Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Αντε ψηθητε γιατι σημερα το βραδυ θα εχει πολυ παιχνιδι στο χωριο!!!

Γιωργακη ελα αγορι μου να ραψεις κοσμο!!!

μμμμμ.....χωριο ακουω.....λεςςςς να ερθω?? ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη σε λιγες μερες θα βαλω κ εγω προγραμμα (revo) θελω να ρωτησω αξιζει να βαλει κανεις το ECU switching για να μην πιεζει το αμαξι συνεχως?

Μπα δεν αξιζει το remote control για μενα ... εγω εβαλα προγραμμα REVO χωρις το control και πιστεψε με δε μου ελειψε καθολου :blush: ...

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα γιατι να ζωριζεις το αμαξι οταν πας για καφε μες την κινηση της πολης.

το remote αυτο μπορει να χρησιμοποιηθεί εν ωρα κινησης η πρεπει να σταματησεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ουσιαστικα στη Miltek τα αλογα δεν τα παιρνεις απο μπροστα δηλαδη οχι απο το τελικο.μπορεις να βαλεις τελικο remus η supersprint και ολα τα αλλα Miltek?να χεις και λιγο ηχο...χανεις κατι?αποδοση πχ?

Link to comment
Share on other sites

Εχμ αφού είναι οικονομικότερο με το πρόγραμμα γιατί να το οδηγήσεις stock? Αν δε θες να το ζορήσεις απλά πατάς λιγότερο γκάζι! ¶σε που μπορεί να του κάνεις κακό αλλάζοντάς του συνέχεια τις ρυθμίσεις (και στο αμάξι και στον εγκέφαλο). Όλο και κάποιο error Μπορεί να βαρέσει...

Link to comment
Share on other sites

Εχμ αφού είναι οικονομικότερο με το πρόγραμμα γιατί να το οδηγήσεις stock? Αν δε θες να το ζορήσεις απλά πατάς λιγότερο γκάζι! ¶σε που μπορεί να του κάνεις κακό αλλάζοντάς του συνέχεια τις ρυθμίσεις (και στο αμάξι και στον εγκέφαλο). Όλο και κάποιο error Μπορεί να βαρέσει...

θα συμφωνησω μαζι σου....

Link to comment
Share on other sites

Εχμ αφού είναι οικονομικότερο με το πρόγραμμα γιατί να το οδηγήσεις stock? Αν δε θες να το ζορήσεις απλά πατάς λιγότερο γκάζι! ¶σε που μπορεί να του κάνεις κακό αλλάζοντάς του συνέχεια τις ρυθμίσεις (και στο αμάξι και στον εγκέφαλο). Όλο και κάποιο error Μπορεί να βαρέσει...

Δεν νομίζω εντός πόλης να είναι οικονομικότερο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω εντός πόλης να είναι οικονομικότερο...

δεν είναι ^_^

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μπηκα προσφατα στην σελιδα της abt και ειδα οτι μεν για το golf V το προγραμμα που δινει φτανει μεχρι τα 170hp για δε το golf VI φτανει τα 210 αλογα και μαλιστα στις μετρησεις τους το 6αρι εχει τα 0-100 σε 1 sec ligotero μετα το προγραμμα... ενω στην αντιπροσοπεια ισχυριζοντε πως οι 2 κινητηρες ειναι ιδιοι και η μονη διαφορα ειναι το προγραμμα.για του λογου μου το αληθες παραθετω τα 2 link:

golf VI : http://www.abt-sportsline.de/uploads/tx_co..._CAVD_DSG_E.pdf

golf V : http://www.abt-sportsline.de/uploads/tx_co...0_BMY_DSG_E.pdf

ξερει κανεις γιατι αυτo? η μηπως καταλαβα κατι λαθος?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

αρκετα λαθος γιατι το ενα ειναι αναβαθμιση tsi se gt.Το τσι παει και 230 μονο με φπε.επισης το vi χανει 20 αλογα μονο απο αισθητικο επιπεδο οποτε 190 :o

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μπηκα προσφατα στην σελιδα της abt και ειδα οτι μεν για το golf V το προγραμμα που δινει φτανει μεχρι τα 170hp για δε το golf VI φτανει τα 210 αλογα και μαλιστα στις μετρησεις τους το 6αρι εχει τα 0-100 σε 1 sec ligotero μετα το προγραμμα... ενω στην αντιπροσοπεια ισχυριζοντε πως οι 2 κινητηρες ειναι ιδιοι και η μονη διαφορα ειναι το προγραμμα.για του λογου μου το αληθες παραθετω τα 2 link:

golf VI : http://www.abt-sportsline.de/uploads/tx_co..._CAVD_DSG_E.pdf

golf V : http://www.abt-sportsline.de/uploads/tx_co...0_BMY_DSG_E.pdf

ξερει κανεις γιατι αυτo? η μηπως καταλαβα κατι λαθος?

ευχαριστω.

Διαφορετικο προγραμμα για το Golf V και διαφορετικο προγραμμα το Golf VI

Οι κινητηρες ιδιοι ειναι τα προγραμματα ειναι διαφορετικα .. :o

Link to comment
Share on other sites

μπηκα στο site της overload και είδα ότι για το πάσχα έχει προσφορά 25% αν πάνε δύο αυτοκίνητα μαζί. Αν υπολόγισα καλά η βελτίωση θα κοστίσει 337¤. Ψήνεται κανείς να πάμε δύο.

Επιπλέον έχουν οι διαχειριστές άλλες τέτοιες προσφορές απο άλλους βελτιωτές?

Link to comment
Share on other sites

μπηκα στο site της overload και είδα ότι για το πάσχα έχει προσφορά 25% αν πάνε δύο αυτοκίνητα μαζί. Αν υπολόγισα καλά η βελτίωση θα κοστίσει 337¤. Ψήνεται κανείς να πάμε δύο.

Επιπλέον έχουν οι διαχειριστές άλλες τέτοιες προσφορές απο άλλους βελτιωτές?

Ψήνομαι!!!Εχουν δοκιμαστική εκδοση για λίγη ώρα?Αν ναι θα το δοκιμάσω άμεσα και αν μ'αρεσει φύγαμε.Θα σου στείλω πμ.

Edited by rallakias
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν ζητάω συγνώμη εάν το post μου είναι λίγο off topic αλλά θα ήθελα πραγματικά την βοήθεια όλων το φίλων του Forum , οι οποίοι είναι κάτοχοι GOLF 5 TSI 140HP και έχουν εγκαταστήσει το πρόγραμμα της REVO.

Σας παραθέτω το link του Topic που έχω ανοίξει για το πρόβλημα μου και περιμένω τις συμβουλές σας, τις απόψεις και γνώμες σας, τις γνώσεις σας και τη εμπειρία σας, σεβόμενος πάντα τον καθένα σας!

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=27469

Και πάλι συγνώμη για το off topic αλλά έχω απελπιστεί :rolleyes:

Edited by Tsilis_Corfu
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν ζητάω συγνώμη εάν το post μου είναι λίγο off topic αλλά θα ήθελα πραγματικά την βοήθεια όλων το φίλων του Forum , οι οποίοι είναι κάτοχοι GOLF 5 TSI 140HP και έχουν εγκαταστήσει το πρόγραμμα της REVO.

Σας παραθέτω το link του Topic που έχω ανοίξει για το πρόβλημα μου και περιμένω τις συμβουλές σας, τις απόψεις και γνώμες σας, τις γνώσεις σας και τη εμπειρία σας, σεβόμενος πάντα τον καθένα σας!

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=27469

Και πάλι συγνώμη για το off topic αλλά έχω απελπιστεί :blush:

Μην απελπίζεσαι Τσίλη. Δεν είσαι μόνος σου!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι απο τους προγραμματιστες των custom...

ενα προγραμμα με 1.5 over κ 0.8-0.7 στον κοφτη ποσα αλογα δινει στον 140αρη tsi?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι απο τους προγραμματιστες των custom...

ενα προγραμμα με 1.5 over κ 0.8-0.7 στον κοφτη ποσα αλογα δινει στον 140αρη tsi?

195 αλογακια τοσα ειχα εγω χωρις εξατμιση οταν πρωτοειχα βαλει το προγραμμα περυσι τον μαιο

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι!!!Εχουν δοκιμαστική εκδοση για λίγη ώρα?Αν ναι θα το δοκιμάσω άμεσα και αν μ'αρεσει φύγαμε.Θα σου στείλω πμ.
Δεν υπάρχει δοκιμαστικό!
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι απο τους προγραμματιστες των custom...

ενα προγραμμα με 1.5 over κ 0.8-0.7 στον κοφτη ποσα αλογα δινει στον 140αρη tsi?

Με 0.7-0.8bar σε στοκ μοτερ πριν τον κοφτη οχι περισσοτερα απο 190ΗΡ, με 1-1,1bar και εξατμιση περιπου 210-215ΗΡ, με 1,45bar στις 7000σαλ βγαζει 240ΗΡ. Το OEM GT εχει περιπου 0.6bar και 180HP και το ΟΕΜ 140 TSI 0.4bar και 150ΗΡ...

Link to comment
Share on other sites

Με 0.7-0.8bar σε στοκ μοτερ πριν τον κοφτη οχι περισσοτερα απο 190ΗΡ, με 1-1,1bar και εξατμιση περιπου 210-215ΗΡ, με 1,45bar στις 7000σαλ βγαζει 240ΗΡ. Το OEM GT εχει περιπου 0.6bar και 180HP και το ΟΕΜ 140 TSI 0.4bar και 150ΗΡ...

Την μέγιστη ιπποδύναμη το αμάξι δεν τη βγάζει σύμφωνα με την πίεση που θα δουλέψει over ή κάνω λάθος? (Έπειδή εσύ αναφέρεις τις σταθερές πιέσεις....)

Η σταθερή πίεση με την overboost για ένα συγκεκριμένο μοτέρ είναι αλληλοεξαρτόμενες?

(Δηλαδή αν πχ στο Gt που έχει 0,6 σταθερή και 1.0 over (αν δε κάνω λάθος) μπορείς να μεταβάλεις μόνο την over?) - Και αν γίνεται αυτό δεν θα αλλάξει η μέγιστη ιπποδύναμη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.