Jump to content
salakv

ΤΕΛΙΚΑ ΑΝΤΕΧΟΥΝ

Recommended Posts

94.000 χιλιόμετρα έχει φτάσει φίλος με GOLF V GT και συνεχίζει.

Με σωστή οδήγηση (όχι σκίσιμο όλη μέρα - κάθε μέρα) και προσοχή σε ζέσταμα / κρύωμα δεν έχει βγάλει το παραμικρό!!

Link to comment
Share on other sites

απλα αντεχουν οσο αντεχει η τσεπη σου.............το golf ειδικα με τα μοτερ tsi ειναι σαν την παροιμια "χτιζεις παλατια στην αμμο".....ακριβως ετσι........δεν αξιζει τα λεφτα του λοιπον.......οσο για την vw κοντευει να γινει χειροτερη απο την alfa romeo..........αυτα τα λιγα....ειναι η πικρη αληθεια.........η κοπελα στην αχρη του τοπικ εχει δικιο για τα προβλημα και τον ομιλο........αυτα τα γκολφ ειναι λες και εχουν νικοτινη,οσο σε καταστρεφουν τοσο δεν τα αποχωριζεσαι......

Link to comment
Share on other sites

απλα αντεχουν οσο αντεχει η τσεπη σου.............το golf ειδικα με τα μοτερ tsi ειναι σαν την παροιμια "χτιζεις παλατια στην αμμο".....ακριβως ετσι........δεν αξιζει τα λεφτα του λοιπον.......οσο για την vw κοντευει να γινει χειροτερη απο την alfa romeo..........αυτα τα λιγα....ειναι η πικρη αληθεια.........η κοπελα στην αχρη του τοπικ εχει δικιο για τα προβλημα και τον ομιλο........αυτα τα γκολφ ειναι λες και εχουν νικοτινη,οσο σε καταστρεφουν τοσο δεν τα αποχωριζεσαι......

:D !!! Κοιταξε , απο θεμα καποιων ηλεκτρικων προβληματων , ΟΚ , εχουν καποια θεματα . Αλλα το αν χαλαει μια Ν75 ή ενας πολλαπλασιαστης ή ενα κλαπετο , δεν μπορει να βγει και αχρηστο το αυτοκινητο . Γιατι απο ενεργητικη / παθητικη ασφαλεια , στιβαροτητα , επιδοσεις , καταναλωση , κλπ ειναι στην κορυφη της κατηγοριας . Δεν μπορει καποιο μοντελο σε ολα να ειναι τελειο . Αν δεν παρουσιαζε και καμια απολυτως βλαβη και ηταν και στην τιμη των αλλων μοντελων της κατηγοριας , τοτε εκτιμω οτι το 90+% της αγορας στην κατηγορια του , θα ηταν Golf V 1.4TSI ...

Link to comment
Share on other sites

:D !!! Κοιταξε , απο θεμα καποιων ηλεκτρικων προβληματων , ΟΚ , εχουν καποια θεματα . Αλλα το αν χαλαει μια Ν75 ή ενας πολλαπλασιαστης ή ενα κλαπετο , δεν μπορει να βγει και αχρηστο το αυτοκινητο . Γιατι απο ενεργητικη / παθητικη ασφαλεια , στιβαροτητα , επιδοσεις , καταναλωση , κλπ ειναι στην κορυφη της κατηγοριας . Δεν μπορει καποιο μοντελο σε ολα να ειναι τελειο . Αν δεν παρουσιαζε και καμια απολυτως βλαβη και ηταν και στην τιμη των αλλων μοντελων της κατηγοριας , τοτε εκτιμω οτι το 90+% της αγορας στην κατηγορια του , θα ηταν Golf V 1.4TSI ...

αληθεια???αυτα ειναι μονο???σασμαν,πολλαπλασιαστες,σκαστρα,ν75,κυλινδροκεφαλες και αλλες 10σελιδες....και συγγνωμη κιολας αλλα δεν στο λέω προσωπικα

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

αληθεια???αυτα ειναι μονο???σασμαν,πολλαπλασιαστες,σκαστρα,ν75,κυλινδροκεφαλες και αλλες 10σελιδες....και συγγνωμη κιολας αλλα δεν στο λέω προσωπικα

κοιταξε , αν ειχαν παρει το "καλο" σασμαν απο το GTI , με τους 3 αξονες , κλπ κλπ , δεν θα μπορουσε και να κανει 3000-4000 Ευρω μονο περισσοτερο απο ενα toyota Auris . το κοστολογιο θα εκτοξευοταν . Σ αυτα που αναφερεις , οντως με το σασμαν υπαρχει ενα θεμα , αφου σημαντικο ποσοστο των αυτοκινητων εχουν θεμα με το κουμπωμα των ταχυτητων .

Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια τι να πω ...νομιζα οτι ειναι νορμαλ το μααξι μεχρι που μπηκε ενας φιλος..με μπριζωσε το κυνμηγησα και αλλαζω αυριο Δισκο-Πλατο και σετ συμπλεκτη . μιλαμε αυτοκινητο με 24χιλ χιλιομετρα .

Ξερετε πως το ανακαλυψα οτι εχω προβλημα ? Οδηγησα ενα Hundai i30sport ...γελατε γελαω γελαμε ολοι τελικα για τα χρηματα του ειναι απογοητευση λιγακι να εχεις τετοια προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

απλα αντεχουν οσο αντεχει η τσεπη σου.............το golf ειδικα με τα μοτερ tsi ειναι σαν την παροιμια "χτιζεις παλατια στην αμμο".....ακριβως ετσι........δεν αξιζει τα λεφτα του λοιπον.......οσο για την vw κοντευει να γινει χειροτερη απο την alfa romeo..........αυτα τα λιγα....ειναι η πικρη αληθεια.........η κοπελα στην αχρη του τοπικ εχει δικιο για τα προβλημα και τον ομιλο........αυτα τα γκολφ ειναι λες και εχουν νικοτινη,οσο σε καταστρεφουν τοσο δεν τα αποχωριζεσαι......

αντε τραβα να κοιμηθεις. ολοι καταλαβαμε πως εισαι εγκαθετος και μονο golf δεν εχεις και απλα βγαζεις το μισος σου γιατι εμεις απολαμβανουμε ενω εσυ ......

Link to comment
Share on other sites

Ας προσπαθήσουμε να μην γινόμαστε υπερβολικοί. Έχουν γραφτεί εδω μέσα λαλακίες που αν τις κάνω παράθεση θα τρέχουν να κρυφτούν πολλοί απο ντροπή.

Χαρακτηριστικά έχει γραφτεί ότι δεν γίνεται να ανέβει άλλο ο tsi γιατί είναι ήδη πιεσμένος, ότι ο tsi160 έχει μόνο turbo. Οτι τα φρένα και ειδικά το abs είναι χάλια. (αλλά δεν ξέρουμε τι ακριβώς κάνει το abs). Και άλλα πολλά. Η αλήθεια είναι οτι με τον tsi η vw ανέβασε τους πελάτες της κατηγορία. Γιατί την ποιότητα και την απόδοση που έχουν τα tsi ακομα και στην έκδοση tsi122 δεν θα την έβλεπαν οι περισσότεροι ούτε στον ύπνο τους. Ας μην θεωρούμε δεδομένο τα 170 άλογα η ακομα και τα 205 στα βελτιωμένα, γιατί μεχρι πριν λίγα χρόνια τέτοιες ιπποδυνάμεις είχαν μόνο αυτοκίνητα πολυτελείας.

Το κακό είναι ότι όλα τα αυτοκίνητα επιδόσεων, ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΧΟΥΜΕ, παρουσιάζουν φθορές. Δηλαδή έχει κανείς την εντύπωση ότι η Μ3, (δεν έχω αυταπάτες συγκρισης ασφαλώς και είναι πολύ καλύτερο αυτοκίνητο), δεν έχει φθορές? Η επειδή έχει φθορές είναι για πέταμα. Εν ολίγοις έχουμε ένα μοτέρ τα μέταλλα του οποίου πρέπει να αντέξουν 170 άλογα, ένα σασμάν που επίσης πρέπει να διαχειριστεί τα ίδια άλογα και φρένα που πρέπει να τα σταματήσουν. Και το κυριότερο έχουμε το προφίλ του οδηγού ενός GT170 o οποίος οριακά άντεξε και το αγόρασε γιατί αλλιώς θα αγόραζε ένα GTI (αν μπορούσε). Που είχε πρίν δεί αυτός ο αγοραστής 170 άλογα. Σχεδόν πουθενά . Οπότε είναι φυσικό να τρελένεται σαν οδηγός και να το αγοράζει. Αλλά ας μην ξεχνάει ότι τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους πωπούς. Δηλαδή φθορές και κατανάλωση και ακριβά αναλώσιμα όπως είναι τα λάστιχα.

Link to comment
Share on other sites

Ας προσπαθήσουμε να μην γινόμαστε υπερβολικοί. Έχουν γραφτεί εδω μέσα λαλακίες που αν τις κάνω παράθεση θα τρέχουν να κρυφτούν πολλοί απο ντροπή.

Χαρακτηριστικά έχει γραφτεί ότι δεν γίνεται να ανέβει άλλο ο tsi γιατί είναι ήδη πιεσμένος, ότι ο tsi160 έχει μόνο turbo. Οτι τα φρένα και ειδικά το abs είναι χάλια. (αλλά δεν ξέρουμε τι ακριβώς κάνει το abs). Και άλλα πολλά. Η αλήθεια είναι οτι με τον tsi η vw ανέβασε τους πελάτες της κατηγορία. Γιατί την ποιότητα και την απόδοση που έχουν τα tsi ακομα και στην έκδοση tsi122 δεν θα την έβλεπαν οι περισσότεροι ούτε στον ύπνο τους. Ας μην θεωρούμε δεδομένο τα 170 άλογα η ακομα και τα 205 στα βελτιωμένα, γιατί μεχρι πριν λίγα χρόνια τέτοιες ιπποδυνάμεις είχαν μόνο αυτοκίνητα πολυτελείας.

Το κακό είναι ότι όλα τα αυτοκίνητα επιδόσεων, ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΧΟΥΜΕ, παρουσιάζουν φθορές. Δηλαδή έχει κανείς την εντύπωση ότι η Μ3, (δεν έχω αυταπάτες συγκρισης ασφαλώς και είναι πολύ καλύτερο αυτοκίνητο), δεν έχει φθορές? Η επειδή έχει φθορές είναι για πέταμα. Εν ολίγοις έχουμε ένα μοτέρ τα μέταλλα του οποίου πρέπει να αντέξουν 170 άλογα, ένα σασμάν που επίσης πρέπει να διαχειριστεί τα ίδια άλογα και φρένα που πρέπει να τα σταματήσουν. Και το κυριότερο έχουμε το προφίλ του οδηγού ενός GT170 o οποίος οριακά άντεξε και το αγόρασε γιατί αλλιώς θα αγόραζε ένα GTI (αν μπορούσε). Που είχε πρίν δεί αυτός ο αγοραστής 170 άλογα. Σχεδόν πουθενά . Οπότε είναι φυσικό να τρελένεται σαν οδηγός και να το αγοράζει. Αλλά ας μην ξεχνάει ότι τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους πωπούς. Δηλαδή φθορές και κατανάλωση και ακριβά αναλώσιμα όπως είναι τα λάστιχα.

Εξαρτάται από τι χρήση κάνει ο καθένας.Αν το πας στα κόκκινα χωρίς να έχει ζεσταθεί, αν είσαι συνέχεια για κόντρες, αν δεν κάνεις service στην ώρα του, αν πας τελική για ώρα κλπ. Σίγουρα μια βελτίωση ιπποδύναμης καταπονεί τον κινητήρα και τα περιφερειακά και μειώνει τον χρόνο ζωής ή ζητά περισσότερα. Δεν είναι δυνατόν αυτοκίνητο που φτιάχτηκε για 140 ζώα να αντέχει και τα 200. Θέλει άλλα φρένα, άλλη ανάρτηση, i/c κλπ. Κια φυσικά το κιβώτιο, η N75 κ.α θα παραδώσουν πνεύμα νωρίτερα.

Πάντως εγώ έχω ηρεμήσει μιας και η βενζίνη πήγε στα ύψη και θα συνεχίσει να ανεβαίνει. Αν θες παραπάνω γκάζι "αξιόπιστο " πάς σε 1,8 TFSI ή GTI και πάνω. Το αξιόπιστο βέβαια στα χαρτιά. Η αξιοπιστία είναι κάτι σχετικό. Εδώ αυτοκίνητα πανάκριβα και βγάζουν προβλήματα... Από την στιγμή που έγιναν τόσο πολύπλοκα τα πάντα μίκρυνε η ζωή τους. Για φανταστείται να ήταν όλα τα αυτοκίνητα αξιόπιστα. δεν θα πούλαγε καμία εταιρεία. Π.Χ εχώ ένα polo 6n 16v με 125χλμ και είναι σκυλί. Γιατί να το δώσω; Ενώ με το golf tsi (140) δεν σας κρίβω ότι το φοβάμαι. 11χλμ έχω και μου έχει βγάλει με το που το αγόρασα πρόβλημα στο δίχαλο 5-6ης (αλλαγή) και έτρεχε βαλβολίνα από κάτω γιατί δεν είχε φλάτζα αλλά κόλλα (μέταλλο με μέταλλο). Βάλτε και αυτά που ακούμε, διαβάζουμε και να πόσο επιφυλακτικοί είμαστε. Τα ίδια φυσικά συμβαίνουν και με τις άλλες εταιρείες (άλλο αν δεν τα λένε).

Η γνώμη μου είναι πάντα τι χρήση κάνεις. Και φυσικά αν έχει κάποιο κατασκευαστικό πρόβλημα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

34000km και μόνο Ν249 και Ν75.

εάν το σέβεσαι και το προσέχης δεν θα πάθει τίποτα ποτέ.

και το πόλο που είχα 6ν2 του είχα κάνει 130.000km και ούτε κιχ το πήρε φίλος έχει φτάσει τα 180.000km και του έχει βγάλει μόνο την πεταλούδα και του πίνει το αίμα με μπουρί και ακόμα συνεχίζει

Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια τι να πω ...νομιζα οτι ειναι νορμαλ το μααξι μεχρι που μπηκε ενας φιλος..με μπριζωσε το κυνμηγησα και αλλαζω αυριο Δισκο-Πλατο και σετ συμπλεκτη . μιλαμε αυτοκινητο με 24χιλ χιλιομετρα .

Ξερετε πως το ανακαλυψα οτι εχω προβλημα ? Οδηγησα ενα Hundai i30sport ...γελατε γελαω γελαμε ολοι τελικα για τα χρηματα του ειναι απογοητευση λιγακι να εχεις τετοια προβληματα.

Θανο πες μας τις εντυπώσεις σου απο το καινούριο σετ συμπλέκτη σε σχέση με το παλιό.

τι ακριβώς παρουσίαζε το παλιο?Σκορτσάριζε κατα την εκκίνηση?

Edited by gregpat
Link to comment
Share on other sites

19900χλμ αγορα 6ος 2008 ct sport 140hp.δεν μου εχει βγαλει το παραμικρο προβλημα ,και το σκειζω καθε μερα.

Link to comment
Share on other sites

γενικα ηταν σκληρο το σασμαν ... ο συμπλεκτης επισης μετα απο 2 ωρες κινησης στο τερμα της διαδρομης οτυ πενταλ γινοταν βαρυς,Οταν ξεκινουσα το αυτοκινητο με 1η ειχα κραδασμους ... δηλαδη στην ουσια δεν υπηρχε καποιο προβλημα αντιληψημο ...σε 5 συνεργεια ειχα παει . Οδηγωντας ομως ενα ολοκαινουριο tsi 160 (3ης γενιας golf 6 φρεσκοκατασκευασμενο) ...τρελαθηκα ...λεω καμια σχεση συμπλεκτης-σασμαν ...αφηστε που το δικο μου ηταν κακορυθμισμενο εκ κατασκευης . Τελικα αλλαξα δισκο-πλατο-ρουλεμαν και κατι αλλα πραγματακια καινουριες βαλβολινες και ρυθμιση σασμαν σχολαστικη . Το αποτελεσμα.... ενα υπεροχο αυτοκινητο που εδω και 24 χιλ χιλιομετρα δεν ειχα ποτε . Και οχι μονο αυτο ,προσωπικα πιστευω οτι ολα τα αυτοκινητα μεχρι κατασκευης αυγουστου 2009 ειναι σαν το δικο μου ...οσα οδηγησα μεχρι εκεινη την ημερομηνια κατασκευης εχουν σκληρο σασμαν και ο συμπλεκτης ειναι περιεργος στο τελος. δεν μπαινει η πρωτη η δευτερα εχει καποια δυσκολια κτλ.

Εμενα πλεον ολες μπαινουν παρα πολυ μαλακα και χωρις καμια αντισταση..ακομα δεν τοπιστευω .Εχω την αισθηση οτι εχω το σασμαν του Gti με τους 3 αξονες .Και η οπισθεν πλεον δεν κανει κιχ . Το δοκιμασε ενας φιλος με scirocco και εκλεισε ραντεβου μανδυλα για καλιμπραρισμα και αλλαγη βαλβολινης την οποια θα την πληρωσει γιατι φαινομενικα δεν υπαρχει καποιο προβλημα .

Απο την αλλη ενας φιλος εχει χωρις πλακα απο την παρτιδα των πρωτων 500 αυτοκινητων που φτιαχτηκαν και το πηρε απο γερμανια επειδη μενει εκει ,το σασμαν του ηταν οκ απο την αρχη .Τον πηρα τηλεφωνο και δοκιμασε και αλλα 2 που ηξερε απο φιλοςυ του που τα πηραν ιδιες ημερομηνιες. και ολα ηταν κομπλε τα σασμαν. Αρα...ξαναεμφανιζωνται κατατην αποψη μου περιπτωσεις οπου η ελλαδα απολαμβανει β διαλογης ανταλακτικα και υπηρεσιες.Πως ειναι δυνατον μονο στην ελλαδα να εοχυμε νεα Golf kai scirocco με προβληματικες κρεμαγιερες και το προβλημα να μηνε χει εμφανιστει στα γερμανικα φορουμς ?? ...

και ξαναλεω ....τα 20-30-50χιλ χιλομετρα δεν μου λενε κατι ...εχω focus 2 TDCI ME 130 XIL ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ αμαξι 120 αλογα με 250Νμ ροπη και σασμαν τιμονι φρενα ειναι οταν οπως πριν 3 χρονια .Χιλιοσκισμενο μιλαμε αναμα σβησιμο με καφριλα .Ναι αυτο ειναι αξιοπιστο αυτοκινητο. Δεν υπαρχει περιπτωση να χειροστω ετσι το Golf και να μην τα παρω στα χερια .Οποτε ας παμε πρωτα στα 100-120 και τα ξαναλεμε τοτε ποιανου αντεχει η τσεπη .Δεν το λεω με μισος αλλα μερικοι απο την πορωση ειστε τυφλοι ... ειναι απλα το καλυτερο αυτοκινητο στη φτηνη κατηγορια .Τιποτα παραπανω !!! τουλ προσωπικη μου αποψη ειναι αυτη εχωντας οδηγησει αρκετα καλα αυτοκινητα.

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

66.500km με το golf 6 TSI 122 ps και ούτε κιχ, είναι καθαρά θέμα χρήσης και τύχης!

Link to comment
Share on other sites

43000 χιλιομετρα με Golf GT αλλαξα μονο σκαστρα ν249 εκτος εγγυησης αλλα με καλυψαν αν και το κοστος ειναι 45 ευρω και συνχρονιζε 2ρας(μεσα στην εγγυηση)..γενικα παρα πολυ ευχαριστημενος δεν το ζοριζω καθε μερα βεβια αλλα εχει τυχει να το εχω λιωσει και στις εκκινησεις επι ωρα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που θα πώ είναι λίγο of topic, αλλά εν μέρη θα συμφωνήσω στο οτι αν το προσέχεις δεν θα πάθει τίποτα. Ένα πόλο 9N3 που είχα 1,4 με τα 100 άλογα πάντα το ζέσταινα, πάντα το κρύωνα και απο τα 67.000χλμ. που (τελικά) έκανε τα 60.000 ήταν με bp Ultimate. Τι κόντρες με top gun εκανα, τι κόντρες με ένα ibiza 1.4 πάλι με 100ps ενός φίλου μου κάναμε κάθε εβδομάδα. Έβαζε εξάτμηση.. κόντρα, έβαζε 4bar φίλτρο βετζίνης.. κόντρα, έβαζε πρόγραμμα.. κόντρα και πάντα όλα τα ibiza τα παιρνούσα(μόνο ένα green φόραγα +αναβάθμηση απο vw)! Πυραυλάκι για τα άλογα του(λεμε τωρα). Στα 400 μέτρα 1-1,5 αυτοκίνητο πίσω απο mini cooper 120 και swift sport. Τέλος πάντων.. λίγες μέρες πρίν το φέρω κολοτούμπες (του είχα πάρει πολύ τον αέρα πρός το τέλος, όλο ανάποδα τιμόνια τράβαγα), έκανε έναν περίεργο θόρυβο μέσα όταν ανοιγα το air-condition. Το πήγα στην αντιπροσωπεία και μου είπαν 800-850¤ για κομπρεσέρ και κάτι άλλα! Το μοτέρ ούτε λάδια έκαιγε ούτε τίποτα και τελικά χάλασε το a/c. Πόσο μπορει να το ζώρησα σε 3 χρόνια?? Ελπίζω να μην το πάθει και το golf..

Link to comment
Share on other sites

66.500km με το golf 6 TSI 122 ps και ούτε κιχ, είναι καθαρά θέμα χρήσης και τύχης!

θεμα τυχης φιλε....θεμα τυχης ...

Link to comment
Share on other sites

θεμα τυχης φιλε....θεμα τυχης ...

και χρησης, σιδερα ειναι που φθειρονται, δεν λεω να το πας μεχρι 3000 στροφες αλλα οχι και καθε μερα να εισαι στις 7000 και να το σκιζεις χωρις να ζεσταθει..

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια δεν ντρεπεστε να γραφετε....19.900 και ουτε κιχ, 35.000 και ουτε κιχ....

δηλαδη φτάσαμε να θεωρουμε μεγαλο κατορθωμα ενος χρονου αμαξι η 2 να μην μας βγαλει προβλημα??

ελεος δηλαδη....ουτε lada να ηταν....

Link to comment
Share on other sites

φιλε μιλαμε υπαρχει σοβαρο θεμα αναξιοπιστιας... ο κινητητας ειναι οκ ...κρεμαγιερα σασμαν πονανε παρα πολυ.... το 30-40% των 6αριων ειναι κατασκευασμενα με προβληματικες κρεμαγιερες... μα εδω βλεπω καινουρια αυτοκινητα με τζογο στο σταυρο και το τιμονι 3-4 μοιρες δεξια η αριστερα για να παει ευθεια...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μιλαμε υπαρχει σοβαρο θεμα αναξιοπιστιας... ο κινητητας ειναι οκ ...κρεμαγιερα σασμαν πονανε παρα πολυ.... το 30-40% των 6αριων ειναι κατασκευασμενα με προβληματικες κρεμαγιερες... μα εδω βλεπω καινουρια αυτοκινητα με τζογο στο σταυρο και το τιμονι 3-4 μοιρες δεξια η αριστερα για να παει ευθεια...

μιλα με vw στην γερμανια. τους εστειλα το μηνυμα σου και θελουν να σε πληρωνουν παρα πολλα λεφτα για να τους λες ποσο % απο τα αμαξια τους ειναι προβληματικα και λυσεις αν εχεις.

ανακουφιστηκαν που εγκρινεις τον κινητηρα και λες οκ.

ελεος

Link to comment
Share on other sites

Εαν απο το συνολο 22-24 αυτοκινητων που ξερω και μιλαω με τα παιδια οι 6-7 εοχυμε παει και εχουμε αλλαξει δισκοπλατο-κρεμαγιερα.. τοτε βεβαια εχω παραισθησεις...

Αν εισαι απο θεςς στειλε μου πμ .Να ερθεις μαζι μου γιατι εχω ακομα 2 φορες συνεργειο για εγγυησης πραγματα κρεμαγιερα και αντλια νερου. Να δεις ποσα 6 scirocco ειναι εκει για τον ιδιο λογο. Διαβασε τα "προβληματα"¨το γκαλοπ για την αξιοπιστια μεταδοσης ,και το φορουμ του sciroccoclub ...τα αντιστοιχα... και οταν ενημερωθεις..τα ξανα λεμε.

Απο την αλλη σε καταλαβαινω απολυτα εαν οι σχεσεις σου με την vw ειναι εκτος απο οδηγικες ειναι και οικονομικες...η δουλευεις εκει

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει αυτοκινητο στον κοσμο που να μην εχει προβληματα εστω και μικρα.Απλα ειναι θεμα πως το βλεπει κανεις και τι απαιτησεις εχει.Για παραδειγμα μια καμενη λαμπα θα χτυπησει πιο πολυ σε εναν οδηγο vw-audi παρα σε ενα που εχει nissan-toyota(τυχαια παραδειγματα), γιατι πολυ απλα ειναι πιο ακριβα και οι απαιτησεις μεγαλωνουν.Ενας που πληρωνει 10-15.000 ευρω για ενα αμαξι ειναι πιο συνηδητοποιημενος αμα γινει κατι, ενω ενας που εχει δωσει 20.000+ του προκαλει εκπληξη καθως νομιζει οτι επειδη το πληρωσε πιο ακριβα θα πρεπει το αμαξι να ειναι απροβληματιστο 100%.Αληθεια ακουω συνεχως για τα TSI και τα προβληματα κλπ που εχει γενικασ ενα GOLF.Στην πραγματικοτητα το αμαξι EXEI MONO 2 ΠΡΟΒΛΗΜΤΑ συχρονιζε 2ας, και σκαστρα.Ειναι λογικο σε τοσα χιλιαδες Golf στην Ελλαδα να υπηρχαν και προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.