποιος καταλαβε καταλαβε....

Δεν είναι λύση αυτή...!

Καλώς ή κακώς και οι 2 βελτιωτές από την στιγμή που απλά τρώγονται σαν τα σκυλιά εδώ μέσα, έχουν πέσει πολύ στην υπόληψή μου -μιλώντας σαν Κώστας προσωπικά- και αν κάποτε σκεφτόμουν να βάλω πρόγραμμα σε κάποιο άλλο μου αυτοκίνητο, σίγουρα δεν θα πήγαινα σε αυτούς.

Πέρα από αυτό και λειτουργώντας πλέον ως admin του forum, θα ήθελα να ενημερώσω άπαντες πως ο επόμενος (είτε βελτιωτής είτε φανατικός οπαδός του) που θα κοιτάξει να ασχοληθεί με προσωπικούς χαρακτηρισμούς, επιθέσεις κλπ σε κάποιον άλλο θα δεχτεί ποινή 10% ανά post, υπολογίζοντας και όλα τα προηγούμενα που τα αφήσαμε έτσι + θα γίνει disable το account του για 60 ημέρες.

Σοβαρευτείτε επιτέλους όλοι και ασχοληθείτε απλά με το θέμα ή αφήστε το ρημάδι το PC και βγείτε έξω να παίξετε!

Κώστας.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την διευκρινηση στο 1ο ποστ/απαντηση. Παλι καλα γιατι ειχα μπει σε εννοιες.

Απο μερια Στελιου βεβαια καμμια εστω διορθωση. Καποτε θα πρεπει να μαθουμε να χρησιμοποιουμε σωστα τις λεξεις και την ελληνικη γλωσσα και οταν παραπλανουμε, ειτε σκοπιμα ειτε απο λαθος, να

διορθωνουμε αμεσα.

Το 'επισημος συνεργατης' ειναι κατι το οποιο δεν πετας ετσι και οποιον παρει ο χαρος. Εχει υποχρεωσεις/δικαιωματα αλλα και δοσοληψιες και απο τις δυο μεριες και οταν αυτο απλα δεν ισχυει οπως διευκρινισε ο Κωστας (doggy) τοτε θα επρεπε τουλαχιστον απο την αλλη μερια να υπαρχει μια ανακληση. Αλλα φαινεται οτι επειδη στην Ελλαδα ακομα ισχυει το οτι εισαι οτι δηλωσεις εχουμε μαθει να λεμε οτι θελουμε χωρις ποτε να δινουμε λογο.

Απο τη αλλη παλι ειμαι ακομα περιεργος να μαθω τι εγινε με αυτο το δολιο RS (αν και φυσικα εκτος θεματος), αλλα εις ματην παροτι εχει ερωτηθει επανειλημμενως και απο αλλους. Δεν πιστευω οτι χρειαζεται πλεον να απαντηθει. Η σιωπη και αποφυγη εχουν δωσει την απαντηση.

Καλο ειναι να επιστρεψουμε λοιπον και παλι στο συγκεκριμενο θεμα μας δηλ στα 200αρια και να μεινουν ολα τα υπολοιπα προς γνωσιν και συμμορφωσιν.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως στο ταπεινο χωριο μου εμαθα ενα πραγμα!! και πειτε με και χωριατη δεν εχω προβλημα................Σχολιάζετε αυτα που κανω και την ζωή μου; Σημαίνει ότι είναι πιο ενδιαφέρουσα από την δική σας!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα όμως δεν είναι το χόμπι μου. Είμαι επαγγελματίας. Από αυτό ζώ. Είμαι συνεργάτης του VWClub εδω και χρόνια

κι εσύ με δύο αράδες λόγια με βγάζεις απατεώνα. Για πάτα και λίγο φρένο σε αυτά που λες.

Ορίστε; Θα τρελαθούμε τελείως; Για όνομα του Θεού παιδιά, μην ακούμε τέτοιες εξυπνάδες!!! Το VWClub είναι καταρχήν μια ανοικτή κοινότητα (μάλλον κακώς είναι τόσο ανοιχτή αφού βρίσκουν ευκαιρία για να τρώγονται διάφοροι εδώ) και από εκεί και πέρα στην σελίδα μας φιλοξενείται και η επίσημη λέσχη φίλων και κατόχων VW η οποία μπορεί να έχει συνεργασίες με διάφορους εμπόρους για καλύτερες τιμές αλλά δεν σημαίνει πως έχει χρηματικά πάρε-δώσε με τους εμπόρους. Με τους 2 συγκεκριμένους βελτιωτές που τρώγονται εδώ, δεν έχουμε καμία συνεργασία.

Μήπως ήταν κάποια στιγμή τα προηγούμενα χρόνια ?

...και απλά συνεχίζει να το αναφέρει πρός τα μέλη του club από συνήθεια ?

εγω παντως στο ταπεινο χωριο μου εμαθα ενα πραγμα!! και πειτε με και χωριατη δεν εχω προβλημα................Σχολιάζετε αυτα που κανω και την ζωή μου; Σημαίνει ότι είναι πιο ενδιαφέρουσα από την δική σας!!!!!!!!

Στο δικό μου χωριό ... οι ασπρομάληδες παπούδες λένε ... ότι ... όταν βλέπεις το λύκο στο μαντρί να ειδοποιείς και το γείτονα σου ... μήν πάθει εκείνος τη ζημιά.

Για αυτό είναι τα φόρουμ.

Οχι για χαχαχούχα και καλημέρες.

Είναι για ανταλλαγή απόψεων και ορθή ενημέρωση.

Εχουν διατυπωθεί συγκεκριμένα ερωτήματα (βασισμένα σε στοιχεία) πρός τους etuners ... και ακόμη είναι αναπάντητα.

Δέν πρέπει να ενημερώνονται και κατ'επέκταση να προστατεύονται τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ ?

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό είναι τα φόρουμ.

Οχι για χαχαχούχα και καλημέρες.

Είναι για ανταλλαγή απόψεων και ορθή ενημέρωση.

Εχουν διατυπωθεί συγκεκριμένα ερωτήματα (βασισμένα σε στοιχεία) πρός τους etuners ... και ακόμη είναι αναπάντητα.

Δέν πρέπει να ενημερώνονται και κατ'επέκταση να προστατεύονται τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ ?

Σε αυτό που λες έχει δίκαιο... Κανείς δεν πρόκειται να πει το αντίθετο.

Το θέμα στο οποίο διαφωνούν αρκετοί, είναι ο τρόπος με τον οποίο γίνεται αυτό... Με βρισιές κλπ...

Κάντε αυτό που λέτε αλλά με πιο κόσμιο τρόπο και όλοι θα είναι μαζί σας!

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανεις ποτε δεν υπηρξε "συνεργατης" του club.το club απαρτιζεται απο τα μελη τα επισημα-VIP μελη κ την ομαδα διαχειρισης.Κατα καιρους μπαινουν κ εμποροι κ κανουν επισημες προσφορες σε ολους εμας.

κ για να καταλαβεις ρε τασο συνονοματε ουτε καν VIP members δεν ειναι απορω τι ψαχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος! Αυτό τα λέει όλα. Και αν χρειαστείς πότε κάτι από την εταιρία που είσαι τώρα και δεν σου προσφέρει βοήθεια θα γίνεις φανατικός μιας 3ης...

ολα τα αλλα ειναι σωστα και συμφωνω μαζι σου,εκτος απο αυτο.

δεν ζητησα βοηθεια και δεν μου την εδωσαν...

εψαχνα καποιον επι 15 μερες και κανεις δεν σηκωνε το τηλεφωνο να δει τι προβλημα εχω.οχι να μου το λυσει...εστω να δει τι προβλημα εχει το αμαξι...ουτε σε p.m βρηκα καποια απαντηση...

για την τριτη εταιρεια που λες..

δεν νομιζω να αλλαξω παλι ,γιατι λογικα παντα μιλαω,αν χρειαστω(φτου φτου μακρια απο μας) καποια βοηθεια για καποιο προβλημα,τοτε πιστευω οτι θα μπορεσω να τους βρω...

κατι αλλο που ηθελα να πω αλλα το ξεχασα...

ποτε δεν ειπα οτι με την εταιρεια που ειχα πριν ειμαι απογοητευμενος...μεχρι πριν λιγο καιρο ελεγα τα καλυτερα.απλα δεν μπορω να πιστεψω οτι δεν ενδιαφερθηκε να σηκωσει το τηλεφωνο καποιος να πει τι επαθε και περνει 10 φορες συνεχομενες καθε μερα...

πιστευω να καταλαβες τι εννοω...

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Moderators είστε λάθος.

Παρακαλώ ρωτήστε τον doumasj να σας ενημερώσει αν είμαστε συνεργάτες ή όχι.

Πριν από 3 χρόνια μας έφερε ολόκληρη συμφωνία και κανονισμούς τους οποίους υπογράψαμε.

Εγώ ο ίδιος υπέγραψα τη συγκεκριμένη φυλλάδα που έφερε ο Γιάννης, ακριβώς επειδή η κοινότητα

του VWClub διέπεται από κανονισμούς και υπάρχει νομικό υπόβαθρο για όλα αυτά που γίνονται εδώ

μέσα.

Λοιπόν ενημερωθείτε ή εν πάσει περιπτώσει συντονιστείτε μεταξύ σας γιατί κάθε κακοπροαίρετος γράφει

ό,τι θέλει εδώ μέσα, να βρίζει και δεν φαίνεται να σας ενδιαφέρει καθόλου.

Ελπίζω να τιμάτε την ύπαρξη και την σοβαρότητα του συλλόγου που υποστηρίζετε.

Σίγουρα δεν σας τιμά ότι δεν το γνωρίζετε ή ότι δεν έχετε ενημερωθεί γιατί ο Γιάννης εκπροσωπούσε

το VWClub όταν ήρθε σε εμάς τότε και τα χαρτιά υπάρχουν ακόμη και σήμερα.

Παναγιώτη activious, ορθά επραξες εφόσον έτσι έκρινες, με βάση όσα είδες, αφού δεν απαντούσε κανείς

στα τηλέφωνα και στα pm σου. Πράγμα ιδιαίτερα αφύσικο και παράξενο εκ μέρους μας καθώς ειδικά στο

κομμάτι της υποστήριξης δίνουμε τον καλύτερο εαυτό μας. Αυτό το γνωρίζουν καλά ακόμη και όσοι δεν

μας έχουν προτιμήσει ή λάβει τις υπηρεσίες μας.

Εις ό,τι αφορά τον Tasos 1.8T, δεν πρόκειται να μπούμε στη διαδικασία να απαντάμε σε κάθε κακοπροαίρετο

που αναφέρει φήμες, σχόλια ή δήθεν πληροφορίες από φίλους φίλων για να συκοφαντήσει εμάς και να δυσφημίσει

τη δουλειά μας.

Γιατί οι μόνοι tuners που βρίζουν είναι αυτοί που μας επιτίθενται σε κάθε ευκαιρία. Ούτε προκαλέσαμε, ούτε

βρίσαμε αλλά ούτε ξεκινήσαμε αυτή την εκστρατεία λάσπης και καιρός είναι να σταματήσει.

Edited by salex
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου χωριό ... οι ασπρομάληδες παπούδες λένε ... ότι ... όταν βλέπεις το λύκο στο μαντρί να ειδοποιείς και το γείτονα σου ... μήν πάθει εκείνος τη ζημιά.

μπα δεν κολλαει αυτο εδω!! αλλα ειμαστε απο διαφορετικα χωρια τι να κανουμε!! οπως λεει και ο φιλος σου ο γιαννης με το πανισχυρο λευκο leon cupra ειμα βλαχαδερος εγω δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Εις ό,τι αφορά τον Tasos 1.8T, δεν πρόκειται να μπούμε στη διαδικασία να απαντάμε σε κάθε κακοπροαίρετο

που αναφέρει φήμες, σχόλια ή δήθεν πληροφορίες από φίλους φίλων για να συκοφαντήσει εμάς και να δυσφημίσει

τη δουλειά μας.

Δηλαδή το συγκεκριμένο περιστατικό για το Skoda Octavia με δικό σας πρόγραμμα , το οποίο έφερε μπαροβαλβίδα (και αυτή στην πράξη χωρίς να ρυθμίζει πίεση)και σήκωνε όση πίεση μπορούσε να δώσει το turbo ... είναι φήμη ?

Δέν υπήρξε αυτό το αυτοκίνητο ?

Γιατί οι μόνοι tuners που βρίζουν είναι αυτοί που μας επιτίθενται σε κάθε ευκαιρία. Ούτε προκαλέσαμε, ούτε

βρίσαμε αλλά ούτε ξεκινήσαμε αυτή την εκστρατεία λάσπης και καιρός είναι να σταματήσει.

Τώρα θα γίνω κακός.

Κοίτα να δείς πώς επαληθεύονται τα ρητά.

Στην περίπτωση σας , έχουμε αυτό με τον τροχό που γυρνάει.

Τα ίδια λόγια θα μπορούσε κάλιστα να τα έχει πεί ο Κώστας της Revo ... όταν πρίν κάποια χρόνια εσείς λασπολογούσατε σε κάθε ευκαιρία τα προγράμματα της Revo (με άμεσο ή έμμεσο τρόπο)σε όλα τα φόρουμ (group vag)...και απλά βγήκατε από την αφάνεια και γίνατε ιντερνετικά γνωστοί.

Η διαφορά του τότε με το τώρα είναι η εξής:

Τότε κακώς και αδίκως λασπολογούσατε τη Revo , απλά και μόνο για να προβληθείτε μέσω της αρνητικής διαφήμισης.

Τώρα καλώς και δικαίως κάνουν , και βγάζουν τα λάθη σας στη φόρα , ειδικά όταν τίθεται θέμα ασφάλειας.

Μπορείς να καταλάβεις τι νιώθει ο κάτοχος του Octavia ή του κάθε Octavia ( ή και Golf 1.4 tsi ο οποίος είναι μέλος εδώ,αλλά δέν μιλάει)... όταν του τραβάει safe mode πάνω στην προσπέραση στο αντίθετο ρεύμα ???

μπα δεν κολλαει αυτο εδω!! αλλα ειμαστε απο διαφορετικα χωρια τι να κανουμε!! οπως λεει και ο φιλος σου ο γιαννης με το πανισχυρο λευκο leon cupra ειμα βλαχαδερος εγω δεν ξερω...

Αγαπητέ Αγγελε

Δέν ξέρω τι έχεις με το Γιάννη ή με τον κάθε Γιάννη.

Εδώ μιλάμε οι δυό μας ... εγώ και εσύ.

Δέν θέλω να λές ψέμματα,απλά για να πικάρεις κάποιον τρίτο.

Σε ολόκληρη τη Θεσσαλία ... και στην Καρδίτσα και στα Τρίκαλα ... ισχύει η παροιμία με το λύκο.

Πρέπει να τον αγαπάς το γείτονά σου και να τον προστατεύεις , γιατί θα έρθει η ώρα που θα στο ανταποδώσει και εκείνος.

Οταν λοιπόν βλέπεις το λύκο με τη μπαροβαλβίδα στο στόμα , να κατεβαίνει κάτω στα αρνιά ... να βγαίνεις και να το λές.

"Οχι κύριοι ... στόπ ... είναι λάθος αυτό που κάνετε."

//

Μιλάω πολύ καλοπροαίρετα ... και εύχομαι να μήν παρεξηγηθεί ο λόγος μου

Σε κάθε περίπτωση μπορώ να συζητήσω για τυχόν διαφωνίες και μέσω pm με όποιον το επιθυμεί.

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν κολλαει αυτο εδω!! αλλα ειμαστε απο διαφορετικα χωρια τι να κανουμε!! οπως λεει και ο φιλος σου ο γιαννης με το πανισχυρο λευκο leon cupra ειμα βλαχαδερος εγω δεν ξερω...

Επίσης στο δικό μου χωριό λενε μην τα βάλεις ποτέ με έναν βλάκα , θα σε ρίξει στο επίπεδο του και μετά θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας..

Αυτό γίνετε εδώ μέσα ο πιο έμπειρος βλάκας κερδίζει ???

Το γ_____ε το θέμα με το ποίος είναι ο βελτιωτής της χρονιάς με τα λιγότερα σπασμένα μοτέρ .. αυτό δώσατε να καταλάβουν οι περισσότεροι

Καθώς η διαφήμιση είναι διαφήμιση με οπίων τρόπο διαλέξουμε να την κάνουμε

Αυτό κατάλαβα εγώ .. καλό κουράγιο να έχετε και καλές γιορτές

Edited by Speedy
Μη επιτρεπόμενη λέξη
Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο δικό μου χωριό λενε μην τα βάλεις ποτέ με έναν βλάκα , θα σε ρίξει στο επίπεδο του και μετά θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας..

Αυτό γίνετε εδώ μέσα ο πιο έμπειρος βλάκας κερδίζει ???

Το γ_____ε το θέμα με το ποίος είναι ο βελτιωτής της χρονιάς με τα λιγότερα σπασμένα μοτέρ .. αυτό δώσατε να καταλάβουν οι περισσότεροι

Καθώς η διαφήμιση είναι διαφήμιση με οπίων τρόπο διαλέξουμε να την κάνουμε

Αυτό κατάλαβα εγώ .. καλό κουράγιο να έχετε και καλές γιορτές

Αστους Νικολα...Εχει πλακα!Ξερεις τι ωραια ειναι να γυρνας απο δουλεια και αν εχουν μαζευτει 2 σελιδες να διαβασεις?Τωρα το πρωι ξυπνησα και ειναι πολυ ωραια συντροφια με το καφε μιας και σημερα δεν δουλευω...Μια χαρα! thumbsdown.gif

Το πιο καλο ειναι οτι οι περρισοτεροι το παιζουν ανεξαρτητοι και ειναι full φανατισμενοι με τον προγραμματιστη τους...Επισης γελαω με αλλους που ειναι εξαφανισμενοι απο ολα τα φορουμ και εμφανιζονται οπου γινετε σκηνικο μεταξυ των 2 προγραμματιστων! new_killother.gif

Edited by Speedy
Μη επιτρεπόμενη λέξη
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το συγκεκριμένο περιστατικό για το Skoda Octavia με δικό σας πρόγραμμα , το οποίο έφερε μπαροβαλβίδα (και αυτή στην πράξη χωρίς να ρυθμίζει πίεση)και σήκωνε όση πίεση μπορούσε να δώσει το turbo ... είναι φήμη ?

Δέν υπήρξε αυτό το αυτοκίνητο ?

Αγαπητέ Αγγελε

Δέν ξέρω τι έχεις με το Γιάννη ή με τον κάθε Γιάννη.

Εδώ μιλάμε οι δυό μας ... εγώ και εσύ.

Σε κάθε περίπτωση μπορώ να συζητήσω για τυχόν διαφωνίες και μέσω pm με όποιον το επιθυμεί.

τασο δεν εχω κατι μαζι σου ειλικρινα! το θεμα με το octavia επειδη καθημερινα μιλαω με το παιδι και τον ξερω χρονια τωρα δεν θελω να το θιξω. πιστεψε δεν ειναι ετσι! δλδ περυσι (οχι φετος) περυσι κιολας προγραμματισε o Κριτωνας facelift octavia 5rs του κολλητου μου φιλου με 1,65 οver και 1 σταθερο και δουλευει εδω και 19,000χλμ χωρις προβληματα απολυτως κανενα ουτε safe oυτε τιποτα.(το οδηγω και εγω συχνα πιστεψε με)! το Octavia με την μπαροβαλβιδα γιατι να μην δουλευει?? χωρις να εχω μιλησει με τον κριτωνα αλλα και ουτε με τον βασιλη (κατοχο Octavia μπαροβαλβιδα)για αυτο το θεμα, αν μπει κοφτης πιεσης στη Ν75 στο 1,5-1,55 για ασφαλεια που διαβαζει και ο map και το προγραμμα ρυθμιστει για 1,5Over π,χ τοτε σε περιπτωση φορτιου επιπλεον η αλλη εξωτερ. θερμοκρασια το αυτοκινητο σηκωσει 1,6 δεν θα κοψει και θα μπει σε safe? δεν μιλαω για το συγκεκριμενο f/l octavia γιατι δεν ρωτησα τι ακριβως συμβαινει ουτε στον κριτωνα ουτε στον βασιλη.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήταν κάποια στιγμή τα προηγούμενα χρόνια ?

...και απλά συνεχίζει να το αναφέρει πρός τα μέλη του club από συνήθεια ?

¶λλο το να υπάρχει μια συνεργασία από την άποψη ότι κάνουν μία προσφορά προς τα μέλη της Λέσχης και εμείς ως "αντάλλαγμα" τους έχουμε στους έντυπους καταλόγους αυτής και στην αντίστοιχη κατηγορία των VIP μελών και άλλο το να έχουμε πάρε δώσε με εμπόρους και καταστήματα.

Με καταστήματα πάρε-δώσε δεν είχαμε ποτέ. Οι E-Tuners είχαν παλιότερα συνεργασία με εμάς αλλά όταν κάναμε την αποστολή των ενημερωμένων μνημονίων προς όλους τους εμπόρους -δεδομένου ότι είναι ετήσιας ισχύς-, ουδέποτε μας απάντησαν στο αν θέλουν να εξακολουθήσουν να έχουν συνεργασία και να ισχύουν οι εκπτώσεις τους.

Moderators είστε λάθος.

Παρακαλώ ρωτήστε τον doumasj να σας ενημερώσει αν είμαστε συνεργάτες ή όχι.

Πριν από 3 χρόνια μας έφερε ολόκληρη συμφωνία και κανονισμούς τους οποίους υπογράψαμε.

Εγώ ο ίδιος υπέγραψα τη συγκεκριμένη φυλλάδα που έφερε ο Γιάννης, ακριβώς επειδή η κοινότητα

του VWClub διέπεται από κανονισμούς και υπάρχει νομικό υπόβαθρο για όλα αυτά που γίνονται εδώ

μέσα.

Λοιπόν ενημερωθείτε ή εν πάσει περιπτώσει συντονιστείτε μεταξύ σας γιατί κάθε κακοπροαίρετος γράφει

ό,τι θέλει εδώ μέσα, να βρίζει και δεν φαίνεται να σας ενδιαφέρει καθόλου.

Ελπίζω να τιμάτε την ύπαρξη και την σοβαρότητα του συλλόγου που υποστηρίζετε.

Σίγουρα δεν σας τιμά ότι δεν το γνωρίζετε ή ότι δεν έχετε ενημερωθεί γιατί ο Γιάννης εκπροσωπούσε

το VWClub όταν ήρθε σε εμάς τότε και τα χαρτιά υπάρχουν ακόμη και σήμερα.

Η απάντησή μου είναι παραπάνω. Το γνωρίζω πως υπήρχε συνεργασία αλλά εάν δείτε το μνημόνιο, αναφέρεται στην 7η παράγραφο αυτού ότι η ισχύς του είναι διάρκειας 365 ημερών και ανανεώνεται με την εκ νέου υπογραφή της συνεργασίας, η οποία ουδέποτε έγινε.

Εάν επιθυμείτε φυσικά να ανανεωθεί η συνεργασία που είχατε με την Λέσχη, μπορείτε να στείλετε ένα email στο info@vwclub.gr

Αστους Νικολα...Εχει πλακα!Ξερεις τι ωραια ειναι να γυρνας απο δουλεια και αν εχουν μαζευτει 2 σελιδες να διαβασεις?Τωρα το πρωι ξυπνησα και ειναι πολυ ωραια συντροφια με το καφε μιας και σημερα δεν δουλευω...Μια χαρα! thumbsdown.gif

Το πιο καλο ειναι οτι οι περρισοτεροι το παιζουν ανεξαρτητοι και ειναι full φανατισμενοι με τον προγραμματιστη τους...Επισης γελαω με αλλους που ειναι εξαφανισμενοι απο ολα τα φορουμ και εμφανιζονται οπου γινετε σκηνικο μεταξυ των 2 προγραμματιστων! new_killother.gif

Μα δεν είναι αυτή λύση... έχει καταντήσει αηδία αυτός ο φανατισμός και η αρρώστια... anyway αν συνεχιστεί έτσι απλούστατα θα κλειδώσει όλο το section ή τα accounts των εμπλεκόμενων για μερικές μέρες μου φαίνεται μέχρι να ηρεμήσουν.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

παιδια προβλημα!! προχθες πηρα το αμαξι απ το service (2ο) και ενω ολα πηγαιναν καλα, χθες γυρνοντας απ το αεροδρομιο το αμα3ι ειχε ενα σκαλοπατι στις 4000 με 4500 και δν πηγαινε και πλ(χειροτερα και απο τον κομπρεσσορα με 4η-5η)! στο πηγαινε δν το κανε ή δν το παρατηρησα! το βραδυ πηγαμε μια βολτιτσα(οχι για κοντρες, ποσειδονιο αλλα 1-2 ανοιγματακια μεχρι 4ες εγιναν) και πλ το αμαξι στις 4000-4500 τα ιδια! λεω καμια ν75 θα ναι! στο γυρισμο μου σκαει και check engine! εκει λεω την γ@@ησαμε θα σκασουμε κανενα 1000 στη vw..

εχω μονο προγραμμα, το αυτοκινητο ειναι tsi 140ari μοντελο του 09 με 19200 χλμ πρπ!! βενζινη εβαλα 2 φορες τις τελευταιες μερες απο εναν στην γειτονια μου, δν ειχα ξαναβαλει γτ ποτε δν τον πετυχαινα ανοιχτο(βαζω βραδυ εγω)! ο πατερας μου βαζει συχνα σε αυτον στο Q5 δν ειχαμε καποιο προβλημα μεχρι στιγμης!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.