Jump to content
midkin

Boulekos Project 1.4 Tsi

Recommended Posts

Σήμερα έτυχε μέσω 3ου και πήγαμε στο Bouleko στη Μεταμόρφωση. Λοιπόν για να μην τα πολυλογώ, έχουν ήδη αρχίσει ένα project για τον 1.4 tsi με σκοπό να τον πάνε στα 300 άλογα όπως μου είπανε. Για τη δουλεία αυτή έχουν τοποθετήσει μία Garrett αγνώστων λοιπών στοιχείων και θα προσπαθήσουν να την δουλεύουν μαζί με τον κομπρέσορα και μάλιστα με κλειστό μοτέρ! Για πρόγραμμα θα συνεργαστούν με τον Ανδριανάκη.

Εγώ πάντως θα ξανά περάσω σε κανένα μήνα να ρωτήσω τι παίζει!

Link to comment
Share on other sites

Midkin οταν λεμε αμετανοητος εισαι η επιτομη της λεξης.

Ακομα δεν σταματησαν οι καπνοι απο το πρωτο σου project και ετοιμαζεσαι για το δευτερο.

Χαρας το κουραγιο σου!

Με το καλο παντως.

Link to comment
Share on other sites

Midkin οταν λεμε αμετανοητος εισαι η επιτομη της λεξης.

Ακομα δεν σταματησαν οι καπνοι απο το πρωτο σου project και ετοιμαζεσαι για το δευτερο.

Χαρας το κουραγιο σου!

Με το καλο παντως.

αφού έχει την εγγύηση .... να πάει τζάμπα ? sillyhorse1rb5.gif:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ναι , ναι να το κάνετε τώρα που έχετε εγγύηση ,, είναι δυνατόν να δόσεις 8 ,000 για να τουρμπισεις το 1,4 χωρίς έμβολα και διωστήρες ,, άσε τα valve train ,,

και θα δείτε 300 hp .. σας προτείνω αυτό ,, είναι ειδικά ακουστικά με ενδοσυνεννόηση για να μην κουφαθείτε από την έκρηξη

www.peltor.com

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έτυχε μέσω 3ου και πήγαμε στο Bouleko στη Μεταμόρφωση. Λοιπόν για να μην τα πολυλογώ, έχουν ήδη αρχίσει ένα project για τον 1.4 tsi με σκοπό να τον πάνε στα 300 άλογα όπως μου είπανε. Για τη δουλεία αυτή έχουν τοποθετήσει μία Garrett αγνώστων λοιπών στοιχείων και θα προσπαθήσουν να την δουλεύουν μαζί με τον κομπρέσορα και μάλιστα με κλειστό μοτέρ! Για πρόγραμμα θα συνεργαστούν με τον Ανδριανάκη.

Εγώ πάντως θα ξανά περάσω σε κανένα μήνα να ρωτήσω τι παίζει!

Φωτιά στα...στρινγκ δηλαδή!!! Όλε! Όλε! Όλε!

Link to comment
Share on other sites

ετοιμαζεται κ αλλο τετοιο project στα 320 κλειστο μοτερ!οσο αναφορα τα πυροτεχνηματα τα ιδια εχουν ξαναειπω8ει οταν βγηκε το τσι του αποστολη αλλα ακομα ραβει!καιρος γαρ εγγυς!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είπα εγώ ότι θα το κάνω;;; :D

Χωρις να εχω τιποτα προσωπικο, μαλιστα τον Γιαννη (Μπουλεκο) τον ξερω χρονια λογω του Corrado

που ειχα (εκει το πηγαινα και στον Γκικα), αλλα οι βελτιωσεις του ειναι λιγο extreme με πολλη δοση πειραματισμου, οποτε δεν θα το συνιστουσα εκτος και αν πραγματικα εισαι της ιδιας φασης και εχεις βαθεια τσεπη.

Link to comment
Share on other sites

καιρος γαρ εγγυς!

Μου θυμιζει φραση του Λιακοπουλου!! χαχαχα

Μπορει να μου πει καποιος ενα ποσο που σπαταλησε ο καθε "Αποστολης" για να το φτασει εκει κι ακομη καλυτερα για να το συντηρει αξιοπρεπως; Εκτος αν το εχει για "δουλεια" και τα βγαζει απο 'κει με τον "ιδρωτα" του...

Καποιος ειπε σε αλλο thread την λεξη πειραματοζωα... Think about it!

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμιζει φραση του Λιακοπουλου!! χαχαχα

Μπορει να μου πει καποιος ενα ποσο που σπαταλησε ο καθε "Αποστολης" για να το φτασει εκει κι ακομη καλυτερα για να το συντηρει αξιοπρεπως; Εκτος αν το εχει για "δουλεια" και τα βγαζει απο 'κει με τον "ιδρωτα" του...

Καποιος ειπε σε αλλο thread την λεξη πειραματοζωα... Think about it!

πειραματοζωο! χμ...δν ειναι κ τοσο κακο. αν σκεφτεις οτι ο πρωτος που 8 ειναι το πειραμα απο 6000ευρο+ θα δωσει πολυ λιγοτερα! ουτε εργατικα ουτε τπτ! εγω σου λεω οτι απο 6000ευρο το πολυ ν δωσεις 1000-2000! αμα σπασει?? συμφερει τον μπουλεκο η τον καθε μπουλεκο ν σπασει το πειραμα? αλλα αν σπασει οντως, σε ποσες μερες λετε ν εχετε το καινουργιο μοτερ? πληρωμενο! δν δινω πανω απο 1 βδομαδα!τελικα μηπως θα θελαμε ολοι μας ν ημασταν πειραματα??? εγω πολυ! παρα πολυ! ολα αυτα για τον πρωτο...που 8α ειναι το πειραμα οπως π.χ. αυτο του μπουλεκου! κ παλιοτερα του αποστολη κ σε λιγο καιρο αλλων!!!

Link to comment
Share on other sites

πειραματοζωο! χμ...δν ειναι κ τοσο κακο. αν σκεφτεις οτι ο πρωτος που 8 ειναι το πειραμα απο 6000ευρο+ θα δωσει πολυ λιγοτερα! ουτε εργατικα ουτε τπτ! εγω σου λεω οτι απο 6000ευρο το πολυ ν δωσεις 1000-2000! αμα σπασει?? συμφερει τον μπουλεκο η τον καθε μπουλεκο ν σπασει το πειραμα? αλλα αν σπασει οντως, σε ποσες μερες λετε ν εχετε το καινουργιο μοτερ? πληρωμενο! δν δινω πανω απο 1 βδομαδα!τελικα μηπως θα θελαμε ολοι μας ν ημασταν πειραματα??? εγω πολυ! παρα πολυ! ολα αυτα για τον πρωτο...που 8α ειναι το πειραμα οπως π.χ. αυτο του μπουλεκου! κ παλιοτερα του αποστολη κ σε λιγο καιρο αλλων!!!

Τα παραλές!!!

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι κάπου στη μέση συνήθως. @midkin Τι σου είπε η Revo για το συμβάν?

Link to comment
Share on other sites

δίνει αναβαθμίσει η αντιπροσωπεία και κατεβάζει την υποδυναμη λόγο ότι σπανέ .. βλέπε τα scirocco 140 ,,

εδώ έχουν σπάσει από τον Αύγουστο μέχρι σήμερα 6 μοτέρ , για πόλους λόγους

πάρτε τα ανταλλακτικά στην καρεντα και ρωτήστε εάν έχουν τουρμπίνες

1) μεθανολη

2) πρόγραμμα άγνωστου στοιχείων

3) πείραμα στην τρόμπα καύσιμου

4 ) πείραμα στο να βελτιώσουν την εργοστασιακή τουρμπίνα

και θα βγάλει 300-320 με μαμά εντόσθια ,,

οκ !!!

Link to comment
Share on other sites

δίνει αναβαθμίσει η αντιπροσωπεία και κατεβάζει την υποδυναμη λόγο ότι σπανέ .. βλέπε τα scirocco 140 ,,

τι θες να πεις Νικο? πως εβγαλαν update για τα tsi 160 (scirocco, golf) και τα πανε 140?

και με τα ibiza cupra ,polo gti που ειναι το ιδιο μοτερ με 180+ τι γινεται?

ps: midkin τι εγινε το τοπικ σου το χαθηκε? :S

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

δίνει αναβαθμίσει η αντιπροσωπεία και κατεβάζει την υποδυναμη λόγο ότι σπανέ .. βλέπε τα scirocco 140 ,,

εδώ έχουν σπάσει από τον Αύγουστο μέχρι σήμερα 6 μοτέρ , για πόλους λόγους

πάρτε τα ανταλλακτικά στην καρεντα και ρωτήστε εάν έχουν τουρμπίνες

1) μεθανολη

2) πρόγραμμα άγνωστου στοιχείων

3) πείραμα στην τρόμπα καύσιμου

4 ) πείραμα στο να βελτιώσουν την εργοστασιακή τουρμπίνα

και θα βγάλει 300-320 με μαμά εντόσθια ,,

οκ !!!

σιγουρα δν ξερω πιο πολλα απο εσενα αλλα δν ειναι ετσι ακριβως!

Link to comment
Share on other sites

τζαμπα κουβεντα κανουμε και το σαλιο μας ανακυκλωνουμε thumbsdown.gif

:) Κουβέντα να γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

ps: midkin τι εγινε το τοπικ σου το χαθηκε? :S

πράγματι χάθηκε...

το έφαγε η λογοκρισία... :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε..ετσι οπως παμε θα γινουν τα TSI τα Punto της δεκαετοιας (σε θεμα βελτιωσης και ιποδυναμης εννοο, no offence)

πράγματι χάθηκε...

το έφαγε η λογοκρισία... :clapping:

Και εμενα δεν μου αρεσε που εξαφανιστηκε να σου πω την αληθεια, γιατι θα εβαζα προγραμμα μεσα στην εβδομαδα και πλεον περιμενω να μαθω τι ακριβως εγινε τελικα γιατι ειχα καταληξει στην εταιρια και πλεον ισως αναθεωρησω. Θα ηταν καλο (γνωμη μου ετσι?) να υπαρχει μια καθαρη θεση απ αυτην και οχι να μεινουν αποριες/φημες/εικασιες.

Η αληθεια ειναι πως ειχανε γραφτει πραγματα που ειτε, ειχε γινει παρανοηση και γενικοτερα δεν επρεπε να λεγονται δημοσια και καλως σβηστηκε, αλλα τουλαχιστον θα μπορουσε να πει καποιος admin/mod οτι σβηνεται/κλειδωνεται για τον α,β λογο και οχι απλα ετσι εξανφανιζολ.

Σορρυ για το αρκετα Off topic

Link to comment
Share on other sites

off topic

το topic χάθηκε για ευνόητους λόγους που ... είναι χαζομάρα να το ψάξουμε γιατί έγινε .. δεν θέλω να φέρω κανέναν σε δύσκολη θέση γιατί και εμένα η θέση μου η είναι επίσης δύσκολη ( δεν έπρεπε στην τελική να ασχοληθώ γιατί δεν έβαλα εγώ κανένα πρόγραμμα και ούτε χρήματα θα βγάλω )

το πόρισμα βγήκε ,, απλά σας ενημερώνω ότι σε περίπτωση που εκραγεί κανένα gt-gti 2009 μετά ,, και σας βρούνε λογισμικό διαφορετικό η φοράτε καμία εξάτμιση η μια τρόμπα , φίλτρο ,,, μην πάρετε Κανά τηλέφωνο και μου πείτε ,,, Νίκο έκανα γουδί

να σας το φτιάξει ο βελτιωτής σας .. ((( ακου ρε έχουν σπάσει κΆ αλλά )))

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα δν ξερω πιο πολλα απο εσενα αλλα δν ειναι ετσι ακριβως!

φίλε ..δεν έχει σημασία εάν εγώ ξέρω πιο πολλά η εσύ ..

το θέμα είναι η λειτουργικότητα ,, έχω κάνει τέτοιο project και δεν φαντάζεσαι που αντιμετώπισα πρόβλημα ,, άσε να σπάσουν τα 2 πρώτα ,, και πάλι εδώ είμαστε ,

εμένα ο πελάτης εχει baguette 4000 ούτε για το μπρελόκ δεν φτάνουν

Link to comment
Share on other sites

nick2009 σε διαβάζω συνέχεια και έχω καταλάβει, ότι δεν είναι SN είναι μ@λ@κί@ !

Γιατί κατακρίνεις ένα project πριν καλά καλά αρχίσει ;;;

Πριν 15 χρόνια όταν τα 20VT τα κάνανε big Turbo οι πρώτοι τα σπάγανε η όχι ;;; Δεν που φτάσανε σήμερα..

Αν δεν δοκιμάσεις δεν θα μάθεις και τις αντοχές του μοτέρ.

Και μην μου πείς ότι οι αντοχές του 1.4 είναι μέχρι 160 γιατί θα μας πάρουν με τις πέτρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.